Háranie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Háranie

Poslaťod Zuzana Mikulíková » 23. Jún 2007, 10:12

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či je normálne, keď sa fenke ku koncu hárania zväčšia bradavky a či ich rast bude alebo nebude pokračovať.
Predtým sme totiž chovali psíka a s týmto nemáme žiadne skúsenosti.
Poradcom ďakujem.
Zuzana Mikulíková
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2007, 0:09

Poslaťod beira » 23. Jún 2007, 10:35

Nasim sa zvacsia po harani cele zlazy. Trva to aj niekolko tyzdnov, im sa to telo vlastne pripravuje na potomstvo. Moze prist aj faloska, to si sucky zvyknu urobit z roznych veci stenuchy, moze sa im dokonca aj tvorit mlieko. Nase si napriklad v zahrade aj vyhrabali zopar jam, kde sa asi chystali priviest na svet potomstvo... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zuzana Mikulíková » 23. Jún 2007, 10:45

Diik za odpoveď
Šteniatka by mať nemala bo sme na ňu dávali pozor, ale chcem sa ešte opýtať či s ňou nemáme zbehnúť k vetošovi ak sa jej budú mliečne žľazy aj naďalej zväčšovať. Dik a papec :D
Zuzana Mikulíková
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2007, 0:09

Poslaťod beira » 23. Jún 2007, 19:14

No ja som sa na to pytala veterinara, boli sme totiz v tom case u viacerych, kedze Beire prve haranie prinieslo problemy so srstou..., no a on sa ma spytal, co mam proti velkym prsiam... :roll: Myslim, ze pokial sa jej netvori mlieko a nema ich zapalene, malo by to byt v poriadku. Mozes jej ich pripadne masirovat (to som vycitala v jednej knizke :wink: ).
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Lada » 23. Jún 2007, 23:56

Ahojte. Moja má za sebou tiež prvé háranie a má zväčšené bradavky, navyše sa začala na nich aj škriabať má tam až chrasty a škrabance. Asi ju to svrbí, pôjdeme radšej k veterinárovi.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod rybicka » 25. Jún 2007, 7:00

Ahojte, u nas mame pocit, ze nasej krizenke sa bradavky zvacsuju po kazdom harani. Uz ju ani nemozeme cesat na bruchu, ma tam riadne "hrby" :) Ma 2 roky. Teraz mame steniatko fenku, prve haranie nas caka o par mesiacov, tak som zvedava u nej :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Michaela » 25. Jún 2007, 11:10

Lada píše:Ahojte. Moja má za sebou tiež prvé háranie a má zväčšené bradavky, navyše sa začala na nich aj škriabať má tam až chrasty a škrabance. Asi ju to svrbí, pôjdeme radšej k veterinárovi.


preistotu chod
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Zuzana Mikulíková » 25. Jún 2007, 18:20

Dikes za rady
Teraz ta naša vyzerá v pohode a žiadne ďalšie problémy nemá, tak zatiaľ ostávam v pohode.
majte sa a pozdravte tie vaše kočky :D
Zuzana Mikulíková
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2007, 0:09

Re: Háranie

Poslaťod ivana1 » 28. Jún 2007, 18:16

Zuzana Mikulíková píše: Chcela by som sa opýtať, či je normálne, keď sa fenke ku koncu hárania zväčšia bradavky.


Ako som niekde citala - to je ako v puberte, ze sa dievcatka vyvinu, tak aj fenky sa zaoblia do "sucskych" tvarov. :oops: :)
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron