vycvik psa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

vycvik psa

Poslaťod Radime » 7. Jún 2006, 10:26

Viete poradit nejaku www stranku ktora sa zaobera vycvikom psa
Obrázok užívateľa
Radime
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Jún 2006, 12:40

Poslaťod sylva » 7. Jún 2006, 12:27

Viem, našu :P Ale asi dosť záleží, odkiaľ si.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Tara » 7. Jún 2006, 21:44

Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod mirec » 13. Sep 2006, 10:20

Preboha,len si tam nedavajte cvicit psov! Ja som tam mal psa na vycvik a nevie skoro nic. Nemaju tam ani ziadneho vycvikara,co sa poriadne tomu rozumie. Vela penzi za nic. Vycvikarov si treba ozaj poriadne vyberat a teraz,ked som si vyberal cvicak,informoval som sa na skusenosti - ake skusky uz so psami dosiahli a ci maju nejaky certifikat vycvikara.
mirec
 

Poslaťod offca » 13. Sep 2006, 10:43

Mirec, vieš... "nevie skoro nič".. Videl si ho cvičiť priamo s vycvikarom?
Toto je totiž to riziko, ked dávaš psa niekomu cvičiť. Typický problém - pes vie, ale pan nevie, ako na to. Nechcem tym o tebe pochybovať, ale uprimne...väčšina pripadov je o tomto.
A a a certifikat vycvikara... je nič. Takisto si ho vymyslel človek, ktorý nijaký certifikát a ani doklad nemal.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod mirec » 13. Sep 2006, 10:54

Vies to som si vedomy,ze s vycvikarom by mal pes cvicit a so mnou nie. Ale ked sa tiez vycvikara opytas nejaku otazku a nevie ti na nu odpovedat,tak si utvoris svoj nazor.A nebolo to raz. Ja som si psa dal cvicit,bo ma z firmy poslali mimo SR a nechcel som ho nechat len tak.Ale zbieram info aspon z knih,netu a tak. Teraz chodime na cvicak v BA a to sa neda ani porovnat. Proste ludia ti tam vedia poradit. :)
Kurz vycvikara tiez podla mna nie je az tak dolezity,ale pomoze pri vybere.Aspon vies, ze nejde o zaciatocnika.
Ja osobne som uz prihliadal na skusenosti vycvikarov - chodia na preteky,cvicia,skladaju skusky so psami. Proste, aby si mala nejaku zaruku,ze ti psa cvicia ludia, co sa tomu rozumeju.
mirec
 

Poslaťod sylva » 14. Sep 2006, 7:13

Ani to nie je záruka. Jedna vec je byť dobrým výcvikárom a druhá vec je dobre odvedená práca s klientom. :lol: Ideálna kombinácia je nájsť seriózneho odborníka. Otázne je, či ho nájdeš ešte pred tým, než vyhodíš niekde zbytočné prachy, alebo až po :twisted:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Tara » 14. Sep 2006, 15:42

Ja by som svojho psa asi na vycvik nedala. Podla mna je lepsie ked si majitel psika cvici psika sam a popripade s nim chodi na cvicak. Ale samozrejme na to treba cas a chut a to nema kazdy. :wink: :wink: :wink:
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Re: vycvik psa

Poslaťod JOhnyB » 18. Sep 2006, 11:07

Radime píše:Viete poradit nejaku www stranku ktora sa zaobera vycvikom psa


ja som to chapal tak, ze sa pytas na webstranku s informaciami, nie na vycvikarov? Ak ano, tak na www.havino.net su vacsinou precizne spracovane jednotlive temy (nie povely, ale skor druhy spravania psa a tomu adekvatny vycvik ci vychova).
JOhnyB
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12. Júl 2006, 10:42

to najlepsie

Poslaťod Hosť » 27. Sep 2006, 21:11

To najlepsie, co mozes urobit pre svojho psika predtym, ako ho das niekde na vycvik bude, ked si skusis prestudovat archiv poradne na tejto (nizsie uvedenej) stranke. Mas co robit aspon 3 tyzdne, ked si stiahnes do pocitaca vsetky roky archivu :-)
Vravim to z vlastnej skusenosti, najprv treba rozlisit pojmy "vychova" a "vycvik" a potom sa rozhodovat. Zelam vela stastia a spokojnosti s tvojim psikom

http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm
Hosť
 

Poslaťod sylva » 28. Sep 2006, 21:54

"Rozlišovaním pojmov a študovaním archívov" iba strácaš drahocenný čas. Treba zobrať psa a napochodovať na cvičák.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 29. Sep 2006, 7:57

Inak dostala som sa ku celkom dobrej stránke čo sa výcviku týka...že som apriori proti jej nazvu, to je vedlajšie ... http://www.bojovipsi.wbs.cz/
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 29. Sep 2006, 8:08

Názov webu je dobrý :twisted: !!! Ale mrkla som na to, je to tam celkom zrozumiteľne napísané. Ale ja osobne mám také skúsenosti, že ľudia aj po prečítaní množstva kníh o výcviku a načerpaní kvanta teoretických info ich nevedia aplikovať do praxe, resp. napriek všetkému to robia nesprávne a narobia kopu chýb. Máme veľa takých klientov, ktorí si myslia, "veď to zvládnem, mám prečítané všetky knižky o výcviku" a potom zistia, že to akosi nie celkom funguje. A potom na cvičáku "zápasíme" s množstvom nadobudnutých zlozvykov u psa i u psovoda. Aj tu platí, lepšie raz vidieť ako niekoľkokrát počuť.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 29. Sep 2006, 11:11

offca píše:Inak dostala som sa ku celkom dobrej stránke čo sa výcviku týka...že som apriori proti jej nazvu, to je vedlajšie ... http://www.bojovipsi.wbs.cz/


naozaj slusna stranka, aj s tym nazvom s tebou suhlasim, ale co sa tyka historie je tam popisane kopec somarin o ringovych psoch teda aj o APBT
Hosť
 

Re: vycvik psa

Poslaťod Anka7 » 6. Okt 2006, 10:38

Radime píše:Viete poradit nejaku www stranku ktora sa zaobera vycvikom psa


skus www.uvp.sk
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 17 hostia

cron