Potrebujem surne poradiť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Potrebujem surne poradiť

Poslaťod angi » 20. Sep 2006, 8:54

Mám ročného JRT a má alergiu. Na testy ideme v októbri, ale už nemám tabletky.chudáčik má celé krvavé okolo oči kvoli svrbeniu pokožky.nič jej nepomože, poradte mi prosím, či existuje niaký špičkový krém na ukludnenie na oči.
Ďakujem
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

alergia

Poslaťod Milanko » 20. Sep 2006, 9:14

Najskôr je treba zistiť, čo a akú alergiu má. Ak je to potravinová, tak my máme veľmi dobré hypoalergénne krmivá. Dovolím si tvrdiť, že sme najlepší v SR / patríme do 50 TOP bezpečných krmív na svete/. Jedná sa o rybu so zemiakom, jahňacinu so zemiakom a najnovšie nám dojde aj /asi v decembei/ čučoriedky kura zemiak. Máme fantastické výsledky s "liečením" psíkov. Pozri si www.firstmate.sk referencie chovatelia , tam je len zlomok z toiho čo sa nám podarilo, alebo zavolaj na 0905/619755 a skúsime niečo poriešiť!!!

Ahoj :lol:
Milanko
 

Poslaťod angi » 20. Sep 2006, 9:19

No pravdebodobne má alergiu na potravu kombinovanú s bakteriálnou alergiou.Vetoš povedal, že jej nesmieme dávať kuracie maso, len janacie. dosť tažko to viem zohnať, všetky krmivá sú kuracie, hovaedzie, a povedali mi aj to, že jej nič nesmiem dávať okrem jahnacieho, kačacieho masa. je to pravda? že vraj ostatné krmiva-hovadzie-rybacie...-vyvolávajú alergické reakcie.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

ja mam tiez alergika

Poslaťod gupka » 20. Sep 2006, 19:07

a vet nam odporucil pro plan, lososovy alebo jahnaci, psovi sa po mesiaci dost zlepsil stav co ho krmim lososovym a este mu aj neuveritelne chuti :D a pribral dvesto gramov. Ja mam problem ze on je podvyziveny-cavalier a konecne mu chuti aj prospieva. No a k tym testom...neviem ci daco zistia, lebo to nie je moc spolahlliva metoda, ale skusit treba. Zelam skore zlepsenie :)
gupka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 6. Júl 2006, 12:49

alergia

Poslaťod Hosť » 21. Sep 2006, 20:34

Dcérina sučka má tiež alergiu na krmivo.
Urobili sa jej pupáčiky okolo očí, v ušiach, celé si to rozškriabala, okolo očí jej srsť vypadala.Dávala jej veterinárnu Eukanubu, okolie očí natierala masťou Ophthalmo-Hydrocortison a pomohlo jej to.
Je dobré poradiť sa s veterinárom ohľadne krmiva, kým neurobia testy
o akú alergiu ide.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 22. Sep 2006, 16:21

Aj ja som jej dávala Eukanubu, ale dneska sme prišli na to , že eukanuba tiež obsahuje kurací susený tuk, ato jej nerobi dobre. Acana má čísté jaňacie granule.Tiež používam tú mastičku, to pomože, ale len okolo očí, to nám vyšlo, ale bohužial svrbí jej celé telo.ako keby bola blchavá.chuderka.už je do toho nervozna.celé noci nespí, lebo žiadne antihistaminiká jej nepomožu.
Hosť
 

alergia

Poslaťod Hosť » 22. Sep 2006, 17:57

Ja som myslela veterinárnu Eukanubu.
Na stránke www.eukanuba.sk si prečítaj zloženie:
Dermatosis FP Response Formula pre psov-terapia zápalových stavoch zpôsobených atopiou, alergiou na blšie kúsnutie.......
Stačí sa spýtať veterinára, lebo tieto granule majú oni, neviem ale, či ich predávajú všetci.
Držím palce aby sa havkovi polepšilo.
Hosť
 

Poslaťod Radic » 22. Sep 2006, 19:17

angi píše:No pravdebodobne má alergiu na potravu kombinovanú s bakteriálnou alergiou.Vetoš povedal, že jej nesmieme dávať kuracie maso, len janacie. dosť tažko to viem zohnať, všetky krmivá sú kuracie, hovaedzie, a povedali mi aj to, že jej nič nesmiem dávať okrem jahnacieho, kačacieho masa. je to pravda? že vraj ostatné krmiva-hovadzie-rybacie...-vyvolávajú alergické reakcie.

A ako vie ten tvoj veterinar, ze ma alergiu na kuracie maso. Co tak sa pozriet na psenicny lepok ci chemicke konzervanty v krmivach. Sorban draselny, kyselina ortofosforečná atd.

Dnes mas krmiva tzv. hypoallergenic napr. Firstmate ci Fitness.
Klokanie , pstrosie, kacacie, jahnacie, losos. Treba len vojst do spravneho obchodu a ignorovat predajne, kde predavac ani nevie o com hovorite.
Radic
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron