kto vie pomôcť? SOS

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

kto vie pomôcť? SOS

Poslaťod krista » 24. Okt 2007, 10:49

SOS !!! našli sme čistokrvnú fenku kokršpaniela,kto vie spoľahlivých ľudí ktorí by si ju osvojili,prosím ozvite sa !!!!! podľa mňa je mladá,je veľmi prítulná a hravá,mobil .0907432555 Súrne !!!!! Ďakujem
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod oreganka » 24. Okt 2007, 11:20

nie tak zhurta, najskor sa treba pokusit vypatrat povodneho vlastnika - daj do miestnych novin, do straty - nalezy na psich strankach etc.
Co ak psa zufalo hlada majitel a ty hned, ze osvojenie :roll:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod krista » 24. Okt 2007, 11:23

oreganka tento psík sa 5 dni tula po meste...... :!:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod oreganka » 24. Okt 2007, 11:54

Prichyl ho u seba a rozhod inzerciu, ak nemozes, alebo si netrufas odchytit okay, tak zavolaj do utulku, asanacku radsej nie - u nas len nedavno zrusili tu hroznu vec, ze po odchyte a 14 dnoch bez odozvy, utracaju. Nech nebeha bezprizorne po vonku ! Cim dlhsie bude takto, tym horsie (hlad, chlad, spina, choroby, tyranie, ani nemyslim na upalovacky a obesencov, robi sa mi nevolno) na ulici ho nic dobre necaka. Konaj !
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod krista » 24. Okt 2007, 11:59

v každom pripade ju beriem domov a kym sa nič nenajde bude u mňa....utulok je plný bohužial,a to je krajný pripad....
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 12:05

rozvesali ste plagatiky o naleze v mieste nalezu a okoli? My sme takto mali dva tyzdne doma biglika, kym sa ohlasili majitelia.
ak je cistokrvna, mala by mat tetovanie, podla ktorej sa daju dopatrat udaje o psikovi. resp. treba skontrolovat ci nema nejaku inu identifikaciu - znamku, alebo u veterinara pozriet, ci nema cip. Vseobecne, je dobre zobrat ju k vetochovi, moze sa stat, ze ju spozna (stalo sa tak mojim znamym, ked sa im stratil pes), alebo ze majitelia nechali avizo o strate po ambulanciach. Drzim palce!
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 24. Okt 2007, 12:11

ok, odchyt moze chvilu trvat, niekedy aj par hodin (aj dni) bud trpezliva a opatrna, netlac na pilu, pokus sa ziskat jeho doveru (ak je vonku fakt len tych 5 dni a je na ludi zvyknuty, zaberie zradlo) a ako prve ho chod dat prezriet vetovi (dolezite !) potom si ho ustajni doma, nevnucuj sa, nechaj psa vyspat a okukat prostredie (bude v strese). No a zacni s inzerciou, vylep na brany, zastavky MHD, vstupy hyperakov, net. Bud v kontakte s utulkom, kebyze sa ti nebude darit a im sa uvolni miesto, skonci tam - vzdy lepsie, nez ulica.
Drz sa, krista.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 12:13

oreganka píše:ok, odchyt moze chvilu trvat, niekedy aj par hodin (aj dni) bud trpezliva a opatrna, netlac na pilu, pokus sa ziskat jeho doveru (ak je vonku fakt len tych 5 dni a je na ludi zvyknuty, zaberie zradlo) a ako prve ho chod dat prezriet vetovi (dolezite !) potom si ho ustajni doma, nevnucuj sa, nechaj psa vyspat a okukat prostredie (bude v strese). No a zacni s inzerciou, vylep na brany, zastavky MHD, vstupy hyperakov, net. Bud v kontakte s utulkom, kebyze sa ti nebude darit a im sa uvolni miesto, skonci tam - vzdy lepsie, nez ulica.
Drz sa, krista.


podla toho, co Krista pise, predpokladam, ze uz ma sucku doma :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 24. Okt 2007, 12:14

krista píše:v každom pripade ju beriem domov a kym sa nič nenajde bude u mňa....utulok je plný bohužial,a to je krajný pripad....

este jedna vec, urcite dajte info aj do utulku, my ked mame podobnu situaciu si cudzim ci nasim psom ( :roll: ), prve com robime, kontaktujeme SZ. mozno tam uz nechali majitelia kontakt.
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 24. Okt 2007, 12:27

hlavne to dajte do rubriky straty a nálezy a nie sem :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod krista » 25. Okt 2007, 8:03

prepáč nils že aj sem :wink: .....dala som inzerát všade,aj z miestnej televízii si ju prišli odfotiť,dôveru som si získala,,horšie je to s mojim bradáčom domácim,ten je z toho hotový,ale bude sa musieť skamarátiť s myšlienkou...... aj v útulku o tom vedia a obvolala som aj veterinárov,dokonca som s ňou aj bola u nášho,odblškal ju a usúdil že je na prvý pohľad zdravá a mladá.....noc bola OK,ráno sa pýtala von sama od seba.Ak sa aj nájde "skutočný majiteľ,nie som si istá či mu ju dám.....ak je taký xxxxx,že venčí psa spôsobom "choď,vybav a zaškrabkaj keď skončíš" a to bez obojku,tak si nezasluži takého mudreho psa...... :!:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Kaca » 25. Okt 2007, 10:44

drzim palce :). Vyzera to tak, ze bola drzana v byte.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Kaca » 11. Nov 2007, 10:51

je nieco nove?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod krista » 12. Nov 2007, 9:11

ANO !!!!!!! je nové,a všetko je uplne super :lol: :lol: Na naše oznamy v telke sa ozvali ľudia,že spoznali fenku,majiteľ jej bohužial umrel,tak sa nikto nenašiel kto by sa jej ujal. :( ....to je tá smutnejšia časť ALE !!! Po týždňovej rekreácii u nás mi zavolal sympatický mladý muž,že byvaju v rodinnom dome ale chcu psa do bytu a že by si ju osvojili s priateľkou.Nechcela som to unáhliť,reku nech pridu ku mne a "očekujem si ich.Už pri príchode som vedela že pre Bony (tak sa volal psik) to budu najlepší gazdovia,vrhla sa na nich a už bola ich :D .....Odvtedy si pravidelne voláme a zisťujem že Bonyček je pánom v dome...... Ja som ale revala ako besná keď ju brali.......to len na margo....... :oops: ďakujem všetkým čo ste držali palce !
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Kaca » 12. Nov 2007, 11:39

krista píše:Ja som ale revala ako besná keď ju brali......

Chapem to - ja som cez vikend umiestnila toho zachraneneho psika, isiel na skvele miesto ale aj tak som rumazgala... Je skvele, ked aspon zopar pribehov konci dobre...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia