bojazlivý yorki

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

bojazlivý yorki

Poslaťod lannuska » 25. Máj 2006, 22:02

ahojte.Poradí mi niekto čo mám robiť so svojím yorkim. Keď ideme von na prechádzku po chodníku pri ceste tak začne strašne štekať, skákať, chce ísť na ruky. Všetci okolo si myslia, že ho týram či čo. Neviem ako ho naučiť aby si na to zvykol. Prosím ozvite sa niekto
ďakujem
lannuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 18. Mar 2006, 14:46
Bydlisko: Senica

Poslaťod Michaela » 26. Máj 2006, 7:28

Asi má strach z áut. Radila by som ti ísť za nejakým cvičiteľom a on by ti asi poradil najlepšie.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod offca » 26. Máj 2006, 7:40

Základná vec - na tie ruky ho neber. A snaž sa ho týmto situaciam vystavovať čo najviac, zrejme si zvyka pomalšie. Ale pôjde to.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod lannuska » 26. Máj 2006, 12:39

Aj ja som si myslela že je to kvôli autám. Ale on to robí aj keď tam nie je žiadna premávka.Keď sa vzdialime od domu o dve ulice už vystrája, strašne šteká a nemožno ho utíšiť. Chce ísť späť, pokúsim sa obrátiť na nejakého cvičiteľa, snáď to pomože. Ale ďakujem
lannuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 18. Mar 2006, 14:46
Bydlisko: Senica

Poslaťod offca » 26. Máj 2006, 13:18

a tipnem si, že prvy mesiac ste ho nikam nebravali...
To je zanedbana socializacia.
Nepomôže nič ine, len robiť mu proti...nepohybovať sa pri dome, ale just niekde, kde za tych jeho normalnych okolnosti vystraja. No a ako som povedala, nebrať na ruky.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod zuzu » 27. Máj 2006, 12:36

Presne ako offca hovori..ked chces mat dobre socializovaneho psa nemozes ho rozmaznavat...brat ho co najviac von, ked treba aj sestkrat denne..Este jedna zakladna otazka- je uz naucený na hygienu vonku? :?:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod maťo » 27. Máj 2006, 13:45

Ja nejak nevidím ako je starý
maťo
 

Poslaťod maťo » 27. Máj 2006, 13:51

Už som zistil,že ho máte doma dva mesiace :lol:
maťo
 


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron