pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Tingri » 1. Júl 2008, 7:57

Bruno čo máš stále s tým priznávaním papierov chybnému psovi....Už som ti napísala že to s tým nič nemá. A na malom šteniatku ešte nemôžu byť vidieť vady vyraďujúce z chovu, napríklad. zle vyjdené zuby, či uhlenie, alebo mu vyjde horšia dysplázia atď. atď... Každé šteniatko má rodokmeň a uchovňuje sa až neskôr keď sa to už dá posúdiť...Prečo by ho nemalo mať keď je naozaj s takého spojenia ako je...A čo myslíš, tie tvoje bezpapieráky sú 100% zdravé a vhodnú do chovu....vieš ty vôbec čo má spĺňať na uchovnenie plemeno ktoré množíš, alebo dokonca plemená!!! A aj keď je pes vyradený z chovu papiere má!!! Samozrejme pri kontrolovanom chove!!!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Silwuska » 1. Júl 2008, 8:14

Jezisi kriste, toto ja zboznujem ked niekto kto tomu absolutne nerozumie ide este hadzat rozumy...chapes ty vobec co su papiere?????? je to doklad o povode psa...nieje to ziadna zaruka toho ci pes v buducnosti bude mat nejaku chorobu alebo nie...je to len doklad o tom ze jeho rodicia alebo pra pra pra rodicia nemali choroby...a ak ma psicatko vrodenu vadu, to je nieco, co by mohol prenasat na dalsie generacie, tak dostane papiere kde ma napisane ze tu vadu ma, a tym padom sa s nim nemoze pokracovat v dalsom chove...

Takze je 100% lepsie "vadnemu" steniatku papiere s tym ze viem ze sa nebude na nom dalej chovat...je to kontrolovalne, kdezto taky mnozitelia ako si ty su uplne nekontrolovatelny...degenerujete plemeno, a este sa vydavate za svatych...a este ma zaujma odkial si si taky isty ze tvoj pes je uplne zdravy...ake vysetrenia si mu daval robit...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 1. Júl 2008, 11:59

dobre dobre sak ja som zaciatocnik - vlastny nazor mat mozem ne? Ja som myslel ze papiere su ciste len o povode psa a ne na choroby, na choroby a ine veci je predsa ta mala zelena knizka ktora sluzi na evidenciu zakrokov, stepeni,harania, atd...ne?Silvuska vydel som X papierovych psov a X bezpapierovych. V mnohych pripadoch nesahali papierovy ani po pety bezpapierovym. Bavime sa stale o Jackoch ano? ja ine plemena nepoznam az tak do hlbky..a ani sa o ne nezaujimam.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 1. Júl 2008, 13:20

Pozri si standard FCI jack russel terierov...podla tohoto sa hodnoti aky pes akemu "saha po pety"...nie to co sa tebe paci, alebo nepaci...aj mne sa pacia parsoni skor vecsi, macatejsi, ale nemozu byt, tak ak nejakeho chcem tak si kupim takeho aky ma byt...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod offca » 1. Júl 2008, 14:38

Preukaz o pôvode nie je doklad o päťhviezdičkovosti psa. Je to rodný list.

Takže hláška
bruno píše:priznať papiere chybnemu psovy
je celá zle.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Amaguk » 1. Júl 2008, 14:47

jop, aj fakticky aj gramaticky :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 1. Júl 2008, 14:48

[quote="offca"]Preukaz o pôvode nie je doklad o päťhviezdičkovosti psa. Je to rodný list.

offca ja o koze a ty o voze, nevadi ...
Preukaz o pôvode cize papiere je jeho rodny list cítas Tingri? a nie jeho vadopis , alebo chorobopis ako podla volakoho kto nadava volakomu mnozitel
.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod bruno » 1. Júl 2008, 14:55

Silwuska píše:Pozri si standard FCI jack russel terierov...podla tohoto sa hodnoti aky pes akemu "saha po pety"...nie to co sa tebe paci, alebo nepaci...aj mne sa pacia parsoni skor vecsi, macatejsi, ale nemozu byt, tak ak nejakeho chcem tak si kupim takeho aky ma byt...


jedine potom ked kupis dospeleho psa , ale kto by takeho kupoval... kazdy chce od mala chovat psa...jak mozes vediet ked vydis stena co z neho bude, psy sa vykrmit nedaju jak kacice
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod bruno » 1. Júl 2008, 15:00

Amaguk píše:jop, aj fakticky aj gramaticky :wink:


ja nechapem, sme na kruzku slovenskeho jazyka alebo tu rozoberame start rakety, sak tu ide o chovne problemyyy, napisem si ypsilon kde chcem - pani ucitelka poprosim Vas forum slovenskeho jazyka je niekde inde..
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 1. Júl 2008, 15:06

zaujimave, ako sa ludia hned zacnu jezit a tvrdit, ze na pravopise nezalezi... :P
nuz, keby bola aspon tvoja odbornost odhladne chovu psov na urovni ... :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Tingri » 1. Júl 2008, 15:26

bruno píše:
offca píše:Preukaz o pôvode nie je doklad o päťhviezdičkovosti psa. Je to rodný list.

offca ja o koze a ty o voze, nevadi ...
Preukaz o pôvode cize papiere je jeho rodny list cítas Tingri? a nie jeho vadopis , alebo chorobopis ako podla volakoho kto nadava volakomu mnozitel
.


Bruno a ty čítaš moje príspevky alebo len dookola melieš to svoje, že nie si množiteľ...Kde som napísala že rodokmeň je vadopis....je to rodný list psa, alebo niečo ako jeho občiansky preukaz u ľudí, ešte raz opakujem že s tým že je pes "vadný" ako to nazývaš ty nemá nič spoločné. No a gramatika...kedže na tomto fóre je tvoj prejav hlavné písomný, myslím si že je to na zamyslenie, aspoň trochu nie? Inak si píš "y" alebo "i" kde len chceš...ale o niečom to svedčí, ak nie o inom tak určite o inteligencii! A prepáč slovo chovateľ má pre mňa úplne iný zvuk...a taký ty nemáš...množiteľ nie je nadávka, je to fakt, ak by som ti nadávala, musela by som použiť úplne niečo iné...
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod bruno » 2. Júl 2008, 9:11

..a co mas proti mnozitelom, kazdy clovek sa sam rozhoduje akeho psa si zaobstara, ja nikomu psov nevnucujem.Kazdy mnozitel ti povie ako sa predavaju - ci sa predavaju lepsie psy bez PP alebo s PP.Zoznamil som sa s jednym chovatelom ktory chova cistokrvnych mopslikov s PP dlhe roky - vlastne odkedy su na slovensku a sam hovory ze sa to neoplati malo kto chce mopsa s papiermi, su ludia co sa tomu venuju na plne pecky to uznavam, staraju sa lepsie ako o seba. Aj ty ludia co chovaju papagajov su mnozitelia, vsetci sme... aj ludia sa mnozia,a co teraz - keby sa vasi rodicia, prarodicia prapra.. nemnozili nie sme tu.. mnozitelia sme vsetci bye,bye
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 2. Júl 2008, 9:46

Áno máš pravdu, presne o tom to je, že čo sa oplatí a čo nie, čiže prachy,prachy,prachy a presne toto mám proti množiteľom!!! Vôbec vám nezáleží na kvalite ale iba na kvantite!!! Ja osobne chcem odchovávať zdravé jedince, ktorý majú znaky plemena, ktorým naozaj sú....a takomto prípade sa to bruno nikdy neoplatí, keby som to mala prepočítavať na prachy!!! Áno množí sa všeličo...a tiež nehovorím že s tým súhlasím...ale to nie je žiadna výhovorka...my sa tu bavíme o psoch, alebo mi niečo ušlo!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Amaguk » 2. Júl 2008, 10:08

aj ludia sa mnozia,a co teraz - keby sa vasi rodicia, prarodicia prapra.. nemnozili nie sme tu.. mnozitelia sme vsetci bye,bye


:roll:
po com sa teraz predavaju ludia bez PP? oplati sa to viac nez ludia s PP? :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Eva K. » 2. Júl 2008, 10:15

Súhlasím s Tingri. Nie som sice ešte chovateľka, ale chystám sa na to.
Napríklad u weimarov sú podmienky na uchovnenie veľmi prísne.
Musíš mať výstavy, skúšky, je to presne určené. Ak máš z výstavy len VD musíš urobiť o jednu skúšku viac ako pri hodnotení výborný.
Výstavy, príprava na skúšky /ak nie si poľovník/, samotné skúšky to všetko
stojí dosť peňazí. Preto je u nášho plemena tak málo uchovnených psov
a sučiek, na to, že ich behá po Slovensku dosť.
Jednoducho sa vyrábajú bezpapieráci. A je to na škodu tak krásneho a pracovitého plemena.
Minule som stretla sučku, pýtam sa, či je to šteňa. Dospelá suka a výškou hlboko pod štandard. Samozrejme, že nemala PP. Hlavne, že si množiteľ zarobil.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia