Kynologia v BB kraji

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kynologia v BB kraji

Poslaťod julieta » 18. Sep 2007, 23:07

Ahojte, potrebujem zamestnat dvoch stafordsirskych bulterierov. Viete o niecom v BB kraji najlepsie okolo ZV kde by sa dalo pracovat so psom? Napr. cvicak, agility, coursing, weight pulling, obedience a pod. ďakujem.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

cvicak v BB

Poslaťod Brix » 19. Sep 2007, 13:52

Ahoj, zial vo Zvolene neviem aka je situacia. Ja chodim na cvicak v BB - Majer, byvala cistiaren. Viac najdes na http://www.dog-rescue.sk/pre-verejnost.php

Ucime sa tam zaklady poslusnosti + chodime na prekasky. Zial v BB nefunguje ziadny klub s agility, aspon o nom neviem.

Viem, ze v BB je viac cvicakov, my sa ucime "hrou" (nejaka ta piskota, aport a vela pochvaly).

Pa 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod julieta » 23. Sep 2007, 0:58

Ahoj Brix

v sobotu sme boli cvicit na cvicisku na Majeri. Asi si nebola, lebo podla profilu myslim ze mas weimaraka. Nevies nahodou ci sa daju na cvicisku spravit aj nejake skusky poslusnosti po case ked nam to uz pojde na 100percent?
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

cvicak v Majeri

Poslaťod Brix » 24. Sep 2007, 9:29

Ahojcek Julieta,
v sobotu sme cvicenie vynechali. Mali sme neodkladne povinnosti, ale inak chodime pravidelne. So skuskami poslusnosti to na cvicaku velmi nejde. Clenovia klubu su zachranarski kynologovia a robia zachranarske skusky v ruinach na roznych podujatiach -jedno bolo minuly tyzden na Donovaloch. Ich sucastou je aj poslusnost a obratnost, ale i specialne skusky a stopa.
O bulikoch zachranaroch som este nepocula ale vsetko je mozne ak by to zvladli. Mozno by pre nich bola lepsia obrana alebo agility, ale s agility je v BB problem. Aj moj weimar by sa hodil na agility, je to riadne sidlo a prekazky skor preleti ako prejde.

Napis aky su stari ti tvoji fesaci. Nas ma prave 8 mesiacov a vrcholi nam puberta. Ak by si ho chcela vidiet fotky mame vo fotogalerii.

V sobotu by sme sa na tom cvicaku mohli stretnut. Zatial to vypada nadejne. Urcite nas spoznas - na cvicaku je len 1 neposedny weimar.
Pa 5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod julieta » 24. Sep 2007, 10:51

Ahoj,

u nas bohuzial obrana velmi nepripada do uvahy. prave preto, ze sa to na majeri nerobi som sa rozhodla pre ten cvicak. Stafbulici sa velmi na obranu nehodia. Su to plemena vyslachcete pre zivot s ludmi a moji psi by asi velmi tazko znasali keby sa na nich nejaky clovek ohnal palicou. Oni proste ludi bezhranicne miluju.
Moji psi maju: psik ma 2 roky a fenka 7 mesiacov.
Tak ked pridete v sobotu na cvicak, tak asi budeme spolu v skupine. Ja som tento vikend cvicila s fenkou spolu v skupine s takym ciernym vlciacikom 6 mesacnym.
My v sobotu ideme urcite na cvicak.
Ja som tam chodila so starsim psikom parkrat aj minuly rok a vtedy tam bola jedna weimaracka tusim sa volala Freya. Ale nie som si ista. Vtedy tam bola jedina weimaracka.
V sobotu mi hovorila jedna cvicitelka ze stafbulik v rakusku vyhral majstrovstva zachranarov :) Ale ja si nadeje nerobim. Ide mi hlavne o zakladnu poslusnost, prip. skusky poslusnosti. Ale ked bude mat 100percentnu poslusnost sucinka tak sa daju robit skusky aj na inych cvicakoch. Uvidime... take vyhliadky do buducnosti :)
V sobotu sa vidime.
Maj sa pekne.. pa
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod Lucia.ja » 24. Sep 2007, 14:33

ahoj sorry ze vam do toho vstupujem ale zaujímalo by ma koľko taký cvičák a skúšky poslušnosti približne stáli. diky
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod julieta » 24. Sep 2007, 20:53

Ahoj Lucka,

jedna hodina na cvicisku stoji 50sk.
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod offca » 24. Sep 2007, 22:23

Luci, to je všade iné. V podstatnej miere závisí od toho, akým štýlom cvičák pracuje.
-Staré spôsoby fungovania sú na báze členstva v klube. Zaplatís si ročné členské v kynol.klube a chodíš cvičiť..bud to poradovkovo s výcvikárom alebo sama. S tým, že na väčšinu takýchto cvičákov môžeš ísť zároveň aj mimo výcvikové dni, skrátka si členom, využívaš cvičák. (tento spôsob ja preferujem)
-môžeš platiť za každý jeden výcvik, ako hovorí Julieta (ktorú pozdravujem ;) )
-momentálne najpopulárnejšia forma je forma kurzov. Klub funguje komerčne, má pre klienta v podstate produkt. Má vytvorených pár variant, ktoré obsahujú také a také cviky. Ceny sú podla náročnosti varianty, pre ktorú sa rozhodneš. Základné cviky (sadni, lahni, vstan, privolanie, trebárs odloženie)...a potom sa to navyšuje. Aj cenovo. Tieto kurzy sú ohraničené ako cvikmi, tak časovo. Máš štvrťročné kurzy, polročné, atd.. Plus dajú sa formovať aj v ústrety klientovi. Tieto kury majú stanovené ceny, ktoré nie sú nízke. Rádovo sa pohybujú v niekolkých tisícoch.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod julieta » 25. Sep 2007, 8:38

Lucia, ja som myslela hodinu na cviciku o ktorom sme sa bavili s Brix. Tam sa plati 50 sk na hodinu. Ale na inych cvicakoch platia ine zasady, ako ti popisala Offca :)
Mimochodom, Offca, gratulujem k CAC a CACIBovi. SUper. Konecne nove foto Certika na stranke som videla z vystavy. Je krasavec.
My z BB kraja zavidime moznosti pracovat so psom ktore mate v BA. Bohuzial u nas je to bieda :(
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod offca » 25. Sep 2007, 14:17

Polohu vám absolútne nezávidím. Všade, všade sa niečo nájde, či na Záhorí, či Prešov, Poprad, Košice, Trenčín, Nitra, BA ... akurát tam vy (BB) a južné Slovensko je úplne nanič.
Inak taký názor tu už v niektorej téme padol - zozbieraj partiu zanietencov a založte si vlastný agility klub! Ved to nie je taký problém, aj ked lahšie sa hovorí ako koná. Ale 1.legislatíva 2.priestory 3.prekážky zvládli dať dokpy aj iní..
Čertisko je prdlajs krásavec! :) Je to dlhonohé ňaňátko s nevyvinutým hrudníkom a krivým chvostom! Naozaj krásny má len výraz tváre a hlavu...aj vovnútri je to len mrcha, čo vyhadzuje moju skrinu, vytahuje spodáre z koša na špinavé prádlo a šklbe Kimovi pelech :lol: Ale to sa všetko dorobí. Verím tomu, že ked dospeje, bude absolútne skvelý. A zasa som presvedčená, že pindať budem vždy :twisted:
Ďakujem za gratulaciu... kedy budeme mať možnosť vidieť malú "čubičku"?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod julieta » 25. Sep 2007, 14:22

Offca,

aj ja mam doma takeho drzana. Vola sa Bugi :)) Velky macher ale pritom je strasny bojko. Mala cubicka bude mozno na vystave v NR. Uvidime, pretoze teraz chytili stafylokoka obidvaja, tak neviem ako dlho budeme liecit. Su na antibiotikach. A vy nechystate este do tretice malu stafbulku? :)))
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod offca » 25. Sep 2007, 15:03

Do výstavy je zatial daleko, dak hádam sa to dovtedy porobí. Prajem a držím palce. Myslíš, že všetci títo gremlini sú take rýpadla a vzápätí sa to traslavo stiane do rôžku ako týrané chúďatko? Mrchy. Síce tento týždeň má krpec nad sebou CACIBovú ochranu, ktorá tam bude, kým ta eufória z nás nevyprchá, takže teraz toho týraného hrá pomenej..
O malej staffbullke ani nevrav. Chceli sme kvôli tomu kupovať pozemok a do zimy mať postavenú hrubú stavbu, aby Dida (už má meno) mala kam ísť bývať! ..čo už nestíhame. No a jedná sa o plánované krytie, ktoré ešte nie je ani avízované, no sme ním úplne nadšení. Helena (Mudrová, od nej máme Čerta) mieni spojiť Coco Chanel (Čertovu sestru) s Dieslom (syn čertovej tety Žofy .. Extravaganzy), čo je krásna línia, nádherné psy, geniálne aj povahovo a spoja sa tam v podstate Saša (čertova mama) so Žofou..čo bola naša strašná polemika, či štendo po jednej alebo druhej. Našim chutiam viac ani vyhovieť nemôže, ako týmto spojením. A my to nemáme kam dať, navyše sa nabalújú aj nejaké osobné problémy a celé je to úplne nanič, čo ma ohromne mrzí.

A som sa rozkecala, trafila si klinec po hlavičke ;)

Vy už rozmýšlate, čo s malou, ked dospeje? Bugi ako potenciálny tato?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod julieta » 25. Sep 2007, 15:19

Uha, tak to krytie vyzerá fakt fantasticky. Coco je nadherná fenečka a Diesel je fešák ako sa patrí. Budem držať palce aby ste to krytie a vrh stihli :) My sme kvoli psom ten pozemok aj kúpili a už aj staviame. :)))
S Riuškou zatial plány nemáme. Resp. ešte je skoro plánovať, je to štendo, s fantastickou povahou a určite by som raz po nej chcela šteniatko - fenečku ( som sa zaprisahala, že psa už nechcem, nakoľko fenečky mi vyhovujú hormónovo aj povahovo viac, možno psa z vlastného odchovu ak by som videla že je povahovo kluďas ) :) Buginko sa určite dočká a bude taťuldou ale nie na prvé krytie. A určite keď budeme bývať v dome budeme rozmýšlať o ďalších žabkách. Ale momentálne mi úplne vyhovujú dvaja psi. Pretože venovať sa viacerým by bol asi problém. Takto zoberiem ja jedného na cvičák, manžel druhého a ide sa. Dvom je aj veselšie ako jednému a zároveň sú lepšie fyzicky zvládnuteľní (aj keď niekedy vyzerám na roztrhanie keď idem s obidvomi po ulici :))) ) Nechápem ako ty zvládaš venčiť obidvoch naraz a ešte keď Kimo je riadna váha. Uvidíme čo nám život prinesie. A rodičia by chceli aj nejakého bociana :D :D
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Poslaťod offca » 26. Sep 2007, 22:25

To ste šikulkovia, že sa už takto realizujete. Bubloce vo mne závisť, no taká tá přiměřená, nie hnusná.
Ja si neviem predtsaviť dvor plný žabacín, stále mi to prídu ako také sranda psy. Aj ked porovnám všetkých predošlých s Čertom, ten je proti nim taká šišnutá hračka. Milá šišnutá hračka.
Čo sa týka toho venčenia, pokial Kimo nevstane riťou hore, je to moj krasavec, on je vonku fajn. Pustený je ovládateľný takmer absolútne, reaguje na môj najmenší podnet. A na vôdzke je v pohode zvládnuteľný..ak aj blbne, stačí ho trochu scukať a je to ok. Najvačší zaberák predstavuje Čert :)
Ak by som mala vodiť dvoch Čertov...fuh!
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod julieta » 26. Sep 2007, 23:10

Tak sme na tom skoro rovnako. Aj čertík je asi taký hyperaktivák, ktorý dáva najavo že je veľký šef :) U nas je to Bugo, zato Ria ta je navoľno skoro stále. Bugo už také šťastie veľmi nemá, za ním stále plápolá stopovačka. Pre istotu. Je tu strašne veľa psov a už bol párkrát napadnutý čo sa odzrkadlilo na jeho povahe. Väčšieho bojka som nevidela. Rii stačí raz povedať a na to, že má 7 mesiacov tak je až neuveriteľne poslušná, dokážem ju odvolať aj od psa. žena je žena :) A práve kvoli nej som sa ešte viac zamilovala do SBT. Ale už len do feniek :) Je pravda, že keď som na výstave v BA manželovi ukázala naživo argentínku, ktorá sa mi už par rokov veľmi páči tak žasol aké sú to krásne a kľudné psi. Hneď by jedného chcel. Ale ja sa bojím pretože je to ,,doga,, a moje fyzické možnosti nie sú bohviečo :) Preto radšej volím menšie ale mohutné psi. A moja polovička sa s tým musí zmieriť pretože o psov sa prevažne starám ja.
Sú to sranda psi ale majú výhodu že sa rýchlo učia až na ich občasnú tvrdohlavosť. :?
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron