Prosím o pomoc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Prosím o pomoc

Poslaťod tigricka » 5. Jún 2007, 15:09

Ahojte, prosím Vás, ako mám naučiť svojho sedem týždňového dobermana na čistotu? Bývame v byte, ja pracujem od 06:30 do 15:30. Noviny mi ignoruje, radšej ich odhrnie a vykoná potrebu. A ešte niečo. V noci veľmi plače. Má aj handru s vôňov maminky, no stále sa tlačí do izby. Je vo veľkej chodbe, do ktorej by sa vošli ešte piati dospelý hafani. Von s ním chodím často, no len čuchá a nič z toho. Nehcem ho ani byť, ani týrať. Vopred Vám ďakujem za radu.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod Tara » 5. Jún 2007, 15:17

Navik na cistotu sa neda naucit zo dna na den. Nasho BSP sme mali prvy mesiac v byte, kym sme sa neprestahovali do domu a zo zaciatku to bola takziez katastrofa, ale postupne sa to naucil a ked ho aj teraz obcas pustime do domu, tak je to v pohode. Chce to cas a hlavne dostatocnu davku trpezlivosti. K tomu knucaniu asi len tolko, ze moj este na byte to raz v noci spravil tak, ze zaskrabal na dvere ja som mu otvorila, lahol si k posteli a odvtedy bol pokoj. Tiez som si myslela, ze bude pokojne spat na chodbe, ale on si vybral ine miesto. :lol: :wink: :D
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod rybicka » 5. Jún 2007, 15:42

tigricka a nechces po nom nejako vela??? Ma len 7 tyzdnov, chce to cas a trpezlivost, 7tyzdnove steniatko sa venci kazdu chvilku, este to v sebe tak neudrzi, vzdy ked sa vyspi, alebo napije, hned s nim ist von a ked sa tam vyvenci velmi chvalit. Doma zatial vsak nekarhat, mohol by to pochopit uplne naopak, ze ho hresis za to, ZE vykonava potrebu, nie za to, KDE vykonava potrebu...neboj to pride. Ja mam 3 mesacnu fenku a vydrzi mi 6-7 hodin, niekedy uz 8 hodin, podla toho kolko vody vypije. To chce hlavne cas
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Priscilla » 5. Jún 2007, 18:08

A nechávaš mu medzitými novinami aj kúsok už ocikaných? Šteniatka sa zvyčajne vycikajú opäť na tom mieste, kde už cítia svoj pach. Alebo ak zvykne cikať na jedno miesto, skús presunúť noviny tam...
Keď sa vyciká na správne miesto (doma na noviny, či vonku) treba veľmi-veľmi chváliť.
A hlavne trpezlivosť, nemôžeš od tak malého šteniatka čakať, že všetko pochopí za jeden deň.
7 týždňov je inak dosť málo na to, aby bol už od matky. Týždeň mal ešte zostať s ňou. Toto smútenie za mamou sa zvyčajne vyskytuje u šteniat, ktoré boli príliš nezrelé nato, aby šli od matky a súrodencov. S 8-9 týždňovými šteniatkami zvyčajne už tento problém nebýva.
Prečo mu nedovolíte isť do izby?! On sa cíti odstrčený, pripadá mu to, že ho nová svorka neprijala. Je jedno, aká je tá chodba veľká, on proste potrebuje byť s ľuďmi... Cítiť sa právoplatným členom svorky... Možeš psovi nachystať neviem aký krásny a pohodlný peliešok, ale on sa ti oveľa radšej schúli pri nohách na dlážke... Protože je to proste svorkové zviera a potrebuje byť v blízkosti členov svojej svorky...
Skús sa vžiť do situácie toho psíka, bol vytrhnutý zo prostredia, v ktorom od narodenia žil, jediného ktoré poznal a dostal sa do úplne neznámeho... A tam ho nechcú a odstrkujú ho... Ako zmätene sa asi také malé psíča musí cítiť!
Mať psa nie len o tom, nakŕmiť ho, dať mu vodu, nachystať pohodlný peliešok a 3x denne ho venčiť. Musíš mu aj nahrádzať jeho svorku...
Inak, ak je od 06:30 do 15:30 sám doma, tak chudáčik!!!
Priscilla
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 28. Apr 2006, 20:52

Poslaťod tanulik1 » 6. Jún 2007, 15:38

Neviem ako dlho už máš to šteniatko, ale najlepšie vždy je, ak s ním niekto po príchode do nového domova ostane aspoň pár dní doma(najlepšie týždeň - dva ). Je to dobré hlavne preto, aby sa šteňa necítilo také odstrčené a nechcené len čo príde do neznámeho prostredia. A po druhé, je to dobré pri učení k čistote, pretože naozaj s malinkým hafanom je nutné niekedy behať von aj každú pol hodinu, proste po každom jedle, spánku, hre .... po každej aktivite. Ono postupne samo pochopí, že "ciká" sa vonku. Keď si to tak vezmeš, šteňa má močový mechúr len o niečo väčší ako orech. Tak koľko toho môže v ňom udržať. Každý hafanko pochopí čistotu rôzne rýchlo, niektoré za týždeň a niektorým to trvá dlhšie (hlavne tým, ktorí sú väčšinu času doma sa samé a nemá inú možnosť). Chce to hlavne venovať veľmi veľa pozornosti psíkovi a vééééľmi veľa trpezlivosti. A aby som nezabudla, po každej správne vykonanej potrebe, veľmi veľmi veľmi pochváliť. :P :lol: :wink:
tanulik1
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Máj 2007, 11:04


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia