Utratenie psika

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Utratenie psika

Poslaťod Lulu01 » 9. Máj 2007, 17:15

:cry: :?: :cry:
Chcem sa opytat veterinara, resp. niekoho, kto s tym ma skusenosti, ze ci sa da bezne dat utratit zdrave zviera (pes) z rozhodnutia majitela?
Kolko to stoji (orientacne)?
A co s telom - postara sa o to veterinar, alebo majitel - a ako?


Ja viem, ze je to mozno krute, ale co si ma majitel vybrat: pustit zviera nezodpovedne behat po ulici, tyrat ho doma (kedze sa on nedokaze poriadne postarat), alebo cakat, ci sa najde nejaka dobra dusa, co si ho zoberie - ked kazdy chce iba steniatko....??? :roll:
Lulu01
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Máj 2007, 17:03

Poslaťod Michaela » 9. Máj 2007, 19:40

zaniest ho do utulku.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod she » 9. Máj 2007, 21:05

Ahoj Lulu,
myslim,ze to ide,aj ked je to krute,a ja som spachala eutanaziu vo februari,ale moja fenka bola stara a chora na srdiecko a trapila sa,tak neviem,ako je to zo zdravymi psikmi.
No a cena je myslim u kazdeho veterinara ina a zalezi na vahe psika.Aspon myslim.
Moja psica mala 50kg,tak samotna eutanazia ma stala okolo 2000 a k tomu ak psika nechas tam,tak plus k tomu 900sk.Oni zabezpecia odvoz do kafilerie:-((((((
Hrozne,ale ak by si si ho chcela odniest a pochovat sama,tak len tu injekciu platis.
she
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 29. Apr 2007, 13:29
Bydlisko: Ba

Poslaťod dexter13 » 9. Máj 2007, 21:56

Dobre kape na karbit?? Este stale sme na chovatelskom fore alebo na vecierku u jeb**tych? Teba by mali utratit a este jej na to aj odpovedate. Znesem dost, ale toto je nehoraznost...no coment
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Jana K » 9. Máj 2007, 22:12

suhlas Dexter, aj ked v jemnejsej forme...aj ja som zostala "vycumena" pri citani tejto temy.. :idea: .to nemyslis vazne Lulu?! nech su dovody akekolvek, riesenia su a to co zvazujes, to je cista vrazda..... :roll:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod she » 10. Máj 2007, 0:09

Ano Dexter,mas pravdu,je to nehoraznost a vrazda:-(
a vyhodenie,tyranie,.......?
she
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 29. Apr 2007, 13:29
Bydlisko: Ba

Poslaťod zuzupes » 10. Máj 2007, 6:52

ahoj Lulu01, myslim si ze to je dost krute co chces spravit. to je skoro to iste ked mami si urobia decko a potom ho daju prec, viem ze aj take su a je to svinstvo. a Ty chces spravit to iste? a naco si si bral/a toho psika? alebo dakto iny?neviem ci to chces spravit Ty. Radcej ho daj do utulku alebo mu hladaj noveho majitela. Rozposli fotografie a opis po nete, pomozeme Ti s tym ale ho nezabijaj, ved aj on chce zit, a nemoze za to ze si ho vybral niekto kto nevie nic o psikoch a neni schopny sa o neho postarat.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod DKo » 10. Máj 2007, 7:13

Dá sa. Vykupiteľka stojí cca 150 Sk a podľa predpisu o nebezpečných odpadoch, veterinári majú povinnosť zabezpečiť, aby kadáver skončil v kafilérii. Ostatné bolo napísané vyššie.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Lulu01 » 10. Máj 2007, 8:33

Michaela píše:zaniest ho do utulku.


Tam je zvieratiek velmi vela a ked som si odtial brala raz psika, tak bol v takom hroznom stave, ze pochybujem, ci je to spravne miesto pre psa! Bol u nich uz dlhsie a bol cely zablchaveny, zasopleny - mal psinku (aj ked tvrdili, ze je zdravy a ze bol ockovany), nic nechcel zrat, zvracal a bol cely spinavy..... islo o dobermana - evidentne cviceneho ale nechceneho..... :(((
...nemyslite si, ze som tuto moznost nezvazovala......
Lulu01
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Máj 2007, 17:03

Poslaťod Lulu01 » 10. Máj 2007, 8:40

Jana K píše:suhlas Dexter, aj ked v jemnejsej forme...aj ja som zostala "vycumena" pri citani tejto temy.. :idea: .to nemyslis vazne Lulu?! nech su dovody akekolvek, riesenia su a to co zvazujes, to je cista vrazda..... :roll:


....a to ste vsetci vegetariani? (nie zeby som bola za konzumaciu psov, ale su aj ine zvierata, nad ktorymi sa nezamyslate, ze ich dokonca chovaju na to, aby sme ich neskor zjedli - to vam nepripada ,,svinske"? To uz je OK?)
Lulu01
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Máj 2007, 17:03

Poslaťod Lulu01 » 10. Máj 2007, 8:42

she píše:Ahoj Lulu,
myslim,ze to ide,aj ked je to krute,a ja som spachala eutanaziu vo februari,ale moja fenka bola stara a chora na srdiecko a trapila sa,tak neviem,ako je to zo zdravymi psikmi........


dakujem velmi pekne za odpoved a prajem ti krajsie zazitky
Lulu01
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Máj 2007, 17:03

Poslaťod peto543 » 10. Máj 2007, 9:04

uff no utratit zdraveho psa je podla mna dost silne kafe...urcite by som rozhodne volil cestu dat ho do utulku ako ho rovno odsudit na smrt..... :!:
peto543
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Apr 2007, 13:34

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2007, 10:49

Lulu01 píše:....a to ste vsetci vegetariani? (nie zeby som bola za konzumaciu psov, ale su aj ine zvierata, nad ktorymi sa nezamyslate, ze ich dokonca chovaju na to, aby sme ich neskor zjedli - to vam nepripada ,,svinske"? To uz je OK?)


V tom je ale prave ten rozdiel, ze sa chovaju na to, aby boli zabite a zjedene. Na to su hospodarske zvierata-uzitkove. Ale pes nie je hospodarske zviera-uzitkove je len v pripade zdravotnictva, zachranky, policie, polovnictva a podobnych, kde sa vyuziva pracovne, ale nie hospodarske chovane na zabijanie. Ak ho nechces, napis inzeraty na internet, do novin, vsade kde sa da, on sa urcite niekto ozve, vzdy sa najde niekto, kto toho psika bude chciet, ale inak suhlasim s tym, ze usmrtit zdraveho psa je vrazda. :evil:
_________________
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 10. Máj 2007, 11:17

Rybička nezavádzaj, pojem vražda sa vzťahuje len na ľudskú bytosť... :idea:


Lulu0..neviem koľko.. skús dôkladne zvážiť najprv všetky možnosti náhradného riešenia, až potom usmrtenie. Inak - je to vždy lepšie ako vyhodiť psa na ulicu. Nech už to naivní pseudoochrancovia(nemyslím nikoho konrétneho) otočia akokoľvek, smrť patrí k životu a naopak... :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rybicka » 10. Máj 2007, 12:13

Nils ano smrt patri k zivotu a naopak, ale prirodzena smrt, alebo smrt milosrdna pri velkom utrpeni psa(u ludi nie je ani ta povolena, tak preco zabit zdraveho vitalneho psa?!?). OK mozno vrazda je silne slovo, tak to nazvem umyselne zabitie?! Nechapem preco musi vyberat zrovna to najposlednejsie riesenie. Je tolko moznosti ako dat psika prec BEZ ZABITIA a vyhodenia na ulicu!!! ako som uz pisala, su rozne inzertne noviny internetove inzerice, fora a podobne, moze vyvesit letaky po mestach a dedinach....Ale nie hned chciet toho psa zabit :idea:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia