prihlasenie hafana

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

prihlasenie hafana

Poslaťod kikaaa » 6. Jún 2006, 9:29

Cafte vsetci mam na vas malu otazocku. Mam doma male steniatko a chcem ho dat prihlasit na danovy urad, som z petrzalky. Takze kde, kedy a kolko to stoji? A este nieco som ZŤP takze ci nahodou niekto nevie ci sa plati aj ked mam ten preukaz alebo nie. A citala som ze sa ma steniatko zapisat od 6 mesiacov je tak alebo aj skorej ci neskorej?Dakujem
kikaaa
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod anitram » 6. Jún 2006, 11:21

ahoj, ja som mala prihlaseneho hafana v petrzalke, je to v Technopole, za mensie plemena sa plati 1.000,- za vacsie ako labrador uz 2.000,-. Prihlasit staci v 6 mesiacoch, ja som labosa prihlasovala aj skor, ale poukazka mi prisla, az ked mal 6 mesiacov, ale neskor nedoporucujem, radsej skor. O ZTP neviem, zbezne som to citala ale nic som tam narychlo nenasla, tak pozri tento link:
http://www.petrzalka.sk/buxus/generate_ ... age_id=751
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 6. Jún 2006, 11:56

aaa neskor sa stači vyhovoriť, že psa som kupil až teraz, tak ho teraz prihlasujem...im je to jedno, hlavne, že sa im dostane penazi.
Takisto im je jedno, kam ho prihlasim...keby si ho rovno prihlasil susede na zahradu, oni si neoveruju, či je zahrada tvoja. A konkretne tento priklad som prestrela aj pracovničke na urade, že či ich to zaujima. A že nie, oni to neriešia.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Michaela » 26. Jún 2006, 10:40

to je dost drahe oproti dedinám - my u babky za Sirku platime okolo 100 alebo 200 korun.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod rybicka » 26. Jún 2006, 11:21

Presne ako hovorí offca, im je uplne jedno, kam ho nahlásiš. Ak máš niekde záhradu, pole či vinohrad a si v paneláku, môžeš ho kludne prihlásiť na za malý poplatok na záhradu. A o ZŤP, ak ti ten pes pomáha pri tvojom ZŤP, tak sa počíta ako služobný pes a za neho sa neplatí.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 26. Jún 2006, 13:27

Jedno im to nie je. Ak sa nájde nejaký dobráčisko sused a udá Ťa, tak Ťa prídu skontrolovať. Kontrolujú, či je pes trvalo držaný tam, kde je aj nahlásený. Najmä ak je držaný tam, kde je poplatok vyšší a nahlásený v nejakej chatovej oblasti, kde je poplatok smiešny.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 26. Jún 2006, 13:32

sylvik, v tom momente už nie... ale pri prihlasovani je niečo ine. Už len dávať pozor na susedov :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 26. Jún 2006, 14:12

To mi je jasné, že od stola Ti ani poriadne nevedia povedať, čo a ako. Mne napr. pani nevedela odpovedať na otázku, že ak je teda podmienka psa nahlásiť do pol roka jeho veku a ja si kúpim psa staršieho, tak dokedy mám povinnosť psa nahlásiť. Tvárila sa, akoby som sa jej pýtala, že kedy pristane ufo z Marsu. Ale na kontroly chodia, teda v Blave II.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 26. Jún 2006, 14:16

sylva u nás sa tiež môže vyskytnúť kontrola, ale je to veeelmi málo a naozaj to záleží skôr od susedov... :twisted:
A myslím, že ak si kúpiš psa staršieho ako 1/2 roka, máš povinnosť ho nahlásiť do 3 mesiacov-ale ak to nestihneš, stačí povedať, že ho nemáš dlhšie...
To máš ako s tým, že v meste ani na sídlisku nemôžeš mať psa bez remeňa a náhubku a nesmieš s ním jazdiť na bicykli-za všetko sú pokuty-napr. u ás to policajtov absolutne nezaujíma(zaujíma ich to len vtedy ke´d ako sa hovorí si potrebujú vyrobiť na výplaty :twisted: )
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 26. Jún 2006, 14:39

No ale veď vravím, že nejaký dobrák sa vždy nájde :roll:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod offca » 26. Jún 2006, 15:11

práve si mi nahnala chrobač do hlavy. Byvam v BA II. A zatial kontroll nebola a pevne dufam, že ani nebude :oops: :D

Ak by, postarate sa mi o psy? :P
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 26. Jún 2006, 15:22

Jasne, posadíš ich na 79inu smer Lieskovec, na konečnej ich počkám :lol: Neboj, bude o nich postarané 8)
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod anitram » 26. Jún 2006, 15:35

podla zakona treba psika prihlasit do 30 dni od vzniku danovej povinnosti, t.j. nadobnutiu psika, ak sa jedna o starsieho ako 6 mesiacov
inak ja tiez byvam v blave, ale trvale bydlisko mam na dedine, takze namiesto 1.000 platim rocne 200,-
za 4 roky co existujem s hafanom v petrzalke, kontrola nebola, akurat raz ma varovala susedka, ze ked bola pred panelakom, kde je zakaz volneho pohybu, tak nejaki "dobri" susedia zavolali na nu policajtov a kontrolovali aj znamku aj ockovania, no proste vsetko, aby jej nieco nasli a mohli dat vyssiu pokutu, ale aj to, ze jej ako dochodkyni dali pokutu 100 korun bolo diskutabilne, lebo na tom konkretnom priestranstve sa nepohybovala
najlepsie, ze psici tam nemaju behat, lebo "chran zelen" a decka tam hraju futbal a minule som videla dospeleho ako si tam vyprazdnoval pod stromom mocovy mechur, v tom momente mat psa trhaca, tak ho poslem, nech si odkusne z tej salamy, no nechutne
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 26. Jún 2006, 15:53

Anitram, našla som ti problém :D

:arrow: pes musí byť dla zákona prihlásený tam, kde sa zdržuje on a nie tam, kde má majiteľ trvalý pobyt.

§ 3
Evidencia psov
Každý pes držaný viac ako 90 dní na území Slovenskej republiky podlieha evidencii psov (ďalej len „evidencia“). Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie v lehote najmenej 30 dní v mieste, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Danka » 26. Jún 2006, 21:20

A koľko dávajú pokutu keď psa nemáte nahláseného vôbec V BA?
Danka
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron