poradíte???

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

poradíte???

Poslaťod weronika » 9. Nov 2006, 16:44

Môj ročný švajčiarsky durič sa asi tak pred mesiacom naučil otvárať vchodové dvere do nášho rodinného domu. Vyskočí na dvere, stlačí kľučku, potiahne ich k sebe, dvere sa otvoria, ale on dnu nevojde, zdrhne preč, lebo vie, že urobil zle. A potom vbehne dnu zvyšok mojej "svorky" - ratlík a gavalier. Oni sú potom všetci traja spokojní, ale nám to už začína liezť na nervy, lebo to robí skoro celý deň. Poradí mi niekto, ako ho tie dvere odnaučím otvárať ??? Inak už sú aj dvere celé zničené a špinavé a mne sa ich nechce každú hodinu čistiť :lol:
weronika
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod lili245 » 9. Nov 2006, 17:32

jednoducho zamkynat, alebo pozri v specializovanych obchoch (napr. aj internetovych) prostriedok na to, ono by to malo smrdiet a odpudit ho to :)
a co a tyka dveri mozes tam nalepit nejaku priesvitnu foliu, aby ich viac nedoskrabali :)
lili245
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25. Okt 2006, 15:15

Poslaťod weronika » 9. Nov 2006, 20:27

To zamykanie sme už skúšali, ale on je taký neodbytný ... postaví sa na tie dvere a labkou chniape po kľučke, že to počuť po celom okolí :) ... tak som myslela, že sa to môže dať odnaučiť...
Naposledy upravil weronika dňa 9. Nov 2006, 22:33, celkovo upravené 1
weronika
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod SH a perzska macka:) » 9. Nov 2006, 21:08

a skusala si mu potom ked si prisla povedat razne "FUJ!"
A mate koterec ? ze keby to nefungovalo tak by si povedala fuj a na cca pol hod. by si ho tam zavrela a ked to urobis vzdy po sebe tak ja si myslim ze ho to prestane bavit... pretoze to potom bude brat ako trest, ze vyskoci na dvere a bude vediet ze je zle a ked ho viackrat napomenies tak si myslim ze to pochopi.. (alebo ked nemas koterec tak na aspon 10min. ho priviazat dalej od domu...) no musi to teda pochopit ze je to zle (cize pre neho FUJ)
:wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod weronika » 9. Nov 2006, 22:32

no hej, môžem ho zavrieť, ono je to tak, že ja som vnútri, on ich otvára a keď po ňom skríknem, poslúchne, ide preč a o chvíľu to robí znova :)
ale máš pravdu, skúsim ho tam na chvíľu zavrieť pokaždým, keď dvere otvorí...
weronika
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod Jaro » 10. Nov 2006, 7:58

skus sa zamyslet nad tym preco to pes robi . dovod bude asi ten ze chce byt v kontakte z ludskou svorkou :wink:
mam takeho isteho durica viem o com hovorim :wink: :)
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod weronika » 10. Nov 2006, 16:02

no hej, to ja viem prečo to robí, presne tak ako si napísal a tou ľudskou svorkou mám byť konkrétne ja :) ...on je na mňa tak hrozne naviazaný...ale šak som s ním všetok môj voľný čas, nemôžem s ním zas byť vkuse, aj keď on by bol rád :) len on je tak plný energie, že by potreboval niečo robiť stále a smola je, že nie je poľovne využitý...a pokiaľ nie som s ním ja, tak by sa mohol uspokojiť aj so svojou psou svorkou, lebo na dvore je spolu s dvoma ďalšími hafanmi, ale zjavne mu to nestačí :D
weronika
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod Jaro » 10. Nov 2006, 17:27

no mas doma dynamit v podobe svajciarskeho durica :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod weronika » 10. Nov 2006, 21:44

to mám a normálne sa mi to ľúbi :) keď si síce odmyslím, že rád poľuje aj na sliepky v záhrade, dostal sa tam a 4 zadrhol...ale keby si mám ešte niekedy zohnať psa, tak neváham a zas by som brala "švajčiara" :wink:
weronika
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod Jaro » 11. Nov 2006, 19:44

to sme dvaja :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron