Utratenie psika

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Michaela » 15. Máj 2007, 15:56

Mirra Starr píše:K tomu daniu psa do útulku:
Ono každý útulok má nejakú "lehotu", ako dlho môže u nich pes byť. Niekde je to mesiac, niekde dva, inde pol roka, niekde rok... závisí od preplnenia. Takže ak by dala Lulu (alebo niekto iný) psa do útulku a po čase by si ho nikto nevzal, tak či tak by ho utratili. Niektoré útulky dávajú ilegálne nechcené zvieratá tiež na pokusy...
Podľa môjho názoru Lulu rozmýšľa realisticky, i keď to znie kruto. Nemôžeme ju dopredu súdiť, keď nepoznáme okolnosti, za akých si poriadila psa, a čo sa v jej živote zmenilo, keď sa oň zrazu nemôže postarať. Život vie byť niekedy pekne pestrý a nevyspytateľný, urážky niektorých z Vás naozaj neboli na mieste. Inteligentný človek by sa takto na adresu cuzdieho človeka, o ktorom nič nevie, nevyjadril. Chápem, že môžete byť rozhorčení, ale nemáte právo odsudzovať. Raz budeme možno aj my nútení niečo také urobiť (kiež by nie).

Pre psa je veľký šok, keď sa dostane z rodiny do útulku, niečo ako keď dieťa zrazu strčia do detského domova, snáď ešte horšie. Z tohto uhla pohľadu je humánnejšie dať psíka bezbolestne a legálne utratiť u veterinára.

Samozrejme, že Lulu môže skúsiť poslať na maily a po nete fotky psa s tým, nech to každý rozpošle ďalej, ak by vedel o niekom, kto by sa ho ujal. Ale nemusí to výjsť.


moja mila asi nerozoznas karantennu stanicu od utulku!!!!!!! karanténa stanica utraca psov po nejakom case, zatial co v utulku nie!!!!!!! napr. v ZM tam mame 2 psov co su tam od steniatka. fenka ma 10 rokov a psik 8!
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Mirra Starr » 15. Máj 2007, 16:09

Môže byť, moja drahá!
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Jana K » 15. Máj 2007, 16:30

Rybicka, skvely nazor na "financne problemy"..si to vystihla.. :lol:

a Ivi,

- aj ja nad tym rozmyslam uz dlhsi cas...doteraz tu nepadol od Lulu ziaden duchaplny dovod, preco to urobit. Ja viem, ze je to jej vec, ale keby si ma takto niekto podaval, tak asi by som vysla s pravdou von..samozrejme, ak to je dovod, ktory by to cele ospravedlnil, o com - zrejme aj prave pre to mlcanie - pochybujem..
- a kde asi Lulu pisala inzeraty, resp. hladala pre psika ine schodnejsie riesenie, ked tu na fore doposial ziaden inzerat o hladani rodiny pre jej hafana nebol podany..a je to tak jednoduche, ako napisat prosbu o info o moznosti utratenia..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Nils » 15. Máj 2007, 19:46

Naty píše:Nils, nemam naladu tu s tebou polemizovat a nema to ziadny vyznam. Ked si myslis, ze ty si pojedol vsetku mudrost sveta a to co povies ty je automaticky pravda, tak ta v tom nazore nechame, aspon budes stastny...
Moj nazor je, ze i zvierata rozmyslaju, a ty nemas pravo mi moj nazor brat.
Z mojej strany koncim s touto debatou.

S pozdravom Naty :wink:


Kde iní končia. ja len začínam. (len taká parafráza na reklamu. ktorú si ty nebudeš pamätať) :lol:

Vieš, je mi celkom veselo, keď si prečítam tvoje názory a vidím v nich rukopis Londonoviek...
...ale to je v poriadku, človek dozrieva len postupne a nikto učený z neba nespadol(iba hlupákov ako keby zhadzovali :D ) - len v tom prosím ťa nehľadaj paralelu s tebou... :wink:

....no a narovinu. ja budem šťastný aj keď ty si budeš "myslieť", že zvieratá myslia. Niektorí chápu rýchlejšie, iní pomalšie. poniektorí sa nikdy nepoučia a veľa ľudí dáva prednosť ilúzii pred realitou...
V jednom ti však dávam za pravdu - ak porovnávam moje a tvoje vedomosti - naozaj to vyzerá tak, akoby som pojedol všetku múdrosť sveta... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod michelle » 15. Máj 2007, 20:24

akože Nils, ty mi pripadáš..jak keby si ty všetko vedel, všetko čo ty povieš je pravda...všetko čo si ty myslíš, je pravda...a jak keby si všetko vedel..prešiel si toľkým, že môžeš poučovať iných? ako napr. s tým, že Naty posielaš na psychiatricku internetovu stranku, či čo to...akože konečne si uvedom, že aj napriek tomu, že si bol nejakým učiteľom, máš toho pred sebou ešte kopec...čoho sa musíš doučiť.. ešte bohužial nie si mudrlant...a ak ti je na smiech nieči nazor, tak to ush je co povedat, nazory mame kazdy a pochop, ze su rozne :wink: a ehm, neviem odkial mas, ze zvierata nemozu mysliet, alebo ze psy nemozu mysliet...vari si nejakym tym psom uz niekedy bol??
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Ivka » 16. Máj 2007, 8:37

Jani,
dovody mozeme len hadat. aj to ci su vazne a padne alebo je to len z rozmaru. nic to nemeni na veci, ze toho psika moze utratit, minimalne z pravneho hladiska urcite. vacsina sa asi zhodneme na tom, ze by mala vyuzit vsetky moznosti aby tomu zabranila. urobila? ktovie...
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 16. Máj 2007, 11:52

Ahojte, este mi neda sa nevyjadrit k tomu dohadovaniu o mysleni zvierat-konkretne psov. Moj nazor je, ze zvierata ako take rozmyslaju co sa tyka predatorov-seliem-napr maju rozne lsti ako ukoristit potravu. Inak zviera nerozmysla v takom zmysle ako si niektori myslia, on sa len riadi instinktom prezitia a co sa tyka domacich mazlickov-psy macky a pod. plnia/neplnia povely a pokyny, ktore ich naucime....inak sa riadia instiktmi o preziti. Napr. u povelu. Zle vychovany pes neposlucha preto, ze vie, ze pan nad nim nema az tak velku moc "najvyssieho" smecky a riadi sa tym, ze je slobodny-nepriputany a pod. ale nakoniec aj ked napr. utecie sa vrati, lebo vie, kto mu dava nazrat bez toho, aby sa namahal naplnit si zaludok lovenim. Neviem, ci som spravne vyjadrila to, co som chcela povedat, jednoduchsie si ja osobne myslim, ze zvierata maju cit, ale nerozmyslaju, riadia sa len instinktom, aby prezili...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod DKo » 16. Máj 2007, 13:45

rybicka píše:zvierata maju cit, ale nerozmyslaju, riadia sa len instinktom
Ak by nerozmýšľali, tak by poslúchali aj toho koho neuznávajú. To čo im nejde, je abstraktné myslenie, ale to nejde ani mnohým ľuďom.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod evulkak » 16. Máj 2007, 14:08

DKo

tak zase pohov :D toto tu uz zacina smrdiet nejakym umenim... ze abstraktne myslenie :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 16. Máj 2007, 14:09

DKo myslim, ze k tomu nepotrebuju rozmyslat, len nie su zvyknuty na hlas toho, koho neposluchaju. Alebo ten clovek s nimi nevie jednat tak, ako su nauceny od svojho pana. Nepoznaju to. Posluchanie/neposluchanie na slepo vsetkych nie je rozmyslanie(podla mojho nazoru, tak ma zan neukamenuj)je to zvyk na niekoho, poznanie hlasu, naucenie na intonaciu a dlzku slova. Ked pan svojmu psovi povie KU MNE razne a dobehne, je to nauceny, takze ak mu niekto povie ku mne inou intonaciou hlasu a nie tak razne, tak ho neposluchne, lebo nie je na to zvyknuty...Alebo myslis, ze ak sa vo volnej prirode zvolavaju napr. 2 smecky naraz, tak sa pomiesaju jedinci do roznych smeciek? Nie, jedinci idu na volanie svojej smecky...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 16. Máj 2007, 14:13

Cele to tuje len o polemizovani a dohadovaní o niecom co absolutne nikto z nas netusi o com to vlastne je, akurat to sposobuje "zle vztahy" medzi mladsimi a starsimi rocnikmi. T.j. nazorove rozdiely podmienene vekom a skusenostami.
A to len na podnet nejakej Lulu ktora sem napisala preistotu len raz otazku s neuplnymi infoskami. To je krasa ako pracuje ludsky mozog a kam az sa vie dopracovat cez to vsetko ze chyba info.

:D
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 16. Máj 2007, 14:18

Evuli, ale to je tak predsa skoro u kazdej temy tu zalozenej, ale ma to aj svoju vyhodu, rozeberieme viac tem v jednej a nemusime zakladat nove :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 16. Máj 2007, 14:29

yo yo.. :)

len clovek potom tri hodiny ciiita a ciiiiiiita a ciiiiita az nakoniec zisti ze to bol strateny cas lebo aj tak sa nic nedozvie :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod evulkak » 16. Máj 2007, 14:30

apropo viem ze budem odveci ale nezda sa vam ze tento smajlik :) sa mraci a zaroven usmieva? :lol:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Nils » 16. Máj 2007, 22:41

michelle píše:akože Nils, ty mi pripadáš..jak keby si ty všetko vedel, všetko čo ty povieš je pravda...všetko čo si ty myslíš, je pravda...a jak keby si všetko vedel..prešiel si toľkým, že môžeš poučovať iných? ako napr. s tým, že Naty posielaš na psychiatricku internetovu stranku, či čo to...akože konečne si uvedom, že aj napriek tomu, že si bol nejakým učiteľom, máš toho pred sebou ešte kopec...čoho sa musíš doučiť.. ešte bohužial nie si mudrlant...a ak ti je na smiech nieči nazor, tak to ush je co povedat, nazory mame kazdy a pochop, ze su rozne :wink: a ehm, neviem odkial mas, ze zvierata nemozu mysliet, alebo ze psy nemozu mysliet...vari si nejakym tym psom uz niekedy bol??


milujem toto fórum!! tu je fakt prča!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...pre všetkých, ktorí polemizujú o slove myslieť - nech si pozrú výkladový slovník slovenského jazyka - v zásade ide o najvyššiu formu kognitívneho procesu ľudskej psychiky. - vzťahuje sa zásadne len na človeka!!!

...čo samozrejme nebráni tomu, aby naivné deti verili svojim snom...hoci sa pri týchto slovách aj urazia... :lol: :lol: :lol:

a Miška - kôli tebe sa rád prevtelím aj do psa - aby som potom ako pes logicky zdôvodnil požieranie výkalov, zahrabávanie potravy, prenasledovanie pohyblivých predmetov či večerné zavýjanie...

...verím, že ty si už psom bola a vieš o čom hovoríš :lol: :lol: :lol:

...skvelá surrealistická debata - I love this forum!!! :lol: :lol: :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia

cron