Može pes nakryt svoju dcéru?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod sylva » 11. Feb 2008, 12:42

Celkový prístup. Ale máš pravdu, škoda reči. Pekný deň aj Tebe.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 11. Feb 2008, 15:25

yetti007 píše:
HABAN'SBULLDOG píše:
sylva píše:Jasne, človek sa učí na vlastných chybách, ale v chove ide o živé tvory, tak by nezaškodilo pridŕžať sa porekadla, dvakrát meraj a raz rež. OK, ja fičím so psami von.

TAK MAM POCIT ZE TERAZ TO NABRALO INI LEVEL - :lol:
JETO OK!
HLAVNE NECH SI KAZDY ROBI CO CHCE A NECH SI NENECHA NIKYM PRIKAZOVAT A DIRIGOVAT-LEN VTEDI MOZE BYT SO SEBOV PLNE SPOKOJNY!
PREDPOKLADAME ZE SME SCHOPNI POCHOPIT CO JE PRENAS VHODNE A CO NIE - NIESME SKOLACI.
DOST NAM DIRIGOVALI-AZ SA TO PRENIESLO AJ DO ZALUB LUDI-DAKUJEM PEKNE-POTOM JE STOHO PILITIKA A DRAMA.
CELE TO JE O ZABAVE !
PES JETU PRE OBRAZ CLOVEKA A NIE NAOPAK!
AK TO NIEKTO TAKTO NEVNIMA TAK JE ASI TROCHU ROZLADENY :wink:
http://habansbulldog.ambull.hu/

....vysledkom tychto rodinnych koktejlov je
http://habansbulldog.ambull.hu
ch :D :D :D :D
neviem, ale takato blizka pribuzenska plemenitba urcite nicomu nepomoze, jedine tak k zaciatku degeneracie chovu ako v tvojom pripade :victory: :victory: :victory:

[img][img]http://i156.photobucket.com/albums/t11/DoublePeeters/DSC00058m.jpg[/img][/img]
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Nikka » 13. Feb 2008, 16:34

Ahojte,

pre mna osobne pes pochadzajuci z imbreedingu nema rodokmenovo velmi velku hodnotu. Treba sa zamyslat aj dalej a nie pozerat len na spicku nosa. Tie minusy su tu prevladajuce nad plusmi a to hlavne dobuducna.
Ked mas z takehoto spojenia psa (myslim cistokrvneho, teda s PP) - kazdy seriozny chovatel si 3x rozmysli, ci pride ku tebe kryt. A ked mas suku, potom treba velmi dobre zvazovat, akeho psa a to hlavne liniovo ku nej treba. A nemas este vyhrate.

Ono imbreeding vie aj pomoct pri upevneni nejakych tych vlastnosti, ktore u rodicov prevladaju vo vacsej miere. Ale vzdy je to o risku a moze si ho dovolit len SKUSENY chovatel, ktory vie, co robi.

Nastastie sa to u psov s PP dost pohlo dopredu, co sa tyka zdravia. Pri kupe sa nesleduje len exterier, ale aj rodokmen a predovsetkym zdravotny stav a povaha nielen rodicov, ale aj predkov. Preto sa za poslednu dobu vyrojilo tolko "cistokrvnych psich rodicov, ale bez PP", ktori sa vyuzivaju na chov. Povacsine niecim nevyhovovali, tak boli vyradeni z chovu.

Niekto sa tu este vzrusoval, ze ma sarpeja, ale bez PP. Je to iste mozne a iste je aj pekny (ale na 100% nie je krajsi, ako sampion :lol: ). Ale daj si sama otazku, preco PP nema? myslim, ze uchovnit sarpeja nie je nejake tazke. Iste stacia iba nejake tie vystavy a rontgen (ale aj to mozno nie). Takze je otazka, preco nema ten pes PP na mieste. Moznoze jeho rodicia trpeli nejakymi poruchami. sarpej ma dost casto problem s koznymi problemami. Tak vela stastia, aby bol ten tvoj zdravy.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod angi » 13. Feb 2008, 17:50

reakcia pre nikku.no to, že je krásny moj Shar-Pei-aspoň tu na okolí- , to vidím aj ja , ale tú pochvalu nedostal odomna ale dostal to v Nitre na výstave psov od chovateľa.takže nemám sa nad čím zamyslieť.aspoň si to myslím.Rodičov sme videli, nemali žiadny problém ani s pokožkou ani s ničím. Sú po ňom len zdarvé šteniatka, a to už kryje suky min.3 roky. Možno predkovia niekedy v minulosti......A to krytie..... nebudem to skúšať práve preto, lebo ste mi to tak vrelo doporučovali. Ja som mala len jednu otázku, na ktorú som nevedela odpoveď, a si myslím že nie som jediná, kto to nevedel.Teraz to už viem, nič zlého som nerobila, takže si myslím, že nemusíte byť zhrození, a dávať mi to slušne najavo, že som hlúpa.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod raky » 13. Feb 2008, 18:41

Angi,
urážaš sa úplne zbytočne - naozaj... :D
Angi a chovateľ nie je ešte rozhodca a ani znalec, nevravím, že Tvoj psík nemôže byť naozaj krásny, ale chovateľia chodia aj pre to na výstavy, aby dostali posudok na svojho psíka a spravili si obraz...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Nikka » 13. Feb 2008, 21:00

Ahoj Angi,

to nemala byt ziadna urazka! Predovsetkym som si myslela, ze ked davas psika na krytie, nieco o chove sama vies. Potom sa nie je o com bavit a si v tomto dost nezodpovedna.

A hlavne som sa ti snazila naznacit, ze preco asi take psiky bez PP vznikaju.
Ono, pokial budu existovat mnozitelia a ludia, ktori taketo psiky budu kupovat za drahe peniaze a pritom maju nieco podobne v utulkoch a stalo by ich to iba poplatok za veterinara, tak tento problem bude stale. A tak isto bude nejaky ten "suboj" papierovych a nepapierovych psikov.

Ja som zastanca len cistokrvnych psikov = psikov s PP a preto pre mna exisuju uz len bastardiky (kde radim aj psov bez PP. Proste je to tak, pretoze ich povod sa nikdy poriadne neda dokazat!). Ktore su neuveritelne krasne a sikovne a ked uz, podporujem tie a nie kseftakov!
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod angi » 14. Feb 2008, 8:23

ANO , MOZNO, ZE KED BY SOM MALA AJ JA PASIKA S PP, TAK MAM UPLNE INÝ POSTOJ. ALE NA 90% SOM SI ISTá, ZE BY SOM BOLA OVELA CHAPAVEJSIA VOCI PSIKOM BEZ PP. ale hlavne je to, aby každy mal rád svojho miláčika.a už som sa rozhodla ja. nekúpime si sučku, ale psa.
MAJTE SA KRÁSNE A VSETKÝM PRAJEM PEKNÝ DEŇ.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod yetti007 » 14. Feb 2008, 8:29

Nikka píše:Ahoj Angi,

to nemala byt ziadna urazka! Predovsetkym som si myslela, ze ked davas psika na krytie, nieco o chove sama vies. Potom sa nie je o com bavit a si v tomto dost nezodpovedna.

A hlavne som sa ti snazila naznacit, ze preco asi take psiky bez PP vznikaju.
Ono, pokial budu existovat mnozitelia a ludia, ktori taketo psiky budu kupovat za drahe peniaze a pritom maju nieco podobne v utulkoch a stalo by ich to iba poplatok za veterinara, tak tento problem bude stale. A tak isto bude nejaky ten "suboj" papierovych a nepapierovych psikov.

Ja som zastanca len cistokrvnych psikov = psikov s PP a preto pre mna exisuju uz len bastardiky (kde radim aj psov bez PP. Proste je to tak, pretoze ich povod sa nikdy poriadne neda dokazat!). Ktore su neuveritelne krasne a sikovne a ked uz, podporujem tie a nie kseftakov!

Plne sa stotoznujem s nazorom Nikki, lepsie sa to hadam ani neda napisat. :youarenumberone: A Ty Angi, nechaj si len Ty pekne od takychto ludi poradit. Urcite to bude pre Teba prinosom. :?
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod angi » 14. Feb 2008, 9:43

Yetti a nikka Preco by som bola nezodpovedná, keď dávam psa na krytie bez pp pre sučky bez pp. co je na tom zlé? mysliš si, že by ludia chodili so psami bez pp nakryvat k psovi s PP???? to je pre mna novinka. tak isto to nebudu robit, ako vy by ste neisli dat nakryt svoju fenku s PP k psovi , co nemá papiere. Nie je to tak reálne???????? najprv rozmyslat......a nemozes porovnávat psa z utulku s takým psom, --ako tu niekto písal: hoci sú čistokrvne, ale z niekého dovodu--možno nemal pekné usi, alebo zuby-- bol vyradený z chovu---to je už vrchol toho všetkého, troška to prehánate , nie???
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod sylva » 14. Feb 2008, 9:55

troška to prehánate , nie???
Ani nie. Stále to nechceš pochopiť. Tažko povedať, čo je horšie a nezodpovednejšie, či chovať na psoch vyradených z chovu z nejakého dôvodu, ako je napr. nevyhovujúci exteriér, prenos závažných dedičných vád, agresívna povaha a pod., alebo chovať na psoch bez PP, ktorých predkovia PP nikdy nemali (ale množiteľ Ti predsa niečo nakukať musí!).
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Nikka » 14. Feb 2008, 10:24

Dakujem baby za podporu :D

Angi,

tou nezodpovednostou u teba som myslela hlavne to, ze nemas nastudovane veci okolo chovu. A vidis, v tom sa chovatelia dost lisia. Kseftak vezme psa a suku a hups, uz su steniatka! Nerozmysla nad dalsimi nasledkami (preto mas u mna Angi velku pochvalu, ze sa nad tym zamyslas) a ani dosledkami svojho cinu. Pretoze psiky su zive zvieratka, tak by si mal kazdy z nas 3x rozmysliet, ci bude mat po svojej sucke alebo po svojom psikovi steniatka. My sme totiz za ich dalsie zivoty zodpovedni a to v plnej miere! Ci sa to niekomu paci alebo nie.

A ja sa za svoj nazor nehanbim - bud pes cistokrvny, teda s preukazom povodu alebo totalny bastardik. A tie nadalej mienim preferovat!
Psiky bez PP su u mna tiez bastardiky mnozene za jedinym ucelom a to zisku penazi! Pre nic ine to ani nikto nerobi. Mimochodom Angi, vies kde nakoniec zostanu steniatka po tvojom psovi, ako sa maju, videla si ich uz niekedy? Bo aj o tomto je chov psov.
A by si sa cudovala, kolko je za poslednu dobu nechcenych cistokrvnych psikov bez PP! Hroza! Ludia si nakupili akoze jorky, maltezaky a co im z toho vyrastlo? Psiky sice pekne, ale na dane plemeno sa podobaju len z dialky a o povahe len tazko hovorit.... Smutne. A stale sa najdu ludia, co sa nechaju napalit tym, ze existuju trebars tri velkosti jorkov, maltezakov, civav :lol: Ale ked su hlupi ludia, tak biznis na psikoch len rastie.

Angi, ja som zacinala pri bastardikoch, ktore som odchytavala na ulici. Ale snazila som sa a snazim o psikoch vediet co najviac. Predsa nikto mudry z neba nespadol. A som presvedcena, ze keby som nemala papierakov, tak len bastikov :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod angi » 14. Feb 2008, 12:39

No a to je Váš názor. Pre mna bastard zanmená niečo úplne iné.A nie som s tým sama. A ano, skoro každý nám dá vedieť, aké sú šteniatka,kolko ich je, posielajú fotky, a pár krát sa stalo aj to, že nám ich doniesli ukázať.Ale nemysliš vážne, že budem evidovať každé jedno šteniatko, do akej rodiny sa dostane?to je vec majitela sučky. Však si to len vyrátaj. 2 roky pravidelne kryje moj pes sučky skoro každý druhý mesiac, niekedy aj za mesiac viac krát.Však by som musela sledovať stovky šteniatok.To chovatel nerobí, nie že ešte ja.. Mám ratlíka, mala 3 šteniatka, ale dodnes si píšeme e-mail, alebo smsku s majitelmi, a mám od nich aj fotky. Boli ludia, ktorí prišli, a nepredala som im to šteniatko, lebo po rozhovore som si myslela, že by to štenatko nemalo dobré miesto u nich.Šteniatka mala tiež, ked mala dva roky, vyčkala som, kým bude na to zrelá-aspon podla mna-a viac už ani nebude mať, lebo má problémi s kolenom, a nechcem ju s tým trápiť. Takže podla Vás som len množitelka a kšeftačka????
To berem, ako urážku, či chcete , alebo nie.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Fanny » 14. Feb 2008, 14:38

A kolko beries za krytie s tym svojim "cistokrvym sarpejom" :?:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Nikka » 14. Feb 2008, 15:01

No, ci s urazkou alebo bez - len neviem potom ako to nazvat. Ani chovatelka nie si, ani kseftacka nie si, tak potom co si? Zeby ludomilka? Ale to by si, ako som uz niekde pisala, musela tie stence darovat alebo dat maximalne za 1000 Sk. A kryjes asi zadara, aby si potesila sucky sarpejky :lol:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod sylva » 14. Feb 2008, 15:07

Takže aby som to zhrnula - nie si chovateľka, nechceš byť chovateľka, iba množíš nepapierových šarpejov, jackrusllov, ratlíkov a kto vie, čo ešte, máš potrebu sa tým chváliť na fóre a urážaš sa, keď Ti niekto naznačí, že si kšeftár a množiteľ. Parááááádička :!:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron