D.A.P. - feromóny pre psikov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

D.A.P. - feromóny pre psikov

Poslaťod ivana1 » 28. Jún 2007, 18:05

Zaujimalo by ma, co si myslite o tychto feromonoch: D.A.P., o ktorom sa viacejkrat pisalo na dogovinach, http://www.vet-feromony.cz/ - maju to uz v ponuke na 4labky.sk: http://www.4labky.sk/index.php?act=viewCat&catId=120 .

My to vyskusame, som zvedava. Tieto dni, ked fuka, sa to neda vydrzat, ako sa psica boji, v noci je pri mne ako-tak (podla sily vetra, niekedy sme cele hodiny obe hore), ale rano a v podstate cez den, to je len zalezena pod stolom... Zalieza za nabytok, trasie sa, funi, mlaska strachom, usi sklopene. Neviem, preco to zacalo, jedine, co vnimam ako zaciatok (?) bolo, ze prievan zabuchol dvere do detskej izby. Odvtedy sa boji, ked fuka, trasie sa ked sa okna otvaraju, zatvaraju, ked pocuje klepat vetraky v sachte... Myslim, ze som postupovala dobre, ked sa bala, ziadne hladkanie ako pochvala, riadila som sa Dostalom zo psej skoly Falco, bola som kludna, ako ze vsetko v poriadku, nic sa nedeje... Pri ohnostroji, petardach, burke sa len na mna pozrie, je v pohode. Ale zafuka maly vietor... :? :? :( :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod korra » 29. Jún 2007, 14:55

mozno by bolo vhodne tento isty postup ako si robila pri petardach a ohnostrojoch aplikovat aj pri tom vetrisku. Inak ten D.A.P vyzera celkom dobre, skus spojit jedno s druhym, mozno efekt bude lepsi a rychlejsi. Len ta cena toho D.A.P-u je trochu moc :(
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod ivana1 » 29. Jún 2007, 16:57

Ten isty postup sa pouzival, len to nezabralo, myslim, ze to buchnutie dveri bolo moc na nu, prebehla cez byt, schovala sa za skrinu a triasla sa. A nepomohlo nic :( .
A cena - nas vet to ponukal za rovnu tisicku, pocula som, ze pytali 1200 korun, tak tie 4labky su uplne super - oproti tomu. Ina vec je, kolko asi je vyrobna cena - a kolki sa nabalia popri tom :?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 2. Júl 2007, 12:48

a keby si dala psikovy daku pre neho neodolatelnu maskrtu ktoru bude dlho zrat, napriklad zuvaciu kost alebo daky tvaroh s cimsi a vtedy buchla dverami alebo take cosi. a ked sa moc nesplasi velmi vela chvalit. a tak skusat
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ivana1 » 2. Júl 2007, 16:22

Ked fuka vietor, nezerie aj niekolko dni ani tie najvacsie dobroty (aspon doma).
Moze mat v papulke to najnaj - klepne vetrak v odsavaci par - a uz jej nie je (a to si dovolim tvrdit, ze nie je silny zvuk) - pochutka nepochutka, klepe sa za nabytkom a mame o zabavu postarane na niekolko hodin najmenej.
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 3. Júl 2007, 8:12

tak to je fakt dost blbe, to budes musiet urcite riesit. ale s tym uz moc nepomozem, skor veterinar. ahojky a drzim palce
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod schnauzee » 4. Júl 2007, 17:47

my sme D.A.P. skusali pri nasom predoslom psikovi, mal velky strach z petard a kadejakych delobuchov. Posledne vianoce a silvester boli pokojnejsie, jednak prispelo to, ze sme vymenili okna za plastove, ktore vyborne tesnia, no z velkych vybuchov bolo aj tak pocut zvuk, aj tak bol nas Havko kludnejsi, dokonca silvestra prespal, co sa uz par rokov nestalo, aj ked sme mu pustali hudbu a co ja viem co este. Kupila som aj nahradnu napln, aby bola k dispozicii, no zial, nestihla som uz pouzit, havko nam umrel :cry: teraz k nam pride malinke steniatko, takze som tu napln uz zapojila dva tyzdne pred prichodom a uvidim, ako to bude prebiehat u dalsieho hafana. Zatial som bola spokojna.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod ivana1 » 4. Júl 2007, 20:11

Dakujem, hned mam lepsi pocit!!! :D My to mame teraz 5 den zapojene, tak este musim par tyzdnov (dni?) pockat. Zase nam psica vyvadza, lebo fuka. V robote som dnes mnoho neurobila, taka som bola ospala, lebo vyvadzala v noci, rano, aj teraz... :cry: Okna mame plastove, ale stale len pozera k oknam, usi nastrazene. K tomu klepne vetrak... :roll:
schnauzee - Tvojho havina mi je luto, k steniatku Ti zelam vela radosti a vychovnych uspechov!
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod schnauzee » 31. Júl 2007, 9:45

Ako som tu uz pisala, zapojila som u nas D.A.P. pred prichodom steniatka. Tazko posudit, ako to pomohlo, lebo neviem, ako by sa spraval bez toho, ale v kazdom pripade, po prichode k nam bol uplne v pohode. Neda sa to porovnat s nasim byvalim psikom. Dokonca aj takmer celu noc prespal, knucal iby chvilu, ak to sme rano nasli hnackovitu stolicu, takze to mohlo byt mozno aj z toho, ale netvrdim to. V ziadnu inu noc uz neknucal, spraval sa ako doma :) takze do buducna by som opat D.A.P. pouzila, aj ked ako vravim, nemozem porovnat, co by bolo bez neho. Tolko moja dalsia skusenost :D
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod ivana1 » 31. Júl 2007, 15:10

U nas je to zatial tak striedavo oblacno, cakam, co dalej. Bolo celkom fajn, potom sa bala - mrkam, ved je to minute! V navode pisu - vymenit za 4 - 6 tyzdnov za dalsiu napln. No - nam to nevydrzalo ani tri tyzdne, naspodku sice trocha bolo, ale to uz nesiahalo na knot. Kym sme ziskali nahradnu napln, bola bez toho niekolko dni. V noci je to teraz fajn, tuky-tuk, ale cez den sa boji v niektore dni, aj predvcerom sa s nou nic nedalo robit... :( Povedala som si, ze pockam este, mam dilemu, ci to mam brat na tyzdnovu dovolenku, alebo radsej nechat doma, nech sa to tam vyparuje... :?:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod schnauzee » 31. Júl 2007, 19:10

ja som tiez este pri byvalom havinovi potrebovala ist na tyzden prec a rozmyslali sme, ci to brat so sebou. Nakoniec sme nevzali, ale nechali doma, vlastne kvoli navodu, kde pisu, ze by to v prostredi malo byt zapojene dva tyzdne pred urcitym problemom. Aj ked pokial je pes uz na tom pripravku, mozno je to jedno, fakt neviem, o tom som sa uz nemala kde informovat. Takze nakoniec som sa rozhodla nechat doma, ci to bolo spravne, netusim. Asi by bolo faj sa opytat niekoho, kto pozna lepsie princip vyrobku... ale koho? Mam pocit, ze veterinari by sa nezhodli :D , ale mozno im krivdim :roll:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod ivana1 » 31. Júl 2007, 21:05

Aj ja mam ten pocit :wink:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 1. Aug 2007, 10:47

Mam taku malu otazku: Tu pisete, ze to pouzivate doma, ale existuje nieco na pouzivanie-odstranenie strachu vonku? Moja vobec nema svoje ydrave sebavedomie. Sme doma, alebo na dvori na uzavretom priestore a tam je v pohode, sme vonku a ona sa vsetkeho laka a stale si strazi chrbat, stale sa otaca a ako vidi napr. aj 20m za sebou bicykel, alebo cloveka, alebo cokolvek, tak uz sa pokusa bud utiect, alebo sa mi lepi na nohy, ze packujem...co moze pomoct na zdvihnutie sebavedomia vonku???dakujem za rady
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod schnauzee » 1. Aug 2007, 10:57

poznas bachovu terapiu? su to rozne kvapky, kazda je z nejakej rastlinnej esencie a je urcena na nejaky konkretny problem. Pri svojom predoslom psikovi som pouzivala iba esenciu Rescue remedy, co je esencia 5 byliniek a sluzi na krizove stavy. Tieto som mu podavala pocas vianocneho a silvestrovskeho osialu petard. Tieto konkretne su len na kratkodobe pouzitie, ale ostatne, co su z jednej rastliny, su urcene aj na dlhodobe a je niekolko, tusim 4 ci 5 druhov kvapiek na strach. Planovala som kupit aj na dlhodobejsie pouzivanie, ale zial, uz som to nestihla... ale odporucal mi ich aj veterinar (nie jeden), je to na prirodnej baze a tieto kvapky sa bezne pouzivaju aj u ludi. Z tych, co su na strach, si pamatam nazov uz len jednej, a to Betlehem star tusim, ale je isch este par, treba si precitat charakteristiku, co by sa hodilo tvojmu psikovi, popripade sa skusit poradit, aj ked nie vsetci veti ich dobre poznaju. Ale aj cez net, na strankach, kde sa kvapky ponukaju, by ti vedeli poradit. Par druhov maju aj na internetovom obchode zvieratka http://www.zvieratka.sk/SK/?do=showgrp&gid=329 , viac druhov najdes, ak budes googlit, staci zadat bachova terapia a najdes aj ine stranky, kde ich maju v ponuke, aj ked pre ludi, ale je to to iste. Su trosku drahsie, ale ja mam dobru skusenost, davam aj svojim mackam pred cestovanim, nakolko jeden moj kocur nema rad cestu autom a musim povedat, ze ju znasal ovela lepsie.

No a kt omu pridat navykanie na vonkajsie prostredie, naucit ju, ze vonku ju cakaju pekne veci a nema sa coho bat, je to sice beh na dlhe trate, ale da sa to.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod rybicka » 2. Aug 2007, 13:36

dakujem. POzerala som to a kupim. Len by som este potrebovala poradit, ked jej to budem davat do vody, alebo natierat k cumaku, ako sa mam potom spravat ja vonku? Tak ako vzdy? Kludne, vyrovnane, v pohode, nic sa nedeje a ona si to viac zacne uvedomovat, ze nebezpecenstvo nehrozi? Alebo sa mam zacat spravat inak, aj ludom vraviet, aby sa k nej viacej mali, alebo co?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron