cvicisko....

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod šeltie » 10. Apr 2006, 22:15

Ano ja cvičím agility aj so šeltiou a so špringeršpanielkou už niekoľko rokov. Ak chceš nejaké foto mám ich na svojom webe: www.sheltie.szm.sk
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod SH a perzska macka:) » 11. Apr 2006, 10:34

šeltia: mas naozaj krasne psy:)
ty cvicis agility v Nitre?
kolko ta to rocne stoji???
uz som pisala tej pani..... uz len pockam ci sa ozve:)
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod šeltie » 11. Apr 2006, 16:03

Ďakujem:)
Ja cvičím v Nitre a poplatok nebudem zverejnovať. ALe nie je to veľa, ceny v kluboch su rozne od 500sk po 3000sk
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Waldi » 11. Apr 2006, 18:19

Mirka, len este dodam, ze je to rocny poplatok, aby sa volakto nevydesil, ze je ta suma za mesiac, alebo nebodaj za vycvikovu hodinu. :lol:
Waldi
 

Poslaťod šeltie » 11. Apr 2006, 18:48

Jasné, že za rok :wink: Zabudla som spomenúť ale ja osobne sa na členské nepozerám. Agility je totiž nádherný šport pri ktorom si odýchnem ako nikde. Aj tento víkend bol super, slnečný a strávení na cvičáku. Kto nezažil nevie o čom hovorím. :D Však kristína :wink:
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod SH a perzska macka:) » 11. Apr 2006, 19:06

dakujem seltia, tak to teda naozaj neni moc:)
ani nevies ako si ma potesila.... :) uz sa tesim kedy pojdem prvy raz s mojou malou:)
este si vsetko zistujem a teraz musim pockat, kym mi urciti ludia odpisu...
Ale som velmi rada, ze ste mi to vsetko tak dobre objasnili:)
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 11. Apr 2006, 19:07

este som sa chcela spytat, ci musi mat zakladny vycvik....? Lebo ja ju cvicim doma, ale ako kazde stena mi urobi niekedy co chce?
Ako si to riesila ty?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod šeltie » 11. Apr 2006, 20:37

no napríklad moja fany (staršia fenka wss) nemala základný výcvik, keď sme začali robiť agility. Ale postupne sa na nu niečo nalepilo a zistila, že agility môže byť aj psina. Ešte teraz, keď je stará koza a agility robi dlho ešte stále si neodpustí občasný úlet. Ale komplexne ak to mám zhodnotiť, tak na agility ti pokojne stačí ak pes bude vedieť aspon ako tak prísť na zavolanie. Určite treba mať so psom vytvorení nejaký vzťah, lebo agility je práve o tom. A moj druhý havo, šeltucha vyrastala na cvičáku. Agility pozná od svojho útleho detsva, takže základy sa učila postupne. Avšak týmto príspevkom netvrdím, že netreba zákl. výcvik vôbec. Ak tvoj pes niečo vie je to len super ale ak ide o štena tak tam by som sa tak neobávala. Na cvičáku sa všetko naučí, neboj :wink:
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Waldi » 11. Apr 2006, 23:45

Presne ako napisala Mirka(seltie). Na cvicaku agility sa psik nauci vsetko co potrebuje. Pri agility je prave to kuzelne, ze sa psik uci nenasilnou formou hry. A vdaka vztahu aky sa pri tomto sporte vytvara medzi psovodom a psikom ide potom aj v beznych kazdodennych situaciach vsetko lahsie. :wink:
Waldi
 

Poslaťod Hosť » 12. Apr 2006, 10:14

pri agility budem psa viest ja????
neviete mi niekto povedat,kolko stoji agility v poprade???
Hosť
 

Poslaťod Waldi » 12. Apr 2006, 11:03

Anonymny prepac, ale trochu som nepochopila otazke. :roll:
Myslis ci budes viest svojho psa po parkure? Ak to bolo myslene takto, tak ano. Dvojici pri agility sa hovori tim. A tento tim tvori psovod a pes. Psovod vedie svojho psa po parkure, ktory ma presne vytyceny smer. Jednotlive prekazky v parkure su ocislovane cislicami a psik ich musi za pomoci psovoda prekonat v co najkratsom case a bez trestnych bodov, tak ako nasleduju za sebou. Akekolvek prekonanie prekazky,ktora nie je v priamom slede, sa tresta diskvalifikaciou. :wink:
Ak sa chces o agility dozvediet viac, precitaj si na stranke
http://www.agility.sk v sekcii dokumenty skusobny a sutazny poriadok agility.
Na tvoju druhu otazku odpovedat neviem, ale na vyssie uvedenej adrese su aj kontakty na jednotlive cviciska agility na slovensku. Tak sa treba informovat na konkretnom cvicisku.
Waldi
 

Poslaťod Hosť » 12. Apr 2006, 11:17

Waldi, hej hej tak som to myslela. Dik :wink:
Hosť
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 12. Apr 2006, 12:29

seltia- dakujem ti za odpoved:)
ja len budem cakat, kym mi niekto neodpise kde presne je cvicisko v TN...... a ked to budem vediet, tak hned pritom by mali byt agility:) uz teraz sa moc moc tesim:) :D :D :D :D :D :D :D :D :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 12. Apr 2006, 12:38

ak ti môžem poradiť, ozvi sa priamo na mail kamaratke akobzova@debondt.sk na Trenčanskom cvičaku už bola a planuje chodiť pravidelne..si môžete fajn pokecať. :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod SH a perzska macka:) » 12. Apr 2006, 13:03

dakujem offca.. urcite jej napisem!!!
lebo ja vobec neviem kde sa to nachadza ani nijake blizsie informacie....
Ona tam chce chodit na agility alebo na vycvik?????
Lebo ja chcem vyskusat agility :D
Dufam ze mi ta tvoja kamaratka odpise, lebo fakt fakt nemam sajnu kde sa to nachadz :D
Este raz dik
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron