skúška

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

skúška

Poslaťod Eva K. » 31. Okt 2007, 10:42

Mám takýto dotaz, vie mi niekto poradiť?
Na cvičáku mi inštruktor povedal, že môžeme urobiť nejakú nemeckú skúšku,
ktorú môžu robiť len psi s PP. Že je to nejaká zostava poslušnosti, ktorá sa zapisuje aj do preukazu o pôvode psa. Ale ako hľadám na internete nič som nenašla. A inštruktor mi nevedel povedať presný názov.
Podľa skúšobných poriadkov je všade obrana a môj pes nie je vhodný na obranu.
Ďakujem za odpoveď.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 11:05

:lol: .....

8) pravdepodobne myslel skusku BH - nemeckeho skusobneho poriadku pod zastitou ich VDH - a poovodne od SV a WUSV. tato skuska je oficialne uznavana aj v ramci FCI teda - kludne sa na tuto skusku mozes pripravovat. nie som si vsak celkom isty ake su pri tejto skuske obmedzenia alebo podmienky - ohladom plemena ,a PP. ale pokial viem tak ziadne. jedine kriterium je vek. co v pripade psov bez PP nieje celkom jasne preukazat.

ohladom skusky BH - tuto: http://www.nemecky-ovciak.sk/modules.ph ... cle&sid=49

na slovensku mozu tuto skusku posudzovat a zadavat znacku do PP alebo pracovnej knizky rozhodcovia ZSK-SR - na akciach konanych v zmysle poriadku ZSK. viac o tom tuto- nutna registracia - www.suchno.sk
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Eva K. » 31. Okt 2007, 11:46

Emor, ďakujem, také niečo hovoril aj inštruktor, že BH.
Už som to našla. Len on niečo spomínal, že je to nejaká zostava.
Nevieš o tom niečo? Alebo tam velí rozhodca?
Ideme robiť nejaké skúšky prvý raz, tak som z toho vysoká zver. :oops:Díky za odpoveď
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 31. Okt 2007, 19:32

:idea: je dobre ak sa ti podari na nejake skusky SchH ist pozriet osobne a vidiet to najpr ako divak. to ti napovie dalekoviac ako nejake info z netu. bohuzial najblizssie terminy budu az najar tusim. sportovy kalendar ZSK - 2008 ,bude znamy na konci tohto roku . tam si najdes miesta konania a aj terminy. potom si zisti ci na skuskach budu robit nejake dvojice aj skusku BH.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Eva K. » 2. Nov 2007, 10:34

Emor,ďakujem za info.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 2. Nov 2007, 13:33

Eva nemáš ty náhodou weimaráka? lebo ak ano, tak je vhodný na obranu :D:D až moc vhodný :D:D:D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Eva K. » 2. Nov 2007, 15:30

Pre Fraga :Mám fenečku, ale obranu s ňou nechcem robiť. Zdá sa mi to zbytočné. Možno, keby to bol pes. Skúšku BH budem robiť pri príležitosti skúšok ostatných psov na cvičáku, /ostatní kôli daniam/, ale tie sa nezapisujú do PP.
BH sa zapisuje, tak prečo ju nespraviť? Bude tam prítomný riadny rozhodca.
Keď už sme dobre cvičili, tak nech to má nejaký úžitok.
Nás ale čakajú budúci rok poľovnícke skúšky /jesenky/, čo si myslím, že bude tvrdší oriešok.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 2. Nov 2007, 16:25

My s nou tiež budeme robiť buduci rok jesienky :D len si vravela že tam chcu obranu a nie je vhodny tvoj peso... ale weimoš je až príliš vhodny ani učit netreba :D:D:D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Eva K. » 2. Nov 2007, 17:27

Na tých BH skúškach je len poslušnosť, ale viac sa dozviem v nedeľu.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 2. Nov 2007, 17:29

A ešte k tej obrane, ja si neviem predstaviť moju Elis ako visí na rukáve, a to ani vo sne. Ona je taká nežňulka a vôbec nie je agresívna.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod brend » 2. Nov 2007, 17:31

Tak to ho mas dobre odchovaneho tieto druhy psov byvaju byt niekedy aj velmi agresivne
Obrázok užívateľa
brend
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Nov 2007, 16:58

Poslaťod Eva K. » 2. Nov 2007, 17:46

Už som mala aj psa weimara, ale tiež nebol agresívny. Neviem, asi mám šťastie. Ale poznám aj takých, čo by sa len kmásali.
Naša feňula zpacifikuje len psov, ktorí ju vyslovene otravujú, ale len tak šetrne, len zavrčí. Potom, keď to pes pochopí, tak sa spolu pekne hrajú.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod brend » 2. Nov 2007, 17:54

To stastie mas, mne sa na prvy pohlad taky pes nezda byt nejaky zly agresivny. To skor inim ludom co som pocul ako o nom rozpravali medzi sebou.
Ale je to anozaj pekny pes (pre mna).
Posli aj nejake foto. AK mas
Obrázok užívateľa
brend
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Nov 2007, 16:58

Poslaťod Fraga » 3. Nov 2007, 19:39

chi oni nie su agresívni!...oni strážia...je potrebné dávať pozor, aby si pes nevysvelil zle kedy stráži...potom nie je problém.... :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron