Doktrekking

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Doktrekking

Poslaťod patina » 28. Feb 2008, 18:22

Ahojte. Pozná tu niekto tento šport? Ak áno, prosím poraďte mi, kedy sa uskutoční najbližší dogtrekking na Slovensku, najlepšie cez leto, presnejšie cez letné prázdniny. A ešte by som sa chcela opýtať, či na takýto šport chodia aj malé pojašené a neúnavné psi ako napríklad jorkšír.
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Amaguk » 28. Feb 2008, 18:54

na trek moze ist akykolvek pes, starsi ako 1 rok, okrem kupirakov. najmensi pes - napr. viem o prazskom krysarikovi.
na Slovensku sa zatial poriada len jeden oficialny pretek: http://www.oravskylong.sk/dog.htm, pokial viem, termin pre tento rok este nie je znamy.

Ako ste na tom s kondickou? :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 29. Feb 2008, 9:50

tak termin na tento rok je: 27-28.6 2008
long je stanoveny na 85 km, neviem, ci sa pojde aj mid, ako minuly rok
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ZEwa » 29. Feb 2008, 11:54

Tak na začiatok by som skúsila aj nejaký neoficiálny pretek s kratšími trasami /15km, 30km.../, treba pozrieť stránku košického útulku www.uvp.sk, tam sú hodené bližšie informácie, malo by sa to konať v lete asi v júli ale neviem presne :D
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice

Poslaťod Amaguk » 29. Feb 2008, 11:59

ano, prave som zistila, ze UVP organizuje uz aj normalny long pretek: http://www.uvp.sk/podujatia/dt/kyd.php?id=2008-07dt
ale je v tom mid aj mini trasa (15 km) :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » 29. Feb 2008, 12:20

To je dobre ze tu je tato tema...vzdy som sa kcela spytat, ale som zabudla...ak idete so psom na trekking, mate ich priviaznutych k tomu pasu?? (som to videla na nete) tak si predstavujem lesny chodnicek, pes priviazany k pasu prebehnuvsa srna a letiaci sutaziaci :lol:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod patina » 29. Feb 2008, 16:53

Ahojte. Som rada že ste mi toľký odpísali. S mojim psíkom sme na tom kondične dobre. Ďakujem za uvedené dátumy. Dúfam, že aspoň na jednom budem. Ale chcela by som sa ešte spýtať, či na dogterkking chodia ľudia aj s rodinami. Ako mama, otec a dieťa. Samozrejme iba na také kratšie trasy.
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Amaguk » 1. Mar 2008, 13:36

Silwuska píše:To je dobre ze tu je tato tema...vzdy som sa kcela spytat, ale som zabudla...ak idete so psom na trekking, mate ich priviaznutych k tomu pasu?? (som to videla na nete) tak si predstavujem lesny chodnicek, pes priviazany k pasu prebehnuvsa srna a letiaci sutaziaci :lol:


silvi, je lepsie ho mat na pase ako v ruke - vid. nasa desna prihoda z oktobra, na pase ti nezdrhne ale z ruky sa ti vysklbne

ale v principe, nemusi byt na pase, len nesmie byt navolno
:)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 1. Mar 2008, 13:37

patina píše:Ahojte. Som rada že ste mi toľký odpísali. S mojim psíkom sme na tom kondične dobre. Ďakujem za uvedené dátumy. Dúfam, že aspoň na jednom budem. Ale chcela by som sa ešte spýtať, či na dogterkking chodia ľudia aj s rodinami. Ako mama, otec a dieťa. Samozrejme iba na také kratšie trasy.


mozu ist aj viaceri ako doprovod, ale idu nesutazne-mimo pretek a nesmu ti niest predpisanu vystroj
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron