vhodny psik do bytu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

vhodny psik do bytu

Poslaťod lienka » 14. Sep 2007, 12:57

kto vie poradit aky maly psik je vhodny do bytu,chcela som civavu alebo yorkshirskeho teriera no neviem co je vhodnejsie Ake mate skusenosti?Doteraz som mala fenku orieska skoro nikdy nebola chora a dozila sa 17 a pol roka diky :P
lienka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13. Sep 2007, 20:23
Bydlisko: vychodoslovensky kraj

Poslaťod rybicka » 14. Sep 2007, 13:30

ahoj malych plemien je vela, civava, yorksir, buldocek, prazsky krysarik, alebo o5 nejak oriesok z utulku, niekomu pomozes mat pekne prezity zivot...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod daga » 14. Sep 2007, 13:43

Ujasni si, nielen veľkosť psa (ale aj tam by to chcelo trochu upresniť), ale aj to či bývaš v byte na vyššom poschodí, s výťahom, alebo bez, doma chlpy môžu byť alebo nie, .....potom sa dá radiť konkrétnejšie.....inak by to bol naozaj dlhý výpočet plemien....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Anka7 » 14. Sep 2007, 18:30

Aj ja som za psíka z útulku :)
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Amaguk » 14. Sep 2007, 18:38

Do bytu je vhodny, az na nejake vynimky, takmer kazdy pes. ide hlavne o to, ako sa mu budes venovat - kazdy pes potrebuje primeranu vychovu, pohyb a nejake zmysluplne zamestnanie. :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lienka » 15. Sep 2007, 10:44

:roll: dik som rada ze aspon niekto mi poradil,psika z utulku som raz mala asi 4 roky bol to bigl 2,5rocny fenka no niekto mi ju ukradol z koterca kym som bola v praci vylomili zamku a bolo moju staru fenku nechali na pokoji od vtedy chcem nieco malicke chovat dnu v dome som na materskej a casu mam kopu chovam i rybky a andulku a bez psika nam je smutno mam i starsiu dceru ktora je mentalne postihnuta a tej by takyto maly psik urcite pomohol kedze vela priatelov nema len sa neviem rozhodnut pre plemeno dik
lienka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13. Sep 2007, 20:23
Bydlisko: vychodoslovensky kraj

Poslaťod Nils » 15. Sep 2007, 12:53

aj pitbul je vhodný - treba sa len zodpovedne venovať a vedieť si vybrať...(z týchto som vyberal ja pre priateľku)
Obrázok
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 15. Sep 2007, 13:42

štendááááá :D ktoré si z nich vybrala? mne sa páči ten druhý z lava celá hlávka hnedá...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod mairi » 15. Sep 2007, 14:42

maly pes sa automaticky nerovna pes do bytu, tak ako si to predstavuje vacsina ludi, casto je to naopak, ale ak skutocne nieco mensie, ja by som radila cavalier, papilon, aj ta civava je ok, mozno nejaky mensi pudel, seltia, corgi, ale ja moc drobne psi neoblubujem su casto velmi hyperaktivne a hystericke, a extremne citlive, co sa tyka aj manipulacie, neviem nakolko je tvoja dcerka postihnuta, ale kazde dieta, aj zdrave obcas psa chmatne za srst, alebo pritlaci o zem, alebo len tak skusmo skusi "nakopnut", tak aby mu neblizila. treba mysliet aj na to
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Nils » 15. Sep 2007, 15:26

Fraga píše:štendááááá :D ktoré si z nich vybrala? mne sa páči ten druhý z lava celá hlávka hnedá...


...prvého zľava...a vybral :D
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 15. Sep 2007, 15:53

Jeeej s lysinkou. Všetky štendá sú krásne. No jasne vybral ved si písal že ty. :oops: Ale aj tak som tajne dúfala, že si len radil a vyberala ona :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Amaguk » 15. Sep 2007, 16:13

lienka píše::roll: dik som rada ze aspon niekto mi poradil,psika z utulku som raz mala asi 4 roky bol to bigl 2,5rocny fenka no niekto mi ju ukradol z koterca kym som bola v praci vylomili zamku a bolo moju staru fenku nechali na pokoji od vtedy chcem nieco malicke chovat dnu v dome som na materskej a casu mam kopu chovam i rybky a andulku a bez psika nam je smutno mam i starsiu dceru ktora je mentalne postihnuta a tej by takyto maly psik urcite pomohol kedze vela priatelov nema len sa neviem rozhodnut pre plemeno dik


v tvojom pripade by som sa poradila aj s niekym, kto robi canisterapiu, napr. s pani Tothovou z UVP v KE, alebo niekym od nich. www.uvp.sk
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod daga » 15. Sep 2007, 20:43

Kedže máš doma postihnutú dcérku, tiež sa pripájm k tomu, aby si sa obrátila na niekoho kto robí canisterapiu....a myslím si, že maličký pes je v tomto prípade naozaj nevhodný...ale záleží aj na motorike dcérky....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod lucik » 16. Sep 2007, 7:45

ja by som to upresnila - nie, co robi canisterapiu, to nemusi byt spravna volba (to moze byt len psovod, nie specialny pedagog, psycholog - proste nemusi poznat postihnutie).. na CT sa vyuzivaju rozne psy roznych plemien a vobec nezalezi na plemene ale na jedincovi!

suhlasim s tym, ze zalezi na motorike dcerky a odporucila by som skor stredne az vacsie plemeno - vacsie psy byvaju psychicky vyrovnanejsie a kludnejsie ako mrnusi.. ale tiez zalezi na tom ako psa vedies a vychovas..

pre priklad - mala som civaviaka, ktory bol nervny a ustekany (ajtak som ho lubila), lebo bol nesocializovany.. teraz mam labradorku, ktoru mozu deti natahovat na 100 sposobov a ona drzi, maximalne odide.. je sice 10x tazsia ako civko, ale 100x pokojnejsia.. a chlpov je doma takmer rovnako :D
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod lienka » 16. Sep 2007, 10:16

:D :P Tie steniatka su prekrasne ,je to tazke si vybrat ,kupila som si uz 3 rozne knihy o psikoch fotky su pekne takze teraz uz len si vybrat?Urcite viem ze chceme fenku a ked si nejaku zozenieme poslem fotku,dik za rady este skocime i do utulku nechceme to uponahlat ved chceme psika na dlhu dobu a mame i velky dvor na vybeh takze u nas sa nudit nebude
lienka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13. Sep 2007, 20:23
Bydlisko: vychodoslovensky kraj

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron