rada

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

rada

Poslaťod gabika » 22. Okt 2007, 20:23

Prosim poradte mi. Da sa steniatko 100% vyliecit , ak ma vnutorne parazity - skrkavky???
Vsetko okolie po nom dezinfikujeme a zacali sme odcervovat kazdy tyzden za sebou 2 dni. Tak nam poradil veterinar pokial je zamorene steniatko parazitmi.
Ma s tym niekto skusenosti???? Prosim poradte co by sa este dalo robit, aby sa z toho dostal.
gabika
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 4. Sep 2005, 19:33

Poslaťod emor » 22. Okt 2007, 20:38

veterinar vam radil dezinfikovat prostredie od skrkaviek.?- ak sa smiem pytat ako.?- no to by som rad teda vedel, ako robil pocas studia skusku s parazitologie. :lol:

malo si napisala aby sa dalo radit. ci ide o akutne zacervenie alebo uz pretrvavajuce chronicke napriek pouzitiu beznych antihelmentik.
je mozne ze stena ma nizsiu prirodzenu schopnost odolavat parazitom. v tom pripade je prognoza - zlá. :roll:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Toxocara canis

Poslaťod fosilia » 23. Okt 2007, 19:22

Emor co urazas veterinara a co opat trepes. Pubertak, ktory opat mudruje.
Uz som napisal ze na tvoje priblble poznamky nebudem reagovat ale toto si prehnal.
Gabika ano spravna je specialna dezinfekcia a okamzite odstranovanie vykalov. Existuju specialne pripravky na dezinfekciu a aj na likvidaciu moznych oplodnenych vajicok, ktore sa dostanu cez extrementy z tela von.
Avsak zaruka dezinfekcie nie je vysoka koli extrementom. Na to vsak treba trochu viac citat a pozriet sa co je v ponuke. Idealne je dezinfekciu riedit z horucou vodou lebo ako je zname Toxocara ma amen pri vyssich teplotach ako 60C.
Ja som na vyske nespal a skusky som robil celkom bez problemov. Samozrejme pan pubertak dokaze len urazat a pouzivat svoje ironicke poznamky ala google.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Toxocara canis

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:01

fosilia píše:Emor co urazas veterinara a co opat trepes. Pubertak, ktory opat mudruje.
Uz som napisal ze na tvoje priblble poznamky nebudem reagovat ale toto si prehnal.
Gabika ano spravna je specialna dezinfekcia a okamzite odstranovanie vykalov. Existuju specialne pripravky na dezinfekciu a aj na likvidaciu moznych oplodnenych vajicok, ktore sa dostanu cez extrementy z tela von.
Avsak zaruka dezinfekcie nie je vysoka koli extrementom. Na to vsak treba trochu viac citat a pozriet sa co je v ponuke. Idealne je dezinfekciu riedit z horucou vodou lebo ako je zname Toxocara ma amen pri vyssich teplotach ako 60C.
Ja som na vyske nespal a skusky som robil celkom bez problemov. Samozrejme pan pubertak dokaze len urazat a pouzivat svoje ironicke poznamky ala google.


aha. takze si sa na tej vyske naucil ze pes zije iba v kotci alebo v byte. a ze je to pre neho uplna pohoda a ze mu to staci. ze na vychadzky sa nechodi na vylety sa nechodi ze staci par metrov stvorcovych tebou vedecky vydenzifikovanych.

fosilia. mozno si stary chren ale ked mas odpovedat na to kolko steniat si uz odchoval ked pindas do druhych tak sklapnes a zmines s pola diskusie. svedectvo o chararktere cloveka s nadhladom.

dezinfekcia proti vajickam skrkaviek ...? ok . mozno by fungovala atomova bomba. aj to si niesom celkom isty.

v kocke. ak stena nebude drzat v uzavretej sterilnej krabici. tak sa nijakym sposobom neda zabezpecit dezinfekcia a nekontaminovanie skrkavkami. ak ma znizeny prah imunity voci vnutornym parazitom tak to stena je odsudene na jedine. exitus.

fosilia. ked dochadzaju argumenty zacina zosobnovanie kto je aky stary a aky mudry ..? fiiha. opan vedator.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: Toxocara canis

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:03

fosilia píše:Emor co urazas veterinara a co opat trepes. Pubertak, ktory opat mudruje.
Uz som napisal ze na tvoje priblble poznamky nebudem reagovat ale toto si prehnal.
Gabika ano spravna je specialna dezinfekcia a okamzite odstranovanie vykalov. Existuju specialne pripravky na dezinfekciu a aj na likvidaciu moznych oplodnenych vajicok, ktore sa dostanu cez extrementy z tela von.
Avsak zaruka dezinfekcie nie je vysoka koli extrementom. Na to vsak treba trochu viac citat a pozriet sa co je v ponuke. Idealne je dezinfekciu riedit z horucou vodou lebo ako je zname Toxocara ma amen pri vyssich teplotach ako 60C.
Ja som na vyske nespal a skusky som robil celkom bez problemov. Samozrejme pan pubertak dokaze len urazat a pouzivat svoje ironicke poznamky ala google.


pre kohokolvek kto sa chce dopatrat tomu ci urazam neznameho veterinara odporucam si nastudavt niekolko titulov zo skript ktore musia ovladat kadeti na honor MVDr pri skuske z parazitologie a infektologie.

potom sa kazdy laik dozvie ze ono je to s tyma skrkavkama kus inak ako sa tu fosiliak snazi pisat. ale keby ze krmite holistickym krmivom tak by ste si to vobec citat nemuseli:-D :twisted:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: Toxocara canis

Poslaťod sonča » 24. Okt 2007, 9:14

[quote="emorpotom sa kazdy laik dozvie ze ono je to s tyma skrkavkama kus inak ako sa tu fosiliak snazi pisat. ale keby ze krmite holistickym krmivom tak by ste si to vobec citat nemuseli:-D :twisted:[/quote]

______________________________

takže sú dobré tie holistické krmivá alebo nie???
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:18

to sa dozvies ked nim zacnes krmit. ale aj to mozno nebude relevantne. v kazdom pripade sotva sa da tvrdit ze su urcite lepsie ako NEholisticke:-D a ostatne sroty a odpad - ako napriklad Nuova Fattoria.

sonca jedna rada - WATCH MORE TV - (pozeraj viac TV)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod sonča » 24. Okt 2007, 9:50

emor píše:to sa dozvies ked nim zacnes krmit. ale aj to mozno nebude relevantne. v kazdom pripade sotva sa da tvrdit ze su urcite lepsie ako NEholisticke:-D a ostatne sroty a odpad - ako napriklad Nuova Fattoria.

sonca jedna rada - WATCH MORE TV - (pozeraj viac TV)

_______________________________________

takže čo, všetky granule sú šrot a odpad? , .... a nemáš ty náhodou obchod s granulami, alebo si to pletiem s nillsom? a čo mi uniklo v TV? Ja som kŕmila len vareným s ryžou, havino v jednom kuse hnačkoval a bol pod antibiotikami, teraz pridávam holistické Trainer fitnes, konečne aspoň hovienka vyzerajú normálne, ale nemôžem posúdiť výsledok, lebo momentálne je ešte pod antibiotikami, ktoré zajtra vysadím, a potom uvidím, čo zabralo....
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:57

8) sonca. ja nepovazujem granule za odpad a srot. su granule mozno s lepsich a mozno z horsich surovin. su take su onake. za malo aj za vela penazi. nie vzdy ich cena zohladnuje realnu cennost - teda mytologicku fosiliovu kvalitu alebo ine .

ukazem ti suku ktora ked bude zrat cokolvek s coho by iny pes mozno aj umrel bude stale vyzerat ok. a opacne. kde su potom pravdy o krmeni.? pravda je nieco co si hladame aby sme sa vedeli o nieco opriet. ale krm tak aby tvoj pes sa mal dobre. to je myslim dobra rada aj ked malokonretna.

skus mu pridat to i to. vyskusaj co mu sedi najviac. skus mu pridat nieco ako PANGAMIN .. skus mu ubrat tuku zo stravy . skus mu naopak doplnit nieco na travenie tukov - napriklad kus suroveho bravcoveho pankreasu... a podobne. len v ziadnom pripade nehladaj celovesmirne pravdy a jednoznacne odpovede. na 100% pri nich dojdes ku omylu.

kazdy clovek co ma svojho psa rad mu chce to najlepsie. ale kolki ludia chcu naozaj dobre psom vseobecne.? ako sa tak divam na granulologov a cely vystavnicky FCI showbiznis... tak takmer nikto. a smutne je ze si myslia opak. s AKC a BKC je to same.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod sonča » 24. Okt 2007, 13:01

emor píše:8) sonca. ja nepovazujem granule za odpad a srot. su granule mozno s lepsich a mozno z horsich surovin. su take su onake. za malo aj za vela penazi. nie vzdy ich cena zohladnuje realnu cennost - teda mytologicku fosiliovu kvalitu alebo ine .

ukazem ti suku ktora ked bude zrat cokolvek s coho by iny pes mozno aj umrel bude stale vyzerat ok. a opacne. kde su potom pravdy o krmeni.? pravda je nieco co si hladame aby sme sa vedeli o nieco opriet. ale krm tak aby tvoj pes sa mal dobre. to je myslim dobra rada aj ked malokonretna.

skus mu pridat to i to. vyskusaj co mu sedi najviac. skus mu pridat nieco ako PANGAMIN .. skus mu ubrat tuku zo stravy . skus mu naopak doplnit nieco na travenie tukov - napriklad kus suroveho bravcoveho pankreasu... a podobne. len v ziadnom pripade nehladaj celovesmirne pravdy a jednoznacne odpovede. na 100% pri nich dojdes ku omylu.

kazdy clovek co ma svojho psa rad mu chce to najlepsie. ale kolki ludia chcu naozaj dobre psom vseobecne.? ako sa tak divam na granulologov a cely vystavnicky FCI showbiznis... tak takmer nikto. a smutne je ze si myslia opak. s AKC a BKC je to same.


________________________________________

Ďakujem, má to logiku.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod Zolo » 24. Okt 2007, 21:43

[quote="emor"]
len v ziadnom pripade nehladaj celovesmirne pravdy a jednoznacne odpovede. na 100% pri nich dojdes ku omylu.
quote]

Si sa ošalil? Ty nečítaš obaly na vreciach z granúl? Tam je skrytá tá najpravdivejšia z právd :!: :mrgreen:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 22:01

:shock: cipana.. ta ja neznal....ale še kuknem :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: Toxocara canis

Poslaťod Zolo » 25. Okt 2007, 8:34

[quote="emor"][
Avsak zaruka dezinfekcie nie je vysoka koli extrementom.

Fosília, tak vidíš, síce "špeciálne dezinfekcie" existujú, ale sú ti (i psom)na dve veci....

Ja som na vyske nespal quote]
Si si istý, že si si ani nezdriemol? :wink:

...ovladat kadeti na honor MVDr pri skuske z parazitologie a infektologie.
Emore, neviem či kadeti, ale adepti určite... :lol: A ak som ani ja (občas) nespal, tak za mojef éry sa to tuším nazývalo parazitológia a epizootológia...

PS. Začervenie oblými červami zase netreba brať striktne ako ochorenie (pokiaľ sa nejedná o premorenie - "preemorenie :oops: ? - šteniat. Tam je situácia kvôli toxínom a poškodzovaniu tráviaceho traktu iná. Pár jedincov v organizme dospelého psa je pomerne bežný jav a postačuje odčervenie 2x ročne, normálny organizmus sa s tým vysporiada.
Pes nežije v sklenníkových podmienkach a nežerie len to naj. Aj to je o živote a o selekčných tlakoch z prostredia. A kto si myslí, že to tak nie je, dobre mu tak. :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod gabika » 27. Okt 2007, 8:34

Chcela by som este vediet nazor chovatelov. Steniatko sme odcervili pastou Canisquantel (tusim sa tak vola) dva krat po sebe - v nedelu a pondelok. V pondelok aj utorok este z neho liezlo pomerne dost skrkaviek. Od stredy do dnes sme nenasli ani jednu. V piatok rano sme ho odcervili roztokom Drontal - to nam poradili v lekarni na veterine, ze po 3 dnoch po tej paste je to mozne odcervit znova, kedze mal zamorenie vo velkom rozsahu. Je mozne ze sme zlikvidovali vsetky dospele parazity kedze sme uz styri dni nenasli nic????
Samozrejme 2x denne sme zabezpecili dezinfekciu miestnosti.
Dakujem
gabika
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 4. Sep 2005, 19:33

Poslaťod emor » 27. Okt 2007, 13:37

rozne pripravky posobia rozne u roznych psov.steniat,kotnych suk.
ake stena.? aky priestor, aky ma stena rezim. aka je situacia v okoli ? frekvencia inych zvierat, pohyb ludi atd... to vsetko a este cela rada dalsich veci je podstatna ak sa maju nachadzat nejake konkretne otakzy a odpovede.

osobne mam s Drontal junior - emulziou velmi dobre skusenosti. odporucam. akurat ze je podla mna pridraha ale to je vec pohladu.

v praxi sa osvedcuje predpisane davky mierne prekrocit - cca 10% podal davkovania uvedeneho na obale.

este jedna vec. ma nejake vazne problemy to stena.? a nieje jedno ci mas stena civavy alebo mastifa. v akom je veku atd.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron