imunita psa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

imunita psa

Poslaťod feri » 5. Feb 2008, 22:13

Zdravim,moze mi niekdo poradit:mam 6mesacneho psika,neni cistokrvny,ale je z krizeny z maltezkym.Je casto chory,teraz v zime rychlo prechladol vonku,kycha a je horuci na dotyk,potom je malatny dva dni a spi.,aj napriek tomu ze ho obliekam,ma ockovanie zasebou,aj ocerveneny,neviem preco je taky haklivy,ako mu zvysit imunitu,vie mi niekdo poradit
feri
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Nov 2007, 19:56

Re: imunita psa

Poslaťod M@co » 5. Feb 2008, 22:34

feri píše:Zdravim,moze mi niekdo poradit:mam 6mesacneho psika,neni cistokrvny,ale je z krizeny z maltezkym.Je casto chory,teraz v zime rychlo prechladol vonku,kycha a je horuci na dotyk,potom je malatny dva dni a spi.,aj napriek tomu ze ho obliekam,ma ockovanie zasebou,aj ocerveneny,neviem preco je taky haklivy,ako mu zvysit imunitu,vie mi niekdo poradit
otužiť
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Re: imunita psa

Poslaťod Eva N » 9. Feb 2008, 12:07

feri píše:Zdravim,moze mi niekdo poradit:mam 6mesacneho psika,neni cistokrvny,ale je z krizeny z maltezkym.Je casto chory,teraz v zime rychlo prechladol vonku,kycha a je horuci na dotyk,potom je malatny dva dni a spi.,aj napriek tomu ze ho obliekam,ma ockovanie zasebou,aj ocerveneny,neviem preco je taky haklivy,ako mu zvysit imunitu,vie mi niekdo poradit

Ahoj!Ak má tvoj havi takéto problémy,skús ho začať trošku otužovať.Má 6 mesiacov,začni teda pomaly.Na umývanie používaj len vlažnú vodu,nie teplú.Ak nie je vonku vyslovene mínus,nedaj mu oblečko.Toto rob tak týždeň,dva.Ak bude vonku mínus a zima,počkaj na jeho vyprázdnenie a potom domov.Neabsolvuj s ním v tej dobe prechádzky.Takí krpci neradi majú chlad na labkách.Viem to podľa našeho havina.Postupne,ako sa bude otepľovať,zostaň s ním dlhšie a dlhšie vonku,ale nedávaj mu oblečenie.Ale ak uvidíš,že sa trasie,zober ho do náručia na chvíľu,potom polož na zem.Ak sa bude triasť ďalej,choď s ním domov.Ďalší krát mu daj oblečko a pozoruj,či sa trasie,či už nie.A keď mu budeš dávať jesť,nikdy nie priamo z chladničky,ale nech to má bytovú teplotu.Len takú,inak by mu uškodilo.Snáď je to zatiaľ všetko,ak budeš mať ešte nejaké otázky,tak napíš,ak budem vediať,určite pomôžem.Veľa radosti z chlpáčika prajem!!ahoj :wink:
Obrázok užívateľa
Eva N
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 3. Feb 2008, 22:13

Poslaťod lucik » 9. Feb 2008, 19:37

no hlavne ho otuzuj ked bude zdravy, nie ked je uz chory.. a po druhe, ked je mu zima a trasie sa, zvysit pohyb - ziadne branie na ruky a ziadne statie na mieste - treba aby sa hybal. oblecka pre taketo miniatury su celkom fajn ked je mraz, pokial je +5 a je zdravy, tak bud nieco tenke obliect alebo uz ani netreba..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

imunita

Poslaťod petfan » 15. Feb 2008, 12:48

V zime pre male plemena oblecenie odporucam. Maju na celkovu hmotnost velky povrch tela a rychlo sa podchladia.Samozrejme sa treba celu dobu hybat a nie kecat s kamoskou.Ak by maval casto problem s infekciami a bol dobre krmeny,moze pomoct kura Baypamunom.
petfan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31. Dec 2007, 19:29


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron