obliekanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

obliekanie

Poslaťod paulik » 9. Sep 2007, 18:57

Ahojte chcela som sa opýtať či mám už obliekat yorkov v takom to jesenom počasí dakujem
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod tigricka » 9. Sep 2007, 19:18

Ahoj, a už máš pre psíkov aj šatečky? Kde si ich kúpil? Lebo ja mám dobermanka a veru už ho vonku začína klepať zima. Ked mu ich zoženiem, určite ho oblečiem už teraz, aspoň ked bude pršať tak určite.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod paulik » 9. Sep 2007, 19:59

ešte nemám, ale šatečky kupíš normalne v chovateľských potrebách, ale daju sa objednát na internete na stranke www.zvieratka.sk
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod tigricka » 10. Sep 2007, 8:38

Ahoj paulik,
našla som teraz stránku, kde sú šatečky ešte lacnejšie. Skús si to pozrieť. je to: www.psiamoda.sk Vyzerá to celkom fajn. Ozaj a nebude to smiešne behať po vonku s oblečenými psíkmi? Možno tvoji malinký sa stratia pri zemi, ale nemyslíš, že moj bude smiešny? Ale aspoň nebude chorúčky. Ešte kašlú tvoji drobci?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod oreganka » 10. Sep 2007, 9:17

Tato ´trendy moda´ pre psov je .. no ehm poviem tak: rozpacita :? ..vsetky tie tricecka, pyzamka, no ano videla som uz par takych psich .ujkov :roll: , prepacte.
Este by som nejaku tu ochranu na vonku pochopila u drobnych kratkosrstych, ale vsetko ostatne je blud, infantilny vymysel a akurat tak dobry biznis. Dlhosrste (aj male) maju vlastnu prirodzenu bundu a velke plemena sa zahreju vydatnym pohybom. OTUZUJTE svoje psy v kazdom pocasi, ked je vonku fakt hnusne skratte prechadzku a doma poriadne do sucha vytriet. Obliekanim z nich budu akurat tak chorlave cintlavky, jo a tigrica: doberman vo svetriku, neblazni :twisted: !
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod tigricka » 10. Sep 2007, 10:18

Aj som si myslela, že to bude hovadina, ale to ma tak včera napadlo, ked som uvidela príspevok paulika. Lebo zrovna ho asi pred dvoma dňami vonku klepalo, ked pršalo. Tak si ma ukecala, že je to hovadina. Ináč som sa potom trocha aj na tom smiala a dokonca aj stránky so šatečkami zháňam. Potom som si pripadla ako praštená Mojsejová. Ale myslím, že aspoň nejakú pláštenku by mu bolo dobré dať, lebo si predstav, nechce mi vôbec chodiť po daždi. A to vodu má moc rád. V tom je ten najväčší paradox. Rád sa kúpe v jazerách, skáče do vane, ked sa sprchujeme, dokonca prosí, aby sme ho ešte sprchovali. Ale na dážd som ho za boha nemohla dostať. Ani na maškrtky, ani na salámku, a ani sa nedal "odtianhúť "na vodítku. Tak aj preto ten nápad obliecť ho. Normálne sa ti dokázal ten blázonko vyšpiniť na 40 cm pásiku suchej trávy pod balkónmi. Nikde inde nechcel ísť. Potom sa sám naháňal doma, čo mal kopec energie, lebo každý deň chodievame na prechádzky. Tvoj psík chodieva von, ked prší? Ale yorkov by som asi určite obliekla. To sú také malinké hračky a sú náchylné na kašle a priedušky.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod oreganka » 10. Sep 2007, 11:06

Pokial ide o obliekanie: aj york je pes, nie barbina ! Ma dlhu srst - prirodzenu ochranu a chlad, cerstvy vzduch mu pri zachovani si zdraveho rozumu neublizi. Ziadneho psa (vratane yorka) nie je isteze vhodne nechat vymrznut pasivne na mraze, alebo ho nechat zmacat do nitky a potom sa o neho doma nepostarat. V necase by mali byt prechadzky obzvlast AKTIVNE, svizne t.j. nebudes vencit systemom: ja stojim pod strieskou a pes nech si beha. Treba sa primerane obliect (my srst nemame) a zasportovat si (aspon tych par minut hoci aj v dazdi) spolu so psom, ci uz je maly/velky - kazdy pes sa z takeho vencenia vrati dobre naladeny a zdravo prevetrany. A nie len pes :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod tigricka » 10. Sep 2007, 11:20

Oreganka, nie tak som to myslela s yorkami. Ja viem, že je to tiež psík, ale je taký drobček, vieš? Myslím aj výzorom je ako taký plyšáčik krehunký. Vieš, aj v šatečkách by bol zlatunký, ale ten doberman moj? I ked tá pláštenka nejaká až existuje... Tá by bodla. A nie ja, ale moj psík nechce chodiť do nečasu. Ved som si kvoli nemu aj nepremopkavú bundu kúpila a on takto... Asi si zle čítkala. Mne dážd nevadí, je mi úplne jedno ako je vonku, ale jemu zjavne ano. Ja viem, že sa aj zahreje, ale pláštenku kvoli tým kvapkám, ked mu vadia. Takú by si mu nedala?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod mairi » 10. Sep 2007, 11:44

tigricka píše:Oreganka, nie tak som to myslela s yorkami. Ja viem, že je to tiež psík, ale je taký drobček, vieš? Myslím aj výzorom je ako taký plyšáčik krehunký. Vieš, aj v šatečkách by bol zlatunký, ale ten doberman moj? I ked tá pláštenka nejaká až existuje... Tá by bodla. A nie ja, ale moj psík nechce chodiť do nečasu. Ved som si kvoli nemu aj nepremopkavú bundu kúpila a on takto... Asi si zle čítkala. Mne dážd nevadí, je mi úplne jedno ako je vonku, ale jemu zjavne ano. Ja viem, že sa aj zahreje, ale pláštenku kvoli tým kvapkám, ked mu vadia. Takú by si mu nedala?


nemam s tym sice osobnu skusenost, ale podla mna to nepomoze
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 11:50

oreganka,
veru keby tu nasu nutim behat v dazdi, tak sa na mna pozera ci som padla z jahody. ona dazd neznasa odjakziva. vobec sa ani nevykaka ked prsi.len vycura a brutalne taha domov.mozem ju lakat na hracku, na odmenu, na psich kamosov, nic nepomaha. kazdu minutu sa otriasa a chce ist domov - len tolko k sportovaniu v dazdi. ale inak suhlasim
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod tigricka » 10. Sep 2007, 13:11

Ja to nechápem. Stále mi to nejde do hlavy, ako to, že má rád sprchu a vodu a dážď nie. Ale potešili ste ma, že som není sama. To musí byť tiež zaujmavé, ako ťaháš Zuzupes von pita. To musíte byť ako my dvaja. Hmmm, hádam sa nám podarí naučiť ich na mokro. Prajem kopec úspechov aj tebe a aj všetkým s podobným problémom :lol:
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 13:15

tigricka,
je to bulik, ale vpoho.
veru to je sranda, okoloiduci sa len usmievaju.
moja nema rada ani sprchu, dokonca prv nemala rada ani kupanie v prirode, to som ju uz naucila.
aj Tebe zelam uspechy s tymto problemom aj s ostatnymi :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod oreganka » 10. Sep 2007, 14:00

Dievcata, skuste na dazd psa hlavne netahat a nelakat. Skuste mu ist prikladom. Vyberte na zaciatok den, ked len slabo mrholi a pekne vy same vykrocte do terenu (s uplnou samozrejmostou, akoby bol slnecny den), pes navolno. Ak vas pes berie (ako vodcu) vykroci za chvilu za vami tiez. Nenechajte ho samozrejme premocit skrz na skrz, ale trocha vody ho o zivot nepripravi a on to casom pochopi :wink: .
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod daga » 10. Sep 2007, 15:15

Nemyslím si, že obliekať psa von je až taká blbosť....hlavne pri nízkopodvozkových psoch a chovaných v byte s ústredným kúrením....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod oreganka » 10. Sep 2007, 17:10

daga, byty s UK su vynimka, vacsina z nas zije so psami pod mostom :roll: Pozri, bud sa chovam (aj k malemu) psovi ako k psovi, alebo ako k hracke, ci k dekoracii - a to ho potom vazne nepustim z vankusika, lebo by vonku bez kabata prechladol a navyse by sa aj umazal. Volba je v pristupe.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron