nakryť či nenakryť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Mary » 27. Júl 2006, 16:27

Anonym o čom hovoriš :?: ..podla tvojho nazoru,za to že neni s PP ju nemam dať nakryť..o tom počujem prvýkrat..Neviem či si proti križencom,ja osobne nie bo jedneho doma mam-je to taky dedko.Frajera ma vybrateho,tak určite by som nemenila ineho.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 27. Júl 2006, 16:27

offca radšej to nebudem skušať :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 27. Júl 2006, 17:08

Urob ako uznas za vhodne. Mne ide iba o plemeno. Cisto nahodou sa ale stena moze dostat do ruk idiota a zas utrpi plemeno pitbull aj ked to s pitom bude mat pramalo spolocne.
Nuz a ked chovas akoze pita tak by bolo vhodne si nieco precitat o liniach a vhodnych krizoch linii a mozno pochopit ake to feny maju a mozu ist do chovu. Alebo pod menom pitbull robme nekonecne krizovatky a hambu tomuto plemenu.
Hosť
 

Poslaťod offca » 28. Júl 2006, 7:59

Anonym, len mi povedz, ako môže ona zistiť predkov a tým pádom dať zaregistrovať, ked má doma v podstate neznámu pitiačku, ktorá, je možné, že má niekde dalej v reťazcie niečo, čo nie je pit?
Nevravim, že to tak je, ale pri bez PP sa s tým počítať dá celkom reálne. Dokonca aj pri PP v určitých prípadoch.

Zaregistrovať, zaregistrovať, zaregistrovať?

Na základe čoho sa tam registruje pes?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Mary » 28. Júl 2006, 10:12

Anonymous píše:Urob ako uznas za vhodne. Mne ide iba o plemeno. Cisto nahodou sa ale stena moze dostat do ruk idiota a zas utrpi plemeno pitbull aj ked to s pitom bude mat pramalo spolocne.
Nuz a ked chovas akoze pita tak by bolo vhodne si nieco precitat o liniach a vhodnych krizoch linii a mozno pochopit ake to feny maju a mozu ist do chovu. Alebo pod menom pitbull robme nekonecne krizovatky a hambu tomuto plemenu.



To je dobre,ale čisto náhodou sa to nestane,bo ja záujemcov o šteniatka mam.A mysliš že čisto náhodou sa to nestane pitom s PP.
Dobre,tebe ide iba o plemeno,ale mne ide o moju "akože" pitku.Radšej ju dam viackrat nakryť než sterilizovať.Doma sa všetci tešime na štence.A možno že si jedno nechame.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 28. Júl 2006, 10:14

offca nechaj anonyma tak,nech naďalej lieta v ružovych oblačikoch :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 28. Júl 2006, 10:26

Polske IDBA - klub milovnikov a chovatelov plemena APBT registroval psov a vydaval registracie len na zaklade vypisania formulara. V klube IDBA existuje viacero tipov registracii a podla tipu sa da rozoznat ci bol pes uz registrovany inde napr. ADBA, AFDA, UKC alebo ci sa akoze rodokmen zacina len zapisovat od toho casu.

Ako som pisal ja tomu nakloneny nie som, lebo ludia co do toho nevidia sa daju lahko oklamat - moze sa stat ze si niekto kupi "praveho pita" registrovaneho v IDBA prave s tym tipom registracie.
No ale vyhoda je ze su zvierata aspon pod akou takou kontrolou.
Hosť
 

Poslaťod offca » 28. Júl 2006, 10:37

Je mi jasne, že to mysliš dobre, rozumiem tomu, ale ved si zober..
Akak kontrola, ked môžu byť registrovane aj psy bez rodokmenu? Chapeš, človek ma pita, ktory môže mať kludne aj hned v druhej generacii vlčiaka, no šteniatko sa podarilo, vyzorovo čisty pit....zaregistruješ ... a čo tym ziskaš? čo ti to garantuje? uplne nič.

Taketo veci sa stavaju aj v papierovom kontrolovanom chove, nie to len v takejto povrchnej registracii, ktora o ničom nevravi.

Rovnako ako sa môžeš dostať k akože pitovi bez registracie, je to možne aj s registraciou...ak mam teda o tej registracii spravnu predstavu.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 28. Júl 2006, 11:02

offca - ja suhlasim s tym co si napisala ale ..........

ziska s registraciou clenstvo v klube a pri akciach ktore sa organizuju sa postretava s ludmi, uvidi psov, nazbiera kopec informacii a mozno pride na to, ako vacsina z tych co rozmyslali ako Mary, ze nema zmysel pokryvat take feny. Ja som presvedceny, ze je to len otazka casu a v IDBA budu len dobre zvierata, lebo ludia tam uz zacinaju rozmyslat.

Mary - viac x pokryt je kolko? 3 - 5 x? V priemere maju piti okolo 10 steniat, porataj si kolko zvierat das do obehu a porataj si to kolko to bude za 6 rokov, ked vsetci urobia to co ty. Prepac, uz teraz ma z toho boli hlava.
Hosť
 

Poslaťod Mary » 28. Júl 2006, 11:21

anonym pochybujem že pri prvom vrhu maju 10 šteniat...viackrat znamena viac než raz..ešte neviem...uvidime 8)
Prepač ale ja jednoznačne s tebou nesuhlasim... :!:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 28. Júl 2006, 13:29

Mary píše:anonym pochybujem že pri prvom vrhu maju 10 šteniat...viackrat znamena viac než raz..ešte neviem...uvidime 8)
Prepač ale ja jednoznačne s tebou nesuhlasim... :!:


1. pri 1 vrhu kludne moze mat 10 steniat

2. skus sa na to pozriet ocami ozajstneho chovatela ktory: musi vychovat alebo kupit chovnu fenu cca 50 - 70.000 sk, zaregistrovat ChS napr. v ADBA cca - 100 USD musi si najst vhodneho krycieho psa a za pokrytie zaplatit 20 - 40.000 sk, zaregistrovat stence v ADBA za 1 stena 10 USD a za kazde dalsie 1 USD. Pri pitoch je uplne normalne ze si mozu vyziadat skusku DNA ktoru musi chovatel zaplatit toto mu ale pri pozitivnej skuske preplatia.
No a potom ked chovatel urobi vsetko preto aby dosiahol kvalitu a popredal nie pre peniaze stenata po 20.000 sk tak sa najde nejaka Mary a ta predava stence po 1.500 - 2000 sk sice to s kvalitou a pitom nema nic spolocne, len sa to na pita podoba. A co je najhorsie taketo zvierata maju na svedomi vsetko to zle co sa o pitoch narozpravalo a popisalo vdaka ich nevyrovnanej povahe.
Hosť
 

Poslaťod maťo » 28. Júl 2006, 16:27

Prečo veľa ľudí pred kúpou šteňaťa nerozmýšľa,či na ňom bude chcieť chovať,či nie? Bolo by to logické - keď chcem chovať - kúpim psa výhradne s PP, keď nechcem chovať,môžem kúpiť (teda keď už to musí byť) bez PP. Slová, že pred kúpou nad krytím nepremýšľali neobstoja, nad tým by sa malo uvažovať, nie je to maličkosť . :roll:
To je len zamyslenie, nič osobné :lol:
maťo
 

Poslaťod Mary » 28. Júl 2006, 23:27

jaj môj zlatý, končím s tebou diskusiu 8)
Pre mňa za mňa nech si ich kupujú aj za100.000sk..
(mimochodom s pittmi s kt. sa stretávam sú bez PP- žiadny nemá nevyrovnanú povahu)
Prosím ťa, nehádž všetko na bez PP psov aj s PP psa sa stane útočný pes, záleží od výchovy.
Nikdy som nerobila rozdiel medzi psom s pp a bez pp

a maťo som rada že sú ľudia ktorí si kupujú psov bez PP..nezáleži im aby boli čisty..a darujú domov aj psom z útulku (týchto ľudí si vážim viac)..poznam ludi čo maju odtial psov a dvoch čo majú odtiaľ pittov
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod maťo » 29. Júl 2006, 11:03

Mary píše:a maťo som rada že sú ľudia ktorí si kupujú psov bez PP..nezáleži im aby boli čisty..a darujú domov aj psom z útulku (týchto ľudí si vážim viac)..poznam ludi čo maju odtial psov a dvoch čo majú odtiaľ pittov


Hmm, tak to vôbec nechápem tvoj príspevok.Veď fajn, nech dajú domov ozaj psom z útulkov ( to je samozrejme veľmi pekné ), ale kupovať bez PP, lebo im nezáleží, aby boli čistý ?? Prečo potom vyberajú určité plemeno, to môžu ísť ozaj do útulku a nie v mnohích prípadoch podporovať veľkochovy a odchovy šteniat v nevhodných podmienkach.

Opakujem, nie je to osobné, nevadí mi, keď svedomitý majiteľ (ten,čo sa poctivo stará o sučku a následne aj šteniatka) má šteňatá bez PP :idea:
maťo
 

Poslaťod Hosť » 29. Júl 2006, 15:25

Mary píše:jaj môj zlatý, končím s tebou diskusiu 8)
Pre mňa za mňa nech si ich kupujú aj za100.000sk..
(mimochodom s pittmi s kt. sa stretávam sú bez PP- žiadny nemá nevyrovnanú povahu)




V teme staford pitbull si o svojej fene napisala: boji sa malych deti a bars coho sa zlakne a boji.

Ak maju vsetci takych povahovo vyrovnanych psov ako ty a niektorym z nich pokryjes svoju fenu, tak potom pomoc co za vrh das do obehu.

strach = psychicka nevyrovnanost - a precitaj si, co pes robi zo strachu

prosim ta ale o jedno - ked budes tie stenata predavat neuvadzaj plemeno PITBULL - nikdy nerobim rozdiel medzi psom s PP a bez PP, ale davam "veciam " prave meno

nemusis so mnou diskutovat ak si myslis ze ti namam co povedat, ja som len napisal svoj nazor
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron