krádeže

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

krádeže

Poslaťod Semi » 30. Aug 2006, 16:11

V priebehu jednúho roka mi niekto odcudzil už dvoch čistokrvných psíkov. Nemala som možnosť tešiť sa z nich dlhšie ako jeden rok. Žijem na Liptove a krádeže psov sa tu stávajú bežnou realitou každodenného života. Pýtam sa, má vôbec niekto záujem riešiť túto situáciu okrem samotných chovateľov? Osobne nemám žiadne informácie za akým účelom sa tieto krádeže dejú. Kde a čo musia tieto nádherné stvorenia prežívať po odcudzení. Preto hľadám akékoľvek informácie o krádežiach psov na Slovensku. Ak môžete podať akúkoľvek informáciu, pomôžete nielen mne.
Semi
 

Poslaťod ... » 30. Aug 2006, 19:58

moze byt vela dovodov na kradez...
napr. ti ich mohol niekto ukradnut kvoli peniazom....... alebo na niake nelegalne testy na tychto zvieratach alebo aj cigani, kt. ich mozu jest...
no je toho vela....
bud si psa nechavaj vnutri(teda dalsieho) alebo mu zaobstaraj niaky kvalitny koterec, kde by ti ho nemal kto z neho ukradnut...
no, ale ked ti ich kradnu az po roku moze to byt aaj pre ich maso....
bo vlastne z maleho stenata by nemali "nic" ale je to smutne..
a nevies, netusis kto by za tym mohol byt?
...
 

Poslaťod luma » 31. Aug 2006, 10:27

A aké plemeno psíka si mala? Kradne sa v noci alebo cez deň? Naozaj je to smutné.CHúďatká...
luma
 

Poslaťod Semi » 31. Aug 2006, 17:59

bol to zlatý retriver a ukradli ho cez deň. No v priebehu júla a augusta odcudzili v mojom okolí už 4 psov. Dvoch lablad. retriverov ukradli dokonca v noci zo zamknutého koterca. Preto si myslím, že by tu mohol byť aj iný dôvod ako hlad. Alebo nie?
Rómov v obci nemáme a ak je tu niekto hladný rada mu pomôžem. Problém je skôr morálny. Myslím, že sa uberáme nesprávnou cestou Slováci.
Áno myslím, že to boli hladní ľudia ale po láske a mentálnom zdraví.

Dakujem všetkým za reakciu
Semi
 

Poslaťod Rhody » 2. Sep 2006, 18:22

no je to smutne....ja som z KE, presnejsie Myslava a velmi blizko asi nejaky kilometer je lunik IX, plny ciganov....zatial sa nam chvalabohu nic podobne nestalo a mavame psa vonku...mate niekde blizko, susedia aj inych psov? pretoze ak ano, tak je to zaujimave, ak su blizko cudzi ludia, psy zvyknu hned "alarmovat" a tak by sa pachatel mohol zlaknut ze bude odhaleny....
Obrázok užívateľa
Rhody
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 2. Sep 2006, 18:04
Bydlisko: Košice

Poslaťod michelle » 2. Sep 2006, 22:46

bože to aj mojej babičke na dedine niekto ukradol asi psa, domnieva sa že to boli cigani, ktori ho nasledne zjedli :cry: fuj chudak malinky, takto skoncil..bozinku :cry: :cry: :cry: ale nezavidim nikomu, ktorym sa strati pes, je to strasne a viem si to predstavit, nechcela by som to zazit, je to krute pre oboch a este pomyslenie na nieco hrozne co sa mu mohlo stat, to treba pevne nervy ale ja by som sa nervovo zrutila, mavala som vtedy aj depky, ked som sa dzvedela o tom psovi Arysovi, ktoreho mne aj babicke ukradli, VRRRR svine ak to boli cigani tak dufam, ze sa im to vrati a niekto ich zozerie!!! ako prepacte, ale neviem najst iny sposob ako pomstichtivy, pretoze zvierata sa nevedia same branit pred ludskou silou a vynaliezavostou (tym myslim, ZBRANEE :evil: ) tažee
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod gabi » 5. Sep 2006, 13:37

Som z KE a tiez som pocula o tom ze sa mnozia kradeze psov. Je to otrasne, preto ked ideme niekam na dedinu tak nasho hafana sa bojim pustit sameho von - mam ho stale na ociach, lebo mam desny strach ze ho niekto ukradne. A najhorsie je to ze zrejme najcastejsie kradnu za ucelom aby ich zjedli. Je to hrozne, ruky nohy by som im dolamala, nic ine si nezasluzia.
gabi
 

Poslaťod ladymacbeth » 6. Sep 2006, 20:18

Jednej známej ukradli v noci zo štvrtka na piatok minulý týždeň sučku labradora. Sučka bola kotná a tento pondelok sa šteniatka mali ešte len narodiť :!:
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Kati » 23. Sep 2006, 21:47

Taktiez mi asi pred mesiacom ukradli psa, bol to anglický kokrspaniel.....bolo to cez den len co som ju pustila a dala som dnu pradlo a ked som vysla uz bolo prec , a za tu chvilu sa velmi daleko nemohla dostat ,susedia vraveli ze ju len videli na mostiku pred domom apotom isli do vnutra ,musle ju nekto urcite ukradnut :( s pred vlastneho doma a este cez den.....nevem ako moze to spravit clovek...
Kati
 

Poslaťod Hosť » 26. Sep 2006, 10:06

Bohuzial, realita je taka, ze v SR a CR su celkom kvalitne jedince, hlavne ak su s PP. Nasi zahranicny "kolegovia" velmi radi zaplatia par EUR za ne. Zacina to byt pre nasich "predajcov" velmi dobry kseft. Vedia co maju brat a kde! Skus dat informacie o kradezy do zahranicnych casopisov s uvenenim tetovacieho cisla. Je dost mozne, ze sa ti niekto zo serioznych ozve, ze vie kde tvoj pes je. Bohuzial, u nas je legislativa tak derava, ze doklad o povode psa je mozne za par korun ziskat a novy majitel ani netusi, ze nieje pravy. :!: Mimochodom, kontroloval vas niekto na hraniciach, ci mate doklady od psa? Jedina tvoja utecha moze byt ta, ze su snad v dobrych rukach. Nechcem sa zastavat romov, ale nevinme ich zo vsetkeho zleho.
Hosť
 

kradeze

Poslaťod jasovska@atlas.cz » 10. Okt 2006, 12:43

Po skúsenostiach s kradezami, mám myslienku oslovit TV a prizvat do diskusnej relacie slobodu zvierat a ministerstvo, resp. sefa polic. zboru.Koncept mam pripeavený. Chcem sa pustit do velmi ostreho boja so zlodejmi psov.Tých nasich hladame uz 3 roky....Ozvite sa mi, dame hlavy dokopy!!!!!![/list]
jasovska@atlas.cz
 

Poslaťod offca » 10. Okt 2006, 14:05

ospravedlnujem sa za pesimizmus, ale nemyslim si, že televizie budu mať zaujem rozoberať "kradeže psov" ako samostatnu temu. Nie je to zaujimave pre masy, iba pre niektore skupiny. Televizie idu po masach.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 10. Okt 2006, 15:56

semi:tak ti treba ti si psa nezasluzis na vianoce si nebola dobra. Dufam ze ich niekto utopil alebo bezdomovec si ich uprazil na ohniku a spokojne chrumkal ich nepodareny skulave oci a vymlete mozg, vIes si predstavit ako dopadli tvoji milovani psikovia, dufam ze som ti to aspon trosku priblizil. NEMUSITE MI DAKOVAT ZA PREZENTACIU TO NESTOJI ZA REC!!!!
Hosť
 

Poslaťod ladymacbeth » 10. Okt 2006, 21:46

booože, už aj na tomto fóre :?: :!: :evil: :shock: :x :arrow:
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Hosť » 12. Okt 2006, 17:46

ano som tu no co semi dufam ze ti pozdvihlo naladu!!
Hosť
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia

cron