smola

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

smola

Poslaťod anabela » 24. Aug 2006, 8:13

Ahoj.Ako mam presvedcit rodicov,aby mi dovolili psika??? :(
anabela
 

Re: smola

Poslaťod VERA » 24. Aug 2006, 13:02

anabela píše: Ahoj.Ako mam presvedcit rodicov,aby mi dovolili psika??? :(
Ze sa budeš onho starať sama.Venčiť,čistit a tak... A že si časom nanho zvyknu.A uvidíš ako im potom prirastne k srdcu.Alebo ho prived domov a basta...Ale neni to jadnodnová záležitosť...Už to bude další člen rodiny.Nedá sa to odsunuť do kuta.Pokiaľ ho tak moc chceš...
VERA
 

Poslaťod Anka7 » 25. Aug 2006, 1:15

Určite to nerob tak ako Ti radila Vera, že nasilu.
Najprv zisti dôvod prečo rodičia nechcú psíka dovoliť...
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Hosť » 30. Aug 2006, 15:02

Ahoj Anabela, ja som to urobila presne tak, ako ti poradila Vera. Asi dva mesiace som rodičov nato postupne pripravovala, a to asi tak, že som im vravela, že na Vianoce dostanú štvornohý darček, ukazovala som im kadejaké obrázky toho plemena atď. Posledný týždeň som obvolávala ľudí, ktorí ponúkali šteniatka na predaj až sa mi podarilo nájsť šteniatko psíka yorka za celkom dobrú cenu a nie až tak ďaleko od nášho bydliska. Ráno som im oznámila, že idem pre psíka. Zatvárili sa dosť čudne, ale keď som ho doniesla, takmer padli na zadok a nechceli ho pustiť z rúk. Teraz je to ich najväčší miláčik a nevymenili by ho za nič na svete.
Takže ja som s týmto spôsobom zaobstarania štvornohého anjelika mala dobrú skúsenosť.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 31. Aug 2006, 20:23

Aj u mňa boli po psíka dokonca 4 x,že kúpia pre dievčatko avšak asi mama,ktorá bola pre ňho,nakoniec po 4.raze usúdila,že nezvládnu výchovu psíka,hoci je už staršíe šteniatko,s ktorým už nie sú počiatočné problémy.Treba si poriadne zvážiť,či ho chce celá rodina,nakoľko bude psík spoločník najmenej na 10-15 rokov a možno,že teba omrzí podľa tvojho veku za mesiac,dva,alebo v lepšom prípade ak máš vážny záujem budeš sa starať o neho vždy a musíš to dokázať aj rodičom činmi,nie rečami.
Hosť
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron