Kto si to zase odskáče?!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kto si to zase odskáče?!!

Poslaťod Nils » 27. Sep 2007, 13:10

asi už o tom viete...

BEAUVAIS - Šantenie so psami sa stalo v sobotu osudným desaťročnému dievčatku v obci Auteli pri Paríži. Zraneniam, ktoré utrpela pri hre s dvoma psami, podľa všetkého mastiffmi, na mieste podľahla. Informovala o tom miestna polícia.

Tragédia sa stala na záhrade domu jej matky. Psy patrili matkinmu priateľovi. Keď nešťastná matka počula detský krik, pribehla dcére na pomoc, tragédii však už zabrániť nedokázala. Len v piatok prišla podobná správa z parížskeho predmestia Noisy-le-Sec, kde dva rotvajlery pripravili o život svoju dvadsaťročnú majiteľku.

Smrteľné útoky psov na ľudí už vyprovokovali k ostrým reakciám a výzvam na zmenu legislatívy v tejto oblasti mnohých komunálnych aj vládnych politikov. Za prijatie tvrdých opatrení sa napríklad už minulý mesiac vyslovila aj francúzska ministerka vnútra Michele Alliotová-Marieová.

Zdroj: TASR

...a teraz už len čakať na niečo podobné u nás a reakciu "odborníkov" z radov našich "zástupcov ľudu"...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod lucik » 27. Sep 2007, 18:01

ja som teraz niekde citala, ze dva rotviky roztrhali vratnika ci pracovnika straznej sluzby
ze ich mali asi mesiac len, chlap ich vypustil z koterca na dvor ako vzdy ked prisiel do sluzby a oni sa na neho vrhli.. hm.. ktovie co sa tam stalo..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Fraga » 27. Sep 2007, 19:38

Presne Lucik čakala som, kto to da ako tému už včera, pretože včera to išlo v správach... :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 27. Sep 2007, 20:38

Ako vždy sa povedalo A, a B aj keď sa bude poznať sa nepovie....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod korra » 27. Sep 2007, 22:00

co sa tyka toho slovenskeho pripadu...tak to odskakali hafsoni, majitel ich dal ze vraj hned vten den odstrelit....

ale co sa skutocne stalo....sa asi fakt uz nikto nedozvie....
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod emor » 27. Sep 2007, 22:01

:evil: pseudoriesitelia problemov a hyperaktivny bulvarni "novinari" = podobne aktuality.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 28. Sep 2007, 7:26

emor píše::evil: pseudoriesitelia problemov a hyperaktivny bulvarni "novinari" = podobne aktuality.


...ešteže máme na Slovensku tak veľa "kvalifikovaných" investigatívnych žurnalistov, ktorí neskočia len na hocijaké "zhnité lajná a zvratky" , ale vždy idú objektívne k meritu veci a priestor na vyjadrenie dajú vždy viacerým stranám, bez farbistého prikresľovania a hodnotiacich záverov...

domáca úloha: Ako by ste opísali vyššie poípasné udalosti v snahe prilákať čo najväčšiu pozornosť čitateľov, ktorých rozumová vyspelosť dosahuje podpriemer populácie... :?:

Inak Emor, gratulujem k pekným výsledkom v Šalkovej :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod oreganka » 28. Sep 2007, 10:35

k tym rotvikom a vratnikovi, potazmo ku vsetkym psom tzv. na strazenie, ku vsetkym psom na dvoroch, ci uz na striedacku zavretych v kotcoch, ci na niekolkych m2 cele dni a cele noci, ku vsetkym psom bez podnetov, bez socialnych vztahov, polyhujucich a poflakujucich sa za plotom, uzamknutych, uvaznenych !!! akoze na strazenie....
Ja sa vobec necudujem, ze taky pes napada, skutocne sa necudujem, je to celkom logicke jednanie frustrovaneho zvierata, ktore nema kde a nema ako ventilovat STRES, ktory z takeho ´zivotneho stylu´ vyplyva.
Pes nie je nemy a mrtvy ostnaty drat, je to vysoko citiaca a inteligentna bytost, ktorej podobne, z ludskeho pohladu - ´skratove´, jednanie ma v skutocnosti logicke vzorce a uz to tu bolo povedane tisickrat a podpisem sa pod to tiez - ze za toto vsetko je zodpovedny jedine CLOVEK.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Eva K. » 28. Sep 2007, 10:56

Úplne súhlasím s Oregankou. Ešte k tomu, čo keď ten vrátník bol pod parou,
bol neistý, psi to ihneď vycítia.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 28. Sep 2007, 19:26

Eva K. neviem ci je spravne, aby pes napadal človeka len preto, že je pod parou... Aj ked kamoška mala ovčiaka, (resp. jej otec), ktorý napádal len a len bože možem to sem napísať? ok spoluobčanov tmavšej pleti, pritom na to nebol cvičený! Ak budem mať horúčku budem sa spravať inak, ako normálne, budem sa potiť, to všetko môže pes vyhodnotiť ako neštandardné správanie, napriek tomu si myslím, že mu to nedáva právo napadnúť svojho pána. Tam musel byť problém iný... :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod zuzupes » 28. Sep 2007, 20:08

aj tej mojej sa nepozdavaju spoluobcania tmavsej pleti a dokonca neznasa ludi ktori pachnu alkoholom alebo sa hrabu v kontajneri a pritom jej nik taky nic neurobil. nechapem ako to v ich hlavickach funguje. dokonca mame uja ktory je alkoholik a nasa vidi ze sa s nim kamaratime ale je ako utrhnuta z retaze. a to som pocula ze je viac takych psikov. ale ked je dakto nealkoholik a napriklad je zrovna opity tak reaguje normalne. tak neviem. chapete to?
inak neznasam spravy typu: rotwailer napadol cloveka, pitbul usmrtil dieta.... bla bla bla a ziadne objasnenia preco to tak bolo ze napriklad dieta preliezlo plot a tam bol strazny pes. proste len oblbovanie naroda.no svinstvo!
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod offca » 29. Sep 2007, 10:07

zuzupes píše:aj tej mojej sa nepozdavaju spoluobcania tmavsej pleti a dokonca neznasa ludi ktori pachnu alkoholom alebo sa hrabu v kontajneri a pritom jej nik taky nic neurobil. nechapem ako to v ich hlavickach funguje.

Úplne prostá odpoveď - smrdia. Cigáni majú väčšie množstvo potných žliaz, smrdia. Alkohol smrdí. Kontajneráci sa takisto sprchovali naposledy možno za vzniku republiky.
Toto všetko plus čuch psa ... a tu už záleží len na povahe psa. Ako sa zvykne vysporiadať so situáciami a okolnosťami, ktoré m tak veľmi prekážajú.

..to mimo témy.

A k téme - ostáva nám už iba tŕpnuť, čo z tohoto všetkého vznikne.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Eva K. » 1. Okt 2007, 12:25

Mám so susedom, čo bol pod parou skúsenosti.
Naša NO nikdy nikoho nenapadla, ale keď išiel sused vždy po ňom vyjela.
Ešte k tomu to bol Záhorák a žral psov prasa jedno.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 1. Okt 2007, 13:58

Eva K. píše:Mám so susedom, čo bol pod parou skúsenosti.
Naša NO nikdy nikoho nenapadla, ale keď išiel sused vždy po ňom vyjela.
Ešte k tomu to bol Záhorák a žral psov prasa jedno.



...to má byť kultúrno-etnickýpredsudok ??!
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Eva K. » 1. Okt 2007, 15:40

Nie nemám nič proti Záhorákom, len sa im tam stáva, že im chutia psy.
Preto sú poniektorí prasatá.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 12 hostia

cron