Preprava psa autom

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Preprava psa autom

Poslaťod Lucia Puterová » 7. Apr 2007, 23:05

Mohol by mi tu niekto poradiť? Mám doma 4 ročného Bernského salašníckeho psa. Chcela by som ho naučiť jazdiť autom ale on nechce ísť do auta ako ho to mám naučiť? dá sa to vôbec?
Ďakujem... :wink:
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod dexter13 » 7. Apr 2007, 23:20

Supnes ho tam a sedte tam s nim, kazdy den to iste, potom pomaly zacnite s nim jazdit :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Lucia Puterová » 8. Apr 2007, 10:11

no ja by som ho tam aj "šupla" ale on tam nechce ani za svet ísť.. zapiera sa nohami.. a je dosť ťažký tak neviem ako ho tam dať.... dokonca ani na piškótu sa nedá nahovoriť - pre ktorú by skočil aj do studne... Takže fakt neviem čo s ním... Ako ho tam mám dostať?
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Anka7 » 8. Apr 2007, 15:18

Skús mu tam dať misku s jedlom.
Normálne, keď príde čas, keď ho kŕmiš, tak mu misku nedáš na obvyklé miesto ale napríklad do kufra.
ak to nepomôže, tak ju (misku) daj len k autu, postupom času (pár dní, týždňov) mu daj misku k autu tak, že budú otvorené dvere na aute. A postupne nároky zvyšuj.
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Lucia Puterová » 9. Apr 2007, 22:40

Vďaka za radu, vyskúšam čo to spraví.. Som veľmi zvedavá lebo náš Barik je dosť tvrdohlavý... :D
V každom prípade ďakujem...
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod Anka7 » 10. Apr 2007, 21:35

Lucia Puterová píše:Vďaka za radu, vyskúšam čo to spraví.. Som veľmi zvedavá lebo náš Barik je dosť tvrdohlavý... :D
V každom prípade ďakujem...


Určite daj vedieť, ako pokračujete :)
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Lucia Puterová » 12. Júl 2007, 17:44

konečne som ho to naučila... konečne Barik už vie chodiť autom. momentálne to u nás vyzerá asi tak že hned ako sa otvoria dvere milý Barik prace do auta - a nezáleží na tom kam ideme alebo či vôbec niekam ideme... stačí ked ideme len pre niečo do auta a už sedí na sedačke... :D :D :D
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod dexter13 » 12. Júl 2007, 17:58

preco nie v kufri, mate maly?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod schnauzee » 31. Júl 2007, 9:39

S nasim psikom mame tiez problem, ale taky, ze sa nam v aute vzdy pozvracia. Je to dvojmesacne stena, cestu autom velmi nemusi, ale zrejme kvoli tomu dvihaniu zaludka. Prva cesta bola od chovatelky, trvala asi 2 hodiny a pocas toho sa nam dvakrat pogrckal, kedze nic nepapal, iba tekutinu. Druhykrat, ked sme sli v aute, sa to zopakovalo, tretikrat si nevedel najst miesto, vrtel sa, knucal, ked sa opat pozvracal, uz si lahol, ale dobre mu asi nebolo. Problem je v tom, ze uz o dva tyzdne odchadzame na dlhsiu cestu, t.j. cca 5 hodin a chcela by som mu to nejako ulahcit. Papat nedostane, to je samozrejme, ale nedat mi pit v tychto dnoch, to by nebolo dobre riesenie, aj ked chceme ist vecer/cez noc, ked nebude teplo. Nas predchadzajuci psik cestu autom zbotnoval a zle mu nikdy nebolo, takze je to moja prva skusenost tohoto druhu. Je mozne, ze ho to casom alebo vekom prejde? Je vhodne aj v takomto pripade s nim chodit castejsie autom na kratke trasy, aby si zvykol, alebo nejde o zvyknutie si a bolo by lepsie mu podat nejaky liek (ako u ludi kinedril)? Vdaka za rady :wink: je mi smutno, ked vidim, ako drobec pri ceste trpi a my sme svorka, ktora cestuje pomerne casto :(
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod ivana1 » 31. Júl 2007, 15:03

Ak mas moznost, skus ho zobrat do auta na zadne sedadla, kde ta moze vidiet a skus s nim ist niekam, kde mu bude dobre (cvicak, luka) a kde sa s nim dosytosti pohras. Hlavne je, aby cesta trvala len kratko a aby si sa mu po vystupeni z auta venovala co najviac. Skus sa s nim pohrat, vyblaznit ho, nechat ho aportovat, ist sa s nim kupat... Hlavne mu venuj zvysenu pozornost Zakladom je, aby bol stastny a aby si zacal auto spojovat s niecim dobrym.
Zo zaciatku autom chodte hoci aj "za roh", par metrov, mala - ale super odmenka, vyblaznit sa - a spat (hoci aj peso). Ked nebude mat stres, nebude slintat, nebude vrackat.

- citáty windy a môj z http://www.nellie.ic.cz/viewtopic.php?t ... &start=765 - mozes mrknut.

Naozaj je základ pomaly ho postupne privykat na auto. Pár minút, aby pochopil, ze v aute mu nemusi byt zle, ale naopak, caka ho nieco zaujimave... Mas najvyssi cas! :mrgreen: Drzim palce. :wink:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod schnauzee » 31. Júl 2007, 19:24

dakujem za odpoved :wink:
viem, ze v pripade strachu z auta sa takto postupuje, len som nevedela, ci aj v pripade, ze ide nie o strach z jazdy, ale o nevolnost pri nej. Skusim ho pomaly privykat, snad to zvladne :)
Ked som sedela pri nom vzadu, tak bol trosku pokojnejsi, no blinkal aj tak, ale ked som ho nechala sameho vzadu, lebo ja som musela soferovat, vyvadzal ako zmyslov zbaveny, potom sa tiez upokojil a opat ukazal, co sa nachadzalo v jeho zaludku. Dufam, ze si drobec zvykne, mame rodinu na opacnom konci SR, takze cestujeme vela. Pre kazdy pripad sa spytam aj veterinara na nieco od nevolnosti pri ceste, ako istotu :)
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod ivana1 » 31. Júl 2007, 21:03

Casto im - psikom je zle, lebo vela slintaju od nervozity, strachu, potom vrackaju. Treba najprv ukludnit psika, potom mu ukazat, ze auto neznamena len to, ze mu je zle, ale moze ho cakat nieco super... Co sa tyka liekov, detom som davala homeopatikum na cestu, ze by aj psikom?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod schnauzee » 1. Aug 2007, 11:05

no uz som kdesi citala, ze sa aj psikom da podat nieco pred cestou, ale co to bolo, uz fakt nepamatam, v kazdom pripade sa najprv poradim s veterinarom.

dnes som sla vyvencit hafana autom, zviezli sme sa par metrov :D , vystupili a vencili sa...teraz ma odviezol manzel, lebo odchadzal do roboty, ale ked budem chciet ist sama, kto mi odnesie auto naspat? :lol:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod miimiam » 2. Aug 2007, 10:13

Schnauzee

Mali sme stredneho bradaca a presne tento istý problem. Vzdy zvracal v aute. Proste neznasal cestovat. Pred cestou nedostaval jest a aj tak sa vzdy pozvracal. Skusali sme kadeco, ale nic nepomohlo. Celu cestu v aute si ani nesadol, ani nelahol. Vzdy iba stal! Tak sme mu vzdy pred dlhsou cestou davali kinedryl. (ten co sa dava detom). Nie vzdy to sice pomohlo, ale aspon sa to eliminovalo. Viem ze v dnesnej dobe su uz rozne pripravky proti nevolnosti, tak sa spytaj veta. My sme sa naucili predvidat, kedy to pride na neho. Najskor mu zacalo tiect z nosa, potom zacal rychlejsie dychat a potom islo na rad zvracanie. Tak vzdy po "pachteni" sme zastavovali a utekali z auta von, aby sa nepozvracal v aute. Povinna vybava na cestu bola u nas handra, vreckovky a sacok (ak by sme nestihli zastavit) a samozrejme voda (nielen na pitie, ale aj na pripadne umytie).
Tento problem mal chudacik cely zivot. Teraz mame Cane Corso (6mes.) a ta by najradsej v aute aj spavala! Takze je to cestovanie velmi individualne nielen pri ludoch, ale aj pri psikoch. Drzim palce, aby ste to zvladli k co najväcsej spokojnosti!
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod schnauzee » 2. Aug 2007, 10:42

pytala som sa veta, ten mi povedal, ze u mozem dat polku kinedrylu. No a teraz sa budeme snazit intenzivne trenovat cestu autom. Nas peso si aj po case lahne, no aj tak sa pozvracia. Ked sme si ho prinasali od chovatelky, celu cestu tisko lezkal, no dvakrat sa nam pozvracal.

Predtym sme mali tiez bradacika, ale maleho, a ten tak isto zboznoval cestu autom...stacilo otvorit dvere, uz bol vo vnutri, a to zboznoval aj nasadanie do cudzich aut, takze sme museli davat pozor, lebo nie kazdy je nadseny, ked mu do auta skoci pes. Nuz, co pes, to iny vztah k cestovaniu. Aj ja dufam, ze to zvladneme, ak nie, ostava nam iba prestahovat sa na zapadne Slovensko, aby sme nemuseli casto dlho cestovat :lol:
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia