Služobné plemená "včera a dnes"

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod yetti007 » 5. Dec 2007, 14:14

beira píše:Je pravda, ze Nemci sa snazili dogy cvict na odchyt vaznov z koncentracnych taborov, ale nakoniec to vzdali, lebo toto plemeno nebolo ochotne v tomto smere spolupracovat?

...Ušľachtilý pes s pokojným a hrdým správaním. Dogy bývajú priateľské
k ľuďom a ku zvieratám, povestný je ich výborný vzťah k deťom. Stelesňujú v sebe ideálne psie vlastnosti: fyzickú krásu s inteligenciou, vernosťou a s odvahou.

...Bezprostrednými predchodcami nemeckej dogy boli tzv. býkohryzy, psy používané na naháňanie dobytka, na poľovanie, na naháňanie diviakov aj šeliem. Prvý štandard nemeckej dogy vydali roku 1880 pri príležitosti výstavy psov v Berlíne. Nemecká doga z prelomu storočia už v zásade zodpovedala dnešnému vzhľadu tohto plemena....
Naposledy upravil yetti007 dňa 5. Dec 2007, 14:18, celkovo upravené 2
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod yetti007 » 5. Dec 2007, 14:15

Nils píše:nemyslím, že kupírovanie/raky tupírujú sa len vlasy :wink: / by sa na poklese vôbec nejakou mierou podieľalo - ak by som uvažoval, tak opodstatnenie by mal azda len menší psychol. efekt/ako odstrašujúci-odradzujúci/prvok -ale rozhodujúce sú vždy povahové-pracovné vlastnosti, odolnosť psa/všeobecne/ a ekonomika...


pekne napisane Nills.... a ekonomika.... :lol: a so zreteľom na telesné rozmery je doga mimoriadne náročná na množstvo, ale najmä - osobitne v čase vývinu - na kvalitu potravy. Chovanie takého veľkého psa predpokladá aj dostatočné priestorové možnosti a fyzický fond majiteľa. Pomerne neskoro dospieva a dožíva sa v priemere iba 8-10 rokov života. to bol citat, ale plne sa snim stotoynujem... :wink:
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod beira » 5. Dec 2007, 14:17

Tak zrejme tam bol nejaky predpoklad "lovca"... Ja som to tusim niekde citala, ze dogy su prilis mierumilovne... ze jednoducho uz za tej druhej svetovej vojny neboli ochotne trhat... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 5. Dec 2007, 14:21

býkohryzy boli predchodcami aj u boxerov Tie podľa mojich skúseností a vedomostí "odišli" na ich slabú odolnosť voči vys a níz teplotám. Ja som tiež takto prišiel o psa - vlastne o dva/v detstve sme mai kríženca nem.dogy a boxera - inak skvelý havo :youarenumberone: /
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod DKo » 5. Dec 2007, 14:21

skôr si myslím, že ND vyžaduje trochu iné ustajnenie ako v lágri
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod yetti007 » 5. Dec 2007, 14:22

beira píše:Tak zrejme tam bol nejaky predpoklad "lovca"... Ja som to tusim niekde citala, ze dogy su prilis mierumilovne... ze jednoducho uz za tej druhej svetovej vojny neboli ochotne trhat... :wink:

... ono kazdeho psa pokial na to ma povahove ale aj fyzicke predpokaldy a tieto spravne usmernis cielenym vycvikon urcite naucis aj trhat... :wink:
myslim si ze postavt sa na odpor sluzobne vedenemu psovi s 90 kg by bolo pre bezneho smrtelnika predsa asi len zbytocne... :lol: :lol: :lol:
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod yetti007 » 5. Dec 2007, 14:25

DKo píše:skôr si myslím, že ND vyžaduje trochu iné ustajnenie ako v lágri


...urcite ano DKo..

http://www.celysvet.cz/fotka-diskuze.ph ... 79&foto=-a)

...ale v tomto pripade je to o niecom inom... :scratchhead: :wink:
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod beira » 5. Dec 2007, 14:31

yetti007 píše:
beira píše:Tak zrejme tam bol nejaky predpoklad "lovca"... Ja som to tusim niekde citala, ze dogy su prilis mierumilovne... ze jednoducho uz za tej druhej svetovej vojny neboli ochotne trhat... :wink:

... ono kazdeho psa pokial na to ma povahove ale aj fyzicke predpokaldy a tieto spravne usmernis cielenym vycvikon urcite naucis aj trhat... :wink:
myslim si ze postavt sa na odpor sluzobne vedenemu psovi s 90 kg by bolo pre bezneho smrtelnika predsa asi len zbytocne... :lol: :lol: :lol:
Urcite ano, len to s tymi dogami bolo zrejme narocnejsie ako s inymi plemenami... :wink:
Mozno to bolo prave o tom: kedze bolo zbytocne sa stavat na odpor, smrtelnik to vzdal, a prestal byt pre dogu koristou :D
Ale celkom by ma zaujimalo, ci sa o tom niekde pise napr. v historii plemena... O RR som sa v kuluaroch napr. dozvedela, ze ho pouzivali aj na zadrziavanie zlodejov (prevazne cernochov, vraj, a cvicili to tak, ze psa provokovali vrecom naplnenym oblecenim nejakeho cernocha a vzbudzovali v nom agresivitu voci pachu... ), ale v literature sa o tom nikde nepise (nastastie :wink: ). V Afrike sa vraj dodnes vyuziva skor ako strazny ako polovny pes...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Nils » 5. Dec 2007, 14:34

beira-ja ti neviem, ale bavíme sa o služ. plemenách/čím nechcem uraziť RR- ale ten je v tejto téme OUT!/ :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod beira » 5. Dec 2007, 14:34

PREPAC, Nils, uz nepoviem ani muk! :oops:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 5. Dec 2007, 14:49

Beiruch preco spatis Nilsovi temu so svojimi lenivymi, namyslenymi levobojcami :?: 8)

Ale kdesi v neviem ktorej teme pisal, ze sa rozhoduje pre nejake ine plemeno, tak som zvedava :wink:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 5. Dec 2007, 14:57

Obrázok Fakt to nebolo umyselne... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod raky » 5. Dec 2007, 14:59

Nils píše:nemyslím, že kupírovanie/raky tupírujú sa len vlasy :wink: / ..




:D dnes sa toho naučím :D , mne sa asi páči teda ten psychologický efekt a dôvod úpravy bol myslím aj zdravotný, teda pre niektoré plemená...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Fanny » 5. Dec 2007, 15:05

Raky ale niektore plemena sa aj tupiruju, hlavne na vystavach 8)
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod yetti007 » 5. Dec 2007, 15:06

:lol:
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia

cron