živé striebro

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

živé striebro

Poslaťod jarka » 16. Dec 2006, 0:07

Ahojte, mám doma 8 mesačné šteňa. Za pol dňa prevráti byt hore nohami. Je mi jasné, že sa nudí. Ale ako ho zamestnať. Je von 4-5 krát do dňa von, raz okolo 2 hodín. Má výbeh. Ako ho mám zabaviť cez deň, aby všetko nerozhrýzol?
Prosím, pomôžte mi. Je to kríženec dalmatínca s neznámym krásavcom.
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod harissonka » 16. Dec 2006, 11:24

Viem presne co to je mat doma takeho neunavneho psika. Treba mu najs "zamestnanie", nejaku pracu, ktora ho bude bavit. Skuste agility (prave prebieha v Inchebe v BA pretek cez vikend 16-17.12 mozete sa prist pozriet aj so psikom, www.agility.sk, www.agility-ister.sk, www.agility-skiper.sk), alebo coursing (tam by sa vybehal - www.coursing.sk). Po takej "praci" - treningoch bude doma pokojne spat ..aspom chvilu. Na treningoch sa unavi, nieco nove sa nauci a vyhra sa s ostatnymi psikmi.
A nakoniec-je to zabava aj pre cloveka. Dnes je vela toho co sa da so psikom robit, treba si len dobre vybrat, podla toho co ho bavi.
harissonka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Feb 2006, 11:46

re agility

Poslaťod jarka » 16. Dec 2006, 12:25

nas pes sa nenudi ked sme s nim a vecer. nudi sa len vtedy ked sme v robote a aj to len medzi 12 a 16 hodinou popoludni. neviem si totiz celkom predstavit ze by som s nim chodila rano o 6 na nejake superpsiemega vyhravacie aktivity. ale aj tak dakujem za tip. :shock:
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Michaela » 16. Dec 2006, 12:39

skuste mu dat viac hraciek (mimochodom ja mam krizenku dalmatinca a slovenskeho kopova), alebo neviem ci su take hracky aj na slovensku - su znutra dute a maju diery a do tej diery sa dava maso - to by mohlo stacit na zabavu. a este treba zaistit napr. skrine - lepiacou paskou. ale myslim ze najlepsie by bolo zohnat mu nejakeho kamarata :wink: a je to stena alebo dospely pes?
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod jarka » 16. Dec 2006, 13:36

Je to 8 mesačné šteňa. O takých ditých hračkách som ešte nepočula, ale skúsim sa opýtať. Ako vyzerá ten tvoj pes? Lebo my sa snažíme dopátrať jeho otca, zatiaľ to vyzerá na slovenského kopova, alebo stavača.
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Michaela » 17. Dec 2006, 10:27

mam aj vlastnu stranku - www.sirka.wbs.cz
ale tam mam zatial fotky steniatka, ale dam tam dalsie, pokusim sa novsie. inac ta hracka je v knihe zlozvyky psov - od colina terryho (priezviskom nie som si ista), na prednej strane su dalmatinci. musi byt zlati. :D
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod angi » 18. Dec 2006, 15:13

Ahoj, ja mám Jack russela a ratlíka v byte.Majú sa radi,no niekedy je u nich boj o prvenstvo.Všimli sme si , že aj jedna, aj druhá chce byť tou prvou v našom živote.Stále si s volačím chcú na seba upútať pozornosť.Keď nie sme doma, je to automatické, že zaútočia na sedačku.Nikdy nevieme, ktorá to bola, tak ich nevieme ani poriadne potrestať.No raz som si vyskúšala Oust. Je to odstraňovač pachu, určite ste o tom už počula. Dobre som nafúkala tie miesta , ktoré už boli roztrhané-no najkor som to zašila- Používam len ten BIELY OUST( s bielym vrchnákom) , -to nemá žiadnu voňu-a funguje to.Neviem prečo, ale odvtedy sedačka je v poriadku. :-))))
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Michaela » 18. Dec 2006, 16:06

Moj bratranec ma parik ratlikov a fenku fran. buldocka - pouzivali spereje a nepomahalo to. :?
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod jarka » 18. Dec 2006, 18:07

To mám sprejovať, papiere, zošity, knihy? Máme izbový byt, takže aj kozmetiku? To sa mi zdá dosť surové :shock: Ale vďaka za typ, určite to využijem aspoň na sedačku.
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod angi » 19. Dec 2006, 8:40

Aj ja mám izbový byt a ešte jednu malilinkú spálnu, ale tam nesmú.Všetko , čo len viem, dáme na stol, alebo do šuflíka.Stále im tam nechám na zemi aspoň 4-5 gumových hračiek, a používala som ten sprej.To teraz už nepoužívam, neviem prečo s tým prestali, ale jednoducho to ich takto nezaujíma.Dolezité su podla mna tie hračky.Ja im kupujem tie najtvrdšie gumené, lebo s tým zahrávajú aj dva týždne, no max.mesiac.Ešte na to musím prist, že preco vidí za úlohu to uplne zničit.Roztrhá to na centimetrové kusky, može to byt aj z dreva .Ale to len Russelka. Aj moja druhá mala také obdobie , už je kludnejšia.Hoci russelka má už 1,5 roka.... No nič, čakám na zázrak..:-)
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Michaela » 19. Dec 2006, 11:43

mozno to prestane ked vyrastie z puberty. kamokin golden prestal s tam po puberte, ale oni po nom aj kricali :x - ja osm s tym nesuhlasila aj som jej to povedala a ona ma aj tak nepocuvala. moja sirka ked idem do obchodu a zaviazem ju vonku (nosi retazovy obojok aj voditko, lendrziak na voditku je kozeny)- ona ho rozhryzie vzdy.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod rUM^pEL » 3. Jan 2007, 2:52

este ze mam XXbulla a ten nastastie vela spi v nepritomnosti :wink: ale uz ma na svedomi cervenu stenu vesiak a topanky...
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod offca » 4. Jan 2007, 11:17

ešte že mame XXbulla a pomaly zdemoluje dvere od izby, že by sa von dostal. Postupne sa prehlodáva von :shock: :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 4. Jan 2007, 11:48

offca :lol: tak to bolo dobrééééééééé, no ty máš teraz ešte šteniatko nie? Tie sú živé až privelmi-každé :wink: ono sa to časom zkludní. Náš bígel sa preškrábal stenami. bol schopný urobiť za pár hodín dieru do omietky a škrabať priamo panel-a zoškrabovať ho. NO a o nábytku, čo bol v jeho priestore ani nehovorím, som rada, že skrine vôbec stoja na tých okúsaných nohách a stoličky sa podo mnou neprelomia, keď si sadnem, lebo aj ich nohy sú na zaplakanie.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 4. Jan 2007, 12:03

Nooo... o chvilu ma rok, ale pri tom plemene sa to da tolerovať, to dospeje až aaaaž.... niekedy pri dvoch rokoch. Keby boli tie dvere cele drevene, určite by sa mu darilo. Chvala bohu je to sklo-drevo. Okrasne lištičky su fuč, stredova doska (dvojite dvere) uplne urvata, klučka nijaka (zvnutra).... a ked bol menši, aj parkety rozoberal. To som bola vo vytrženi. Ale pes priatelov, on zanho zodpoveda a slubil, že to pak da do poriadku, takže si z toho nenecham odpálkovávať nervy :)

Noo, beagliky su take male šidla.. Inak neviem si prestaviť domacnosť pri štenati Jack Russela.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron