ANF alebo Trainer?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ANF alebo Trainer?

Poslaťod palma » 18. Apr 2007, 13:41

Ktoré krmivo sa vám lepšie osvedčilo pre šteniatko malého plemena (do 10 kg) ? 8)
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

male plemeno

Poslaťod fosilia » 18. Apr 2007, 19:03

Male plemeno ale ake... Napis presny nazov produktov, pretoze ich je trochu viacej. Potom nemas presnejsiu informaciu. Osobne som skusal Precept aj ANF od tej istej firmy a nebol ziadny problem. Ale Precept mi je sympatickejsi zlozenim.
Tak skus Precept a uvidis, ked sadne psikovi tak ok ked nie skus ine ANF ci Trainer. Tazko dostanes tu spravnu odpoved. Precitaj si zlozenie a ponuku pre male plemena a rozhodni sa. Vsetky spomenute krmiva su prirodne konzervovane. :roll:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 18. Apr 2007, 22:24

Z hladiska prtavosti granul je anf pre mensie plemena, precept pre vacsie aj co do zlozenia :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

male plemeno

Poslaťod palma » 19. Apr 2007, 7:10

Ide mi konkretne o steniatko skotskeho teriera :) Takze hladam vhodne krmivko na zaciatok.
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Apr 2007, 19:00

Tak skus to ANF.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod palma » 20. Apr 2007, 7:23

Skusim najprv Precept Plus Puppy, zda sa mi to zlozenim lepsie, ak nebude vyhovovat tak skusim ANF.
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Re: ANF alebo Trainer?

Poslaťod Kveta » 21. Máj 2007, 22:29

Trainer-fitn.holistic
Kveta
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48

Ale ake

Poslaťod fosilia » 22. Máj 2007, 18:50

Kveta je dobre ale upresnit, pretoze takato odpoved nevedie k nicomu. Takze presny nazov a preco prave toto? Aká je skúsenosť?
Vies nie je dobre pokial rodicia boli v poriadku hned od zaciatku vyrazne ukludnit enzymaticku cinnost zaludka. Skor pouzit pri beznom krmeni na zmenu ale urcite by som zacal pri prechode na suchu stravu startovacou kvalitnou konzervou pre steniatka kde podiel cisteho masa je min.50%.
Potom nasadil do 1 roka zivota ciste suche krmivo s presne definovym podielom masa. Nazov masa musi byt deklarovany.
A pocas roka prestriedal kvalitnou holistikou.
Bohuzial vdaka niektorym nezodpovednym vyrobcom tu mame alergiu uz aj na ryzu a prepoklada sa, ze to ma nejaku suvislost prave z Cinou. Uvidíme ako dopadne celé vyšetrovanie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lenka Mikšová » 1. Jún 2007, 15:38

Ahoj Fosilia,mi kŕmime nemeckú dogu 9 mesačnú Trainerom a chutí mu. Kupujeme krmivo podľa veku šteňaťa,teraz máme to od8-24 mesiacov. Podľa Teba ako odborníka je toto krmivo dostačujúce pre tak obrovského psa na kĺby a kosti má teraz cca vyše 70 kilou. Alebo mám dávať aj nejaké vitamíny na kĺby napr. Gelacan?
A ešte sa chcem opýtať,ak môžeš odpovedať,teraz keď začali tie horúčavy,začala mu akoby blednúť srsť je to od slnka,spôsobené pigmentáciou,alebo chýbajú vitamíny? Stalo sa to obidvom mojím dogám.
Díki Ti moc za odpoveď
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

krmivo

Poslaťod fosilia » 1. Jún 2007, 17:46

Lenka podla stranok www.novafoods.it by malo tvoje stena pri 70kg vahe spapat 610g. Ked is pomozeme tabulkami a prepoctami na zaklade spravneho vybilancovania krmiva tak vit. D3 je nad minimalnu normu 1000 U.I. takze ok. Ca a P ma spravny pomer i ked by mohlo toho Ca byt trochu menej ale stale je to v norme pre tazke plemena psov. Chondroitin a glukosamin nie je uvedeny tak neviem hodnotit. Pre konzervovanie 14,5% tuku potrebujes min. 230mg vit.E ak je tam zahrnuty alfa-tocoferol.
To teda znamena, ze vyrobca nemusel dodat dalsie synteticke konzervanty. Len 6% popol znamena, ze produkt je na slusnej surovinovej zakladni. Bohuzial vieme len o 25% fresh meat pri 60% vlhkosti, nemozname mnozstvo kuracej mucky pri 20% vlhkosti, dalej rybacej mucky a protein isolatu z kuracieho masa pri 20% vlhkosti.
Cely sucet by nam pri vyslednej 8% vlhkosti dal percento zivocisnych zloziek a pomer k rastlinnej zlozky. Pokial by sme poznali cistotu kuracej a rybacej mucky tak by sme mohli hodnotit krmivo celkovo ale takto sa to neda.

Hodnota proteinov by mala byt mensia, ale toto sa obtiazne hodnoti lebo zalezi napr. na molekulovej hmotnosti aminokyselin. Taktiez nepozname ich stravitelnost. Laicky povedane moze byt krmivo so 40% proteinom a psa z neho nevytiahnes, ale moze byt krmivo 28% proteín a pes bude vytiahnuty do vysky.

Alebo mám dávať aj nejaké vitamíny na kĺby napr. Gelacan?

Odpoved: Nie ake vitaminy, vacsinu ich aj tak vyplavi mocom.

Blednutie srsti moze ovplyvnovat niekolko faktorov. Slnecne ziarenie ako aj krmivo. Vacsinou vsak krmivo tvori na srsti iny farebny odtien najcastejsie vdaka provitaminu A, pretoze pes si ho naviac v peceni vytvara sam a v pripade ukladania betakarotenu dochadza k zmene farby srsti. Vsetko ale zalezi od samotneho jedinca, pretoze niektorym psom zvysene davky betakarotenu vobec nedokazu srst sfarbit. Preto na potlacenie tohoto javu vyrobcovia obohacuju krmiva o holisticke suroviny teda dalsie antioxidanty, ktore tento účinok betakarotenu potlacuju. Z rastlinnych zloziek pouzivaju ryzu a zemiaky.
Takze v pripade, ze budete mať dojem ze psy sa sfarbuju od krmiva mozete nasadit holisticke hypoalergenne krmivo a ucinok sfarbenia sa pomerne rychlo odstrani. Samozrejme nie krmivo pre stenata vsetkych plemien ako to tvrdia niektori vyrobcovia ale presne pre stenata velkych plemien psov.
Treba vsak pripomenut ze betakaroten je jeden z najdolezitejsich provitaminov nesmierne dolezity a zasahy do znizovania v krmive mozu zhorsit zdravotny stav psa.

Objektivne hodnotenie krmiva, ale treba doplnit o nazory chovatelov tak skus tento link pozorne citaj kde sa pise o tvojom krmive a hladaj hlavne negativne ohlasy.
http://www.equi-shop.cz/rubriky/diskuse/search.php?q=trainer&page=1&r=7[/b]
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lenka Mikšová » 2. Jún 2007, 8:56

Avoj Fosília,veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpodveď.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Lenka Mikšová » 2. Jún 2007, 9:02

Ahoj Fosi,ešte o tej pigmentácii,na boku sa mu vytvoril jeden tmavší fľak. Je to nemecká doga modrá a ten fľak veľkosti asi 5 cm dlhý a 3 cm širký, akoby tmavšej farby. Neviem,či je to genetika,krmivo alebo žiarenie. Druhá doga,je akoby od slnka troch vyprašivená má 4 mesiace a kvalita srsti nie je akoby mala byť. Bola kŕmená Pro 28 a teraz tým trainerom. Obsahuje podľa Teba trainer veľa betakaroténu? Hovorí sa to na Eukanubu. Mám radšej zmeniť krmivo? Prosím Ťa,ale poraď značku,lebo v tých pomeroch sa ja nevysomárim. Daj konkrétne značky,aj keď viem,že to nemáš rád,ale mne by to pomohlo. ďakujem Ti pekne
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Kolko uz krmis

Poslaťod fosilia » 2. Jún 2007, 19:07

Najskor dopln kolko uz krmis Trainerom 8-24?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Lenka Mikšová » 2. Jún 2007, 19:21

trainerom kŕmim cca 4 mesiace,dnes som sa rozprávala s jedným pánom a hovoril,že to bude pravdepodobne od krmiva. Čo myslíš ty,fosilia?
Zajtra idem na výstavu a musím kúpiť nejaké krmivo.prosím poraď značku
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Lenka Mikšová » 2. Jún 2007, 19:22

Počkaj sekla som sa 8-24 kŕmim 1 mesiac,predtým mali Trainer do 8 mesiacov. Ale tej malej doge začala ryšavieť srsť asi pred mesiacom.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia