Socializácia

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Socializácia

Poslaťod Arisska » 16. Jún 2006, 10:09

Ahoj ! Hľadám psíka väčšieho plemena, kľúdnejšej povahy na socializáciu mojej fenky. Je to malá kríženka bradáča, keď bola šteniatko nechodila medzi psov (bola chorá) a teraz sa väčších bojí, s menšími sa už aj pohrá ale nie vždy takže ak máte aj menšie plemeno nevadí. Som z Košíc, bývam v starom meste, ale nemal by byť taký problém dojsť niekde na lúku kde by sa psíky mohli spoznať. Moja fenka sa väčších psov bojí, ak ku nej nejaký beží stiahne chvost, začne pišťať alebo vydávať také divné zvuky ako dunenie a keď pes príde aby ju oňuchal buď ujde alebo do neho slabo skočí, trochu kusne. Chcela by som ju socializovať aby sa raz nestalo to že skočí do väčšieho psa a on ju dohrýže :cry: Môžte sa ozvať tu alebo na môj e-mail : adzimova.lucia@post.sk alebo arisska@post.sk Ďakujem !
Arisska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 16. Jún 2006, 9:59

Nikto ?

Poslaťod Arisska » 16. Jún 2006, 16:33

To fakt sa nikto nenájde :cry: :cry:
Arisska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 16. Jún 2006, 9:59

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Jún 2006, 16:45

JA by som aj isla ale do KOsic by som to mala fakt daleko....
Ale ak chces svojho psika socializovat, tak s nim skus zajst na agility alebo na cvicak :wink: aspon sa tam nieco nauci a zvykne si aj na inych psikov :wink: :wink: co ty na to?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Arisska » 16. Jún 2006, 16:59

Na cvičák som chodila ale tam je problém ten že keď na ňu beží nejaký pes a ona sa zľakne tak do neho skočí, kusne. A nie každému psovi sa to páči a keď ju potom začne "mordovať" tak sa psov stále viac a viac bojí Crying or Very sad Preto ju chcem najprv navyknúť na nejaké pokojné psiská s ktorými by sa pohrala a naučila sa že do nich nesmie skákať.
Arisska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 16. Jún 2006, 9:59

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Jún 2006, 17:25

tak to nemusi byt problem v nej...
Aj ostatny psy, ked nechcu aby do nich skakal niaky pes tak sa niako obranuju...
Ved tvoja sa boji aj velkych ale za to kludnych psov?
A kolko ma tvoja mesiacov, rokov?
Poznam jedneho spica (ma 7rokov) a ked moja donho zacala skakat (tak jemne) tak ju hned odohnal kusnutim, ale keby neskakala tak jej nic neurobi :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Arisska » 16. Jún 2006, 17:50

Má pomaly 10 mesiacov. Ona sa ich nebojí pokiaľ jej nič nerobia, vidím že by sa aj hrala s ostatnými psami lebo ju to niekedy za nimi trhá ale ak na ňu rýchlo nabehnú tak sa bojí a so strachu kúše. Preto hľadám kľudnejšieho psíka ktorému by ani nevadilo keď so strachu trochu skočí. Chcem aby si navykla na ostatných psov aby sa ich nemála... :?
Arisska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 16. Jún 2006, 9:59

Poslaťod SH a perzska macka:) » 16. Jún 2006, 18:06

tak to je este stenatko :wink:
Skus ist este na ten cvicak, ale chodievaj s nou pravidelne, aby si zvykla,
lebo hned to nebude vediet :wink:
Alebo nemas niake kamaratky, ktore maju hafanov?
Ale si myslim, ze ten cvicak bude pre nu najlepsi :wink: A aj sa tam spytas odbornikov preco tak reaguje a oni ti ked ju tam budu mat pred ocami tak skor zistia v com je problem :wink:
Mozno mala zlu skusenost z velkym psom a preto sa tak sprava k vsetkym velkym plemenam..... Ale ma len 10mes. tak to si myslim, ze by si mohla kludne navyknut znova :wink: Naozaj skus este ten cvicak :wink: A zvykne si aj ona na skakanie, mozno sa nevie odviazat alebo co...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Danka » 16. Jún 2006, 22:21

Ahoj moja 11 mesačná čivava robí to isté. Keď som s ňou vonku a nejaký pes sa za ňou rozbehne tiež začne pištať a včera jedného aj slabo kusla do nohy a bojí sa aj cudzích ľudí. Nepríde k nim bližšie ako jeden meter a šteká na nich.Už sa stalo asi 3 x že keď ju chcel nejaký cudzí človek pohladkať /keď ju mám na rukách/ kusne.Mylsíte že sa to dá odučiť? Čím to môže byť?
Danka
 

Poslaťod Mary » 22. Jún 2006, 19:52

Danka moja pittka ma 11mesiacov..a tiež sa začala meniť..už sa len tak nenecha ked do nej skaču hafanovia...neviem čo by moja spravila keby sa do nej zahryzla čivava (to ani nechcem vedieť)....
Vieš ked tvoja kuše ked je na rukach,tak to je zrejme koly tomu...na rukach si viac dovoli,lebo vie že je v bezpeči..u paničky :twisted:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron