CESTOVANIE so Psíkmi (všetko okolo toho)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Cestujete so svojími maznáčikmi do zahraničia?

Áno, často.
11
50%
Len, občas.
5
23%
Vôbec necestujem.
6
27%
 
Celkom hlasov : 22

CESTOVANIE so Psíkmi (všetko okolo toho)

Poslaťod muxa » 21. Okt 2007, 13:19

Ahojte,
chcela som sa spytat ako vyzera ten čip pre psov, pretoze mam 1,5kg čivavu a neviem či velkost je standartna alebo su rozne podla vekosti. :roll: a kolko trva vybavenie pasu :?:


Dalsia vec ake mate skusenosti s cestovanim v lietadle u spoločnostiach na Slovensku? Je problem dostat psika na palubu? Pretoze nemozem take male chuda dat do batozinoveho priestoru. :(

Posledna otazka je problem ist do krajin ako je Taliansko, Francuzko a Španielsko? :wink:

:idea: ďakujem za odpovede
Naposledy upravil muxa dňa 21. Okt 2007, 15:33, celkovo upravené 3
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rUM^pEL » 21. Okt 2007, 14:14

inak s tym cestovanim by mozno bolo lepsie sa vyjadrit vseobecnejsie aj pre ine plemena...uvazoval som ze jak by som riesil cesty takze ked je uz taka tema...
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod Kaca » 21. Okt 2007, 15:28

rUM^pEL píše:inak s tym cestovanim by mozno bolo lepsie sa vyjadrit vseobecnejsie aj pre ine plemena...uvazoval som ze jak by som riesil cesty takze ked je uz taka tema...

Suhlasim, mozno by stalo za to "s civavou" vymazat.
Aby som povedala nieco o cipoch: Su sice relativne velke, ale kedze sa zavadzaju uz aj steniatkam, nemal by byt problem ani pri civave. Iba si daj pozor, existuju dva druhy cipov (aspon existovali, ked som ja davala cipovat psov), jeden beha, druhy sa tam presne uchyti. Samozrejme, ten druhy je drahsi, ale radsej mat cip, ktory zotrva na mieste nez taky, ktory sa moze pohybovat. Takisto potrebujes PET PAS kde Ti zaregistruju tetovanie a cip aj s polohou v tele psa. Veterinar to da do online databazy a hotovo, mozete cestovat!
Pokial viem, pes do tusim 10 kg sa smie vziat v schranke aj na palubu lietadla, nakolko ja ale s mojimi nelietam, neviem to na 100%. Co sa tyka danej krajiny, musis si vzdy nastudovat, ci maju nejaku karantenu alebo nie.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod muxa » 21. Okt 2007, 15:35

rUM^pEL píše:inak s tym cestovanim by mozno bolo lepsie sa vyjadrit vseobecnejsie aj pre ine plemena...uvazoval som ze jak by som riesil cesty takze ked je uz taka tema...



Uz som to poopravila :wink:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod muxa » 21. Okt 2007, 15:42

Kaca píše:
rUM^pEL píše:inak s tym cestovanim by mozno bolo lepsie sa vyjadrit vseobecnejsie aj pre ine plemena...uvazoval som ze jak by som riesil cesty takze ked je uz taka tema...

Suhlasim, mozno by stalo za to "s civavou" vymazat.
Aby som povedala nieco o cipoch: Su sice relativne velke, ale kedze sa zavadzaju uz aj steniatkam, nemal by byt problem ani pri civave. Iba si daj pozor, existuju dva druhy cipov (aspon existovali, ked som ja davala cipovat psov), jeden beha, druhy sa tam presne uchyti. Samozrejme, ten druhy je drahsi, ale radsej mat cip, ktory zotrva na mieste nez taky, ktory sa moze pohybovat. Takisto potrebujes PET PAS kde Ti zaregistruju tetovanie a cip aj s polohou v tele psa. Veterinar to da do online databazy a hotovo, mozete cestovat!
Pokial viem, pes do tusim 10 kg sa smie vziat v schranke aj na palubu lietadla, nakolko ja ale s mojimi nelietam, neviem to na 100%. Co sa tyka danej krajiny, musis si vzdy nastudovat, ci maju nejaku karantenu alebo nie.






dakujeeem za odpoved nho take cipovanie je drahe ci ani nie?
Jedna nizkorozpoctova letecka spolocnost mi povedala ze ked tak jedine v batozine lebo pravo byt v kabine ma len slepecky pes hmm.... druha mi odpisala ze to závisi od Pilota ci povolí bo ma zodpovednost takze neviem 8)
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kaca » 21. Okt 2007, 15:50

hm, drahe... neviem, ked som v r. 2004 dala cipovat Giu, stalo ma to aj s PET PASOM okolo 1800 Sk. Teraz je to uz omnoho lacnejsie. Vela zavisi aj od veterinara. Treba si zatelefonovat a zistit. Niekedy sa vyplati ist aj k veterinarovi niekam dalej, lebo moze mat lepsie ceny. Neviem kolko to stoji teraz. Psov mam zacipovanych a ti, co nemaju cip, maju tetovanie. Zatial je este tetovanie rovnocenne s cipom, tusim od buduceho roku sa budu stenata povinne cipovat a uz nie tetovat a tusim od 2010 plati LEN cip. Ale presne to neviem... Ono sa to sdtale meni, zavisi od legislativy.
Jedna nizkorozpoctova letecka spolocnost mi povedala ze ked tak jedine v batozine lebo pravo byt v kabine ma len slepecky pes hmm.... druha mi odpisala ze to závisi od Pilota ci povolí bo ma zodpovednost

To lietas privatnymi lietadlami alebo ako??? :shock: :shock: :shock:
Totiz malo by to byt v letovom poriadku, lietadlo nie je autobus...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod muxa » 21. Okt 2007, 16:02

Nieeee ale SkyEurope som mala na mysli hehe a oni mi to tak povedali 8)
A Tí DRUHí Slovak airlines ci ako hehe na privatne lety by som musela inak zarabat :lol: oh dakujem takze to nie su az take polozky ale nemali tvoji psikovia ziadne ´vedlajsie´ ucinky z cipu myslim nehladali si to miesto neskrabali v kuse alebo tak ? :P
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kaca » 21. Okt 2007, 18:43

nic, uplne v pohode
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

re

Poslaťod janka_b » 21. Okt 2007, 19:54

taakze: v skyeurope psy lietaju v podpalubi. na palubu mozu len vodiace psy a to zadarmo.

cena je jednotna, pokial viem - 950 sk. /cena plati ked si letenku bookujeme dopredu) co je podla mna vyborna cena.

pre lepsie info prikladam letovy poriadok:


10.8 Zvieratá
10.8.1 Prepravca okrem psov a mačiek neprepravuje žiadne iné zvieratá. Zvieratá musia byť min. 8 týždňov staré. Prepravca si vyhradzuje právo odmietnuť vykonať prepravu psa alebo mačky napríklad z kapacitných dôvodov. Poplatok za prepravu psa alebo mačky stanovuje cenník prepravcu. Vodiaci psi sa prepravujú bezplatne. Cestujúci je povinný rezerváciu prepravy psa alebo mačky vykonať spolu s rezerváciou letenky, inak je prepravca oprávnený prepravu zvieraťa odmietnuť bez akejkoľvek ďalšej zodpovednosti voči cestujúcemu.

10.8.2 Psy a mačky sa prepravujú ako zapísaná batožina v batožinovom priestore lietadla v na to určenej klietke, ktorú si zabezpečuje cestujúci na vlastné náklady. Klietka musí byť ľahko rozoznateľná od ostatnej batožiny. V každej klietke môže byť iba jedno zviera. Klietka musí byť v bezchybnom stave, dostatočne veľká na to, aby prepravované zviera v klietke netrpelo a uzamykateľná tak, aby zviera nebolo schopné sa samostatne oslobodiť. Klietka musí byť vystlaná absorpčnou podstielkou a musí mať dostatočný počet prieduchov. Klietka vyrobená zo zvarenej alebo drôtovej sieťky nie je akceptovateľná na prepravu. Cestujúci berie na vedomie, že počas letu nie je možný styk s prepravovaným zvieraťom a prepravované zviera nemôže byť počas letu z klietky uvoľnené na nijaký čas a zo žiadneho dôvodu. Prepravované
zviera musí byť čisté, zdravé, neškodné, nesmie zapáchať a byť gravidné
. Prepravca neposkytuje prepravovaný zvieratám vodu ani inú stravu. Prepravované zviera spolu s klietkou môže vážiť max 32 kg.
10.8.3 Na palube lietadla v časti určenej na prepravu cestujúcich možno prepravovať iba vodiacich psov. Vodiaci pes musí mať košík, byť na vôdzke a musí byť k dispozícii jeho školiaci certifikát a ostaté potrebné doklady. (pozn. prispievatela: nezabudnite ich predtym ošťať :D )
10.8.4 Cestujúci zodpovedá prepravcovi za škodu spôsobenú prepravovaným zvieraťom.
10.8.5 Prepravca nezodpovedá cestujúcemu za škodu na prepravovanom zvierati, ak táto:
- vznikla porušením povinností cestujúceho vyplývajúcich mu z tohto bodu 10.8 prepravných podmienok (napr. nevhodná klietka),
- je následkom zdravotného stavu zvieraťa,
- je následkom konania samotného prepravovaného zvieraťa (napr. zviera sa splaší),
- vznikla ako následok prirodzených udalostí (napr. prirodzená smrť).
10.8.6 Cestujúci je zodpovedný za zdravotný stav prepravovaného zvieraťa. Cestujúci je povinný zistiť a zadovážiť si všetky potrebné informácie, dokumenty a povolenia potrebné na vstup alebo výstup
prepravovaného zvieraťa do/z krajiny/ín odletu, tranzitu alebo príletu. Prepravca nenesie žiadnu zodpovednosť za odmietnutie vstupu prepravovaného zvieraťa do krajiny tranzitu alebo príletu.

PREPRAVCA NEVYKONÁVA PREPRAVU PSOV A MAČIEK Z ALEBO DO SPOJENÉHO
KRÁĽOVSTVA VEĽKEJ BRITÁNIE A SEVERNÉHO ÍRSKA A/ALEBO ÍRSKEJ REPUBLIKY.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod emor » 21. Okt 2007, 19:56

ja svojim psom chip nedam . nedam ho ani svojmu autu ani sebe.
moji psi maju TATOO a to uplne na ich identifikaciu staci .

nepovazujem chip za nieco skodlive samo o sebe ale nikto nebude monitorovat pohyb mojho psa satelitmi s novsim sys. ako SirSTAR III .

ide mi o nieco ine ako to zeby psovi by mal vadit mat implantat podkozou. ten je neskodny ale to ci CITACKA precita naozaj to co tam je to odkontrolavt neviem ani ja a mozno ani ten neborak co tu citacku obsluhuje.

tetovanie je uplne vpohode a po dalsie . vzdy sa da odlisit kedy bolo na psa "nalepene" co u chipov je to vzdy haluzz.

nie vsetok pokrok je krokom vpred.

cestovat do juznej europy pre psa je podobne ako cestovanie pre cloveka na mars. uplne ina klima.mikroflora, parazity,virusy,bakterie.

to ze pes s nimi pride do kontaktu daleko lahsie ako clovek turista je nespochybnitelne.

vramci europy strednej a zapadnej je to ok.ale juznej by som sa vyhybal.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 21. Okt 2007, 20:08

emor píše:ja svojim psom chip nedam . nedam ho ani svojmu autu ani sebe.
moji psi maju TATOO a to uplne na ich identifikaciu staci .


Suhlasim, ale pokial viem, mas vsetko "papierovych" psov. Ja mam troch zachranencov, samozrejme, bez PP, takze ti su cipovani. Dve papierove feny maju len tetovanie. Faktom ale je, ze napr. u Bali to tetovanie uz nie je dobre citatelne, a to mala vcera iba rok! A pokial viem, v EU bude tusim od 2010 platit LEN cip! Mam taky dojem, ze s cipovanim steniat sa malo zacat uz tento rok, potom sa to ale presunulo na buduci. Neviem, ci sa buduci rok bude uz cipovat alebo este tetovat (ak uchovnim Bali, tak stenata budu najskor ku koncu roka, teda casu este dost), v kazdom pripade sa uvidi. V tom cipe by mali byt uvedene vsetky ockovania atd, ci naozaj su, to neviem (resp. v databaze, v ktorej sa vyhlada podla cisla cipu). Ma to svoje pre a proti. Druhym faktom je, ze zatial som sa este nestretla s hranicnym prechodom, kde by mali k dispozicii citacky!
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod emor » 21. Okt 2007, 20:11

za kvilu Shengen. PP mam v aj v Nemcine aj v anglictine. scem vidiet toho zebraka co by nebral do uvahy identitu psa.

chvalabohu v SUCHNO sa zatial prokorupcne linie "velkostatkarskych kseftologov" neprepracovali k tomu aby bolo mozne znacit stence NO len chipom a na zaklade neho vydavat PP. podla mna je tam daleko vacsi priestor pre zneuzivanie a korupciu.

a tlacia to ludia co maju dost spiny na tricku . a pritom je prenich plemeno len cestou k penezom a moci. :twisted:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod janka_b » 21. Okt 2007, 22:18

myslim si,ze cip je skvela vec,pretoze tetovanie sa po par rokoch neda identifikovat. a ak sa napr. strati psik, alebo bude nutne z neviem akych dovodov zistit o akeho psika z vrhu ide, tak z cierneho flaku sa nic nezisti. a taky cip sa da precitat vzdy. ale je to vec nazoru...vsetko ma svoje pre a proti....ale napokon, onedlho aj tak budu psy len cipovane. takze tetovanie pomaly doziva....
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod emor » 21. Okt 2007, 22:31

janka_b píše:myslim si,ze cip je skvela vec,pretoze tetovanie sa po par rokoch neda identifikovat. a ak sa napr. strati psik, alebo bude nutne z neviem akych dovodov zistit o akeho psika z vrhu ide, tak z cierneho flaku sa nic nezisti. a taky cip sa da precitat vzdy. ale je to vec nazoru...vsetko ma svoje pre a proti....ale napokon, onedlho aj tak budu psy len cipovane. takze tetovanie pomaly doziva....


nedoziva.
ukazem ti X-psov 10 a viacrocnych ktorym cislo precitas bez problemov. a dalsich X ktorym cislo precitas po precisteni ucha.
natetovat tetovanie dnes 5rocnemu psovi - tak aby hodnoverne napodobovalo 5rokov stare tatoo je - ? chip pod kozu vlozis pol hodiny dozadu a bude ti ukazovat ze pes ma triroky.:-D :wink: a mozno aj bude identicky s nejakym uz davno pouzitym.

neverim v chiptuning a hlavne s jedneho prozaickeho dovodu. je vpodstate nekontrolovatelny co sa tyka doveryhodnosti jeho udajov.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod muxa » 22. Okt 2007, 1:51

Kaca píše:nic, uplne v pohode



Tak to je potom v pohodicke 8)
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 13 hostia

cron