Steniatko Jack Russell Teriera

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Steniatko Jack Russell Teriera

Poslaťod H3ll » 4. Jún 2007, 17:15

Cau. Mam dvojmesacne steniatko tohto psika a chcel som sa spitat ake krmivo mi odporucate. Je vodne Pedigree Junior?
Dalej bi som chcel vediet ci je vporiadku ze pri hrani sa ma snazi kusnut do tvare a obcas sa mu to aj podari a ak nie ako ho to odnaucit. Dakujem
H3ll
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 7. Máj 2007, 19:58

Poslaťod Nikka » 5. Jún 2007, 13:28

Cauko, je sice pekne, ze mas take mile steniatko, ale na nieco si iste zabudol !

Pred samotnou kupou si si mal davno, co to nastudovat o psoch a aj tu na tomto fore je uz vela tem o krmivach. Takze chce to troska casu a usilia.

Pes je totiz zivy tvor a nie plysova hracka :!:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod H3ll » 5. Jún 2007, 17:42

Mily Nikka. Dakujem ti za tvoju odpoved. Ale nabuduce bi som poprosil k veci alebo sa vykasli nato
H3ll
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 7. Máj 2007, 19:58

Poslaťod Nikka » 6. Jún 2007, 11:08

Nemyslela som to ako urazku, len to malo byt na zamyslenie. Vela ludi si kupuje stena len tak a nevie o nom nic. Vsak si skus pozriet aj tu na fore stare temy a myslim si, ze tam najdes aj nejake odpovede. O tych krmivach tu bolo pisane azaz.

Kazdy ti bude radit to svoje, uz odskusane. A poniektori sa nevedia odosobnit a tak bojuju o to svoje krmivko, ze az :lol: Ja svojim pesom davam aj masko, ale aj granulky.

A cim bol pesan krmeny u chovatela?
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod melblanc » 6. Jún 2007, 16:16

H3ll,

krmivo treba vyberat svedomito, ale este svedomitejsie plemeno psika ... no a najsvedomitejsie si treba rozmysliet, ci mas na to aby si sa o psika postaral a dal mu vsetko co potrebuje.

Predpokladam/dufam, ze potrebujes poradit iba s krmivom ... pozri si tuto temu: http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=2246&start=165&postdays=0&postorder=asc&highlight= a tam najdes odpovede na tvoju otazku ... Ale Pedigree nie je to idealne asi, viac najdes v tej teme.

co sa tyka toho hryzenia, zvykni si na to, ze JRT je plemeno hrave a sibalske ... bude ta prekvapovat stale, ver mi :)

Vsetci sa tesime, ze si sa svedomito rozhodol/dla pre toto velmi pekne ale aj na vychovu, pozornost a aktivitu vynimocne narocne plemeno.

Inak o JRT, ci PJRT nie je literatura v cestine/slovencine, cize odporucam bud po anglicky, ale aj na internete toho najdes celkom dost. A aj chovatel, od ktoreho psika mas by ti mal vediet dat instrukcie.
melblanc
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 3. Apr 2007, 16:27

Poslaťod H3ll » 8. Jún 2007, 7:12

To Nikka:
Njn prepac nechal som sa trosku uniest :oops:
Davali mu naky royal medium junior
To melblanc:
Dik za radu skusim splasit daky book
H3ll
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 7. Máj 2007, 19:58

Poslaťod Nikka » 8. Jún 2007, 7:42

Ospravedlnenie sa prijima :wink:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Re: Steniatko Jack Russell Teriera

Poslaťod emusa » 15. Jún 2007, 16:18

H3ll píše:Cau. Mam dvojmesacne steniatko tohto psika a chcel som sa spitat ake krmivo mi odporucate. Je vodne Pedigree Junior?
Dalej bi som chcel vediet ci je vporiadku ze pri hrani sa ma snazi kusnut do tvare a obcas sa mu to aj podari a ak nie ako ho to odnaucit. Dakujem
to iste robi nas pes stale nas kuse a to Pedigree je podla mna vhodne aj mi davame Pedigree nasmu psovi a zatial ziadne problemy
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Re: Steniatko Jack Russell Teriera

Poslaťod ladymacbeth » 15. Jún 2007, 18:03

emusa píše:
H3ll píše:Cau. Mam dvojmesacne steniatko tohto psika a chcel som sa spitat ake krmivo mi odporucate. Je vodne Pedigree Junior?
Dalej bi som chcel vediet ci je vporiadku ze pri hrani sa ma snazi kusnut do tvare a obcas sa mu to aj podari a ak nie ako ho to odnaucit. Dakujem
to iste robi nas pes stale nas kuse a to Pedigree je podla mna vhodne aj mi davame Pedigree nasmu psovi a zatial ziadne problemy


Kŕmenie nekvalitnou stravou sa prejaví na zvierati až po určitom čase. Pedigree je typické hypermarketové krmivo, ktoré nie je vhodné pre kŕmenie žiadneho psa, tobôž šteňaťa!
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Re: Steniatko Jack Russell Teriera

Poslaťod emusa » 19. Jún 2007, 16:32

ladymacbeth píše:
emusa píše:
H3ll píše:Cau. Mam dvojmesacne steniatko tohto psika a chcel som sa spitat ake krmivo mi odporucate. Je vodne Pedigree Junior?
Dalej bi som chcel vediet ci je vporiadku ze pri hrani sa ma snazi kusnut do tvare a obcas sa mu to aj podari a ak nie ako ho to odnaucit. Dakujem
to iste robi nas pes stale nas kuse a to Pedigree je podla mna vhodne aj mi davame Pedigree nasmu psovi a zatial ziadne problemy


Kŕmenie nekvalitnou stravou sa prejaví na zvierati až po určitom čase. Pedigree je typické hypermarketové krmivo, ktoré nie je vhodné pre kŕmenie žiadneho psa, tobôž šteňaťa!
dobre diky za radu noo tak na Pedigree si zacnem davat pozor a teraz davame psovi granule CHAPPI
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Poslaťod ladymacbeth » 21. Jún 2007, 9:41

:)
No, CHAPPI to isté ako PEDIGREE :?
Skús sa popozerať radšej na nete na stránkach dovozcov jednotlivých krmív, ktoré by sa pre Tvojho psa /a samozrejme aj pre Tvoju peňaženku/ hodili... priamo v obchodoch ich zväčša preplatíš. Kvalitné granule sú síce o niečo drahšie, ale zviera ich vďaka ich výživnej hodnote zje oveľa menej, preto v konečnom dôsledku v podstate ušetríš... ani nehovoriac o zdravotnom stave psa. Ako tipy uvádzam granulky značiek Trainer, ProPlan, Firstmate atď...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod emusa » 21. Jún 2007, 15:21

ladymacbeth píše::)
No, CHAPPI to isté ako PEDIGREE :?
Skús sa popozerať radšej na nete na stránkach dovozcov jednotlivých krmív, ktoré by sa pre Tvojho psa /a samozrejme aj pre Tvoju peňaženku/ hodili... priamo v obchodoch ich zväčša preplatíš. Kvalitné granule sú síce o niečo drahšie, ale zviera ich vďaka ich výživnej hodnote zje oveľa menej, preto v konečnom dôsledku v podstate ušetríš... ani nehovoriac o zdravotnom stave psa. Ako tipy uvádzam granulky značiek Trainer, ProPlan, Firstmate atď...
a co tak DARLING?
emusa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 15. Jún 2007, 16:00

Poslaťod evulkak » 21. Jún 2007, 15:53

emusa nehnevaj sa ale mam pocit ze si tu z nas strielas..
Darling? to je to iste ako Pedigree, Chappi, Tesco krmivo, eukanuba a ine shity prehavane v hypermarketoch. Zabudni na nich a nebud leniva ist po krmivo inde nez do hypacu.

Ak chces kvalitne krmivo zajdi veterinarovi a pytaj sa po First Mate, ProPlan, Hills.... ako tu u bolo spomenute.. je drahsie resp. drahe ale odrazi sa to na zdravi psika.

:)
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod ladymacbeth » 22. Jún 2007, 9:38

K vetovi odporúčam ísť len na počiatočnú konzultáciu, resp. prvý nákup... u veta sú krmivá spravidla značne predražené, lepšie je kupovať priamo u dovozcu...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod evulkak » 22. Jún 2007, 10:02

lady..

praveze u veterinara kupis krmivo lacnejsie nez v specializovanom shope.
ale ak clovek moze ist priamok distributorovi iste to bude este menej.

Na porovnanie.

Ked som este krmila RC ceny sa pohybovali za kilo asi takto

Hornbach 239,-
Zoodom 229,-
u veterinara 158,-
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia