nenavidim ludi!!!!!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 17:47

:idea: tak len si dalej v tom zi v BA sa degeš neobjavi a neodlecie psa na gulas.

Inak pes v BA.? chudak pes.
tolko krasnych priestorov a moznosti kde sa psici v BA mozu realizovat.. to na vychode skutocne nieje:-P :twisted:

snad v Kosicoch... ale to je trochu ina kava ako krasavica na Dunaji.

ad utok na niekoho.? nuz mozno ze je to utok. ale mne stena nikdy nikto nenakopal. ziadne. :wink: :idea:
ked podrasties a mozno sa naucis aj pocuvat a rozmyslat . mozno pochopis viacej veci ako to ze mas rada psicka lebo sa na teba pozera mandlovymi ockami a ze je to fajn ked si ho mozes hladit.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 22. Nov 2007, 17:53

emor píše:Inak pes v BA.? chudak pes.
tolko krasnych priestorov a moznosti kde sa psici v BA mozu realizovat.. to


fakt???
iste mensi, ako cely zivot priviazany niekde na retazi v Hornej Dolnej :P :twisted:

mi napr. mame obrovsku luku a les hned za domom, o takych dennych vychadzkach sa mnohym vidieckym coklom moze tak akurat snivat :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 22. Nov 2007, 18:01

Amaguk píše:
emor píše:Inak pes v BA.? chudak pes.
tolko krasnych priestorov a moznosti kde sa psici v BA mozu realizovat.. to


fakt???
iste mensi, ako cely zivot priviazany niekde na retazi v Hornej Dolnej :P :twisted:

mi napr. mame obrovsku luku a les hned za domom, o takych dennych vychadzkach sa mnohym vidieckym coklom moze tak akurat snivat :P


a kolko s tych psov v BA ma to iste.? by som povedal ze podstatne menej ako je tych nestatnych lancuskarov. a o nestasti by som dost polemizoval .lebo poznam lancuskarov co maju taku iskru v oku a radost zo zivota co im mnoho mestskych zhyckanych neurotikov moze len ticho zavidiet.
ja svojich psov na retazi nemam . ale cas odcasu na cvicaku sa na retazi dobre vyblbnu:-D :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 22. Nov 2007, 18:34

by som povedala, ze dost vela - BA ma vela moznosti, kde sa so psom da ist a ti normalni majitelia psa supnu do auta alebo hoci aj MHD a neleni sa im s nim ist niekam do lesoparku alebo na dunajsku hradzu. nehovorim teraz o tych, co chodia so svojim jojom na voditku po sidlisku - hlupaci sa na najdu vsade

no ako poznam nas vidiek, kedze tam zije vacsia cast mojho pribuzenstva, a minimalne mesiac v roku aj ja osobne, este stale si vela ludi mysli, ze psa staci vystrcit do zahrady, ale postoje sa menia aj tam
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anet » 22. Nov 2007, 18:53

emor píše:Inak pes v BA.? chudak pes.
tolko krasnych priestorov a moznosti kde sa psici v BA mozu realizovat.. to na vychode skutocne nieje:-P :twisted:

snad v Kosicoch... ale to je trochu ina kava ako krasavica na Dunaji.

Navazas sa do "vranarky"!?
Ja vylezem zo zadnej brany a labkame :wink: http://www.jazerokosice.sk/galeria.htm
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

Poslaťod Van » 23. Nov 2007, 0:23

Dia111 píše:
emor píše:nikto neobhajuje osobu co nakopla stena. len je namieste dak "kapky" niekomu kto pusta stena k hocikomu . ja sa pytam ... naco.? pre buducnost budes vediet - nato. a este jednu vec. v "" mozes byt rada ze ti to stena len nakopol. a nie odvliekol do osady tam priviazaneho neubil palicou a potom z neho nespravil gulas. pretoze zivot byva aj taky.


Bratislava nie je dedina, tam sa zas odvliekanie psov do osady vacsinou nestava, my nie sme na vychode
Dia, tak to sa mylis, Bratislava je len vacsia dedina (z pohladu urbanizmu nema tvar velkomesta ako je to dnes vo svete vnimane) Do osady ti psa mozno cigani neodvlecu, ale by si sa divila, ze ukradnutie/odvlecenie psa ti tu hrozi rovnako ako na tebou spominanom vychode...len s tym rozdielom, ze tu sa to robi pre vyvoz a dost rafinovane...je vela psickarov (ano psickarov, lebo psiar :D si na to da pozor) ktori vencia stylom zapalim si cigaretku, pokecam s kamosmi a pes sa tu pomota, vycura, vykadi a ideme dom...staci harava fena a pes v rukach takehoto psickara a moze byt velmi rychlo bez psa...a sposobov je vela, neraz sa mi stalo (a to som sa ani nijak nesnazila, skor naopak), ze som si domov "niesla" privesok, ci uz psa, fenu alebo steniatko...nastastie som vzdy nasla niekde na okoli majitela, len raz sme takehoto psa odniesli do SZ.
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Van » 23. Nov 2007, 0:30

Emor, ci sa ma pes lepsie v meste alebo na dedine, ci inde je vzdy len od cloveka, nie od toho miesta...ak viem, ze nedokazem zabezpecit dostatok pohybu, opateri a v neposlednom rade lasky tomu psov (alebo inemu tvorovi) tak si ho do zivota nemuntujem. Ale su ludia, ktori to nevedia posudit a poznaju len "ja, ja, ja" a potom to vyzera tak ako to na mnohych miestach vyzera...a je jedno, ci v meste alebo na dedine ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod janka_b » 23. Nov 2007, 0:42

anet píše:Navazas sa do "vranarky"!?
Ja vylezem zo zadnej brany a labkame :wink: http://www.jazerokosice.sk/galeria.htm


cau anet.na jazere to mate ozaj krasne na vencenie. my na furci zas mame les,to je tiez cosi. pustas psa do jazera cez leto kupat?
inak myslim si,ze v BA maju dost moznosti na vencenie, maju pekne sidliska s parkami, a najma je to tam troska civilizovanejsie,co sa tyka pohladu na psov - mozes si ho tam zobrat do obchodneho domu,alebo do podniku, restauracie...v kosiciach ta s nim skoro zovsadial vyhodia :evil:

ked som bola so stenatom v cukrarni, pekne lezalo pod stolom, nikto o nom ani nevedel....a ked sme odchadzali tak si ho zmrzlinarka vsimla a dobre ze nevyskocila z koze, co tu ten NEHYGIENICKY pes robi.
(tss...z mojho psa by ste aj jest mohli,aky je cisty 8) ) ale ze zachody im tam smrdia jak v na ukrajine,to ich netrapi... tak sme dosli socializovat do bratislavskeho auparku :D
myslim inak, ze co sa tyka vencenia, je to vsade rovnake, zalezi na panickovi, ci pojde so psom niekde mimo - na luku, do parku, lesa...alebo s nim len obehne kolecko kolo bloku :cry: co sa tyka kradnutia, presne je to tak ako ste opisali - na zapade sa kradne pre ksefty, na vychode na gulas :(
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Van » 23. Nov 2007, 0:54

janka_b píše:inak myslim si,ze v BA maju dost moznosti na vencenie, maju pekne sidliska s parkami, a najma je to tam troska civilizovanejsie,co sa tyka pohladu na psov - mozes si ho tam zobrat do obchodneho domu,alebo do podniku, restauracie...v kosiciach ta s nim skoro zovsadial vyhodia :evil:
no...mna asi Bratislavcania ukamenuju,ze tu nesirim dobre meno...ale never tomu, ze tu je to "civilizovanejsie" ...obchodne domy len niektore, presnejsie nakupne centra a restauracie? no...mozno v lete na terasu, ale opat je to skor vynimka ako pravidlo, alebo ak ta poznaju ako staleho zakaznika, no ak si neznamy, tak moc sancu nemas, najma ak mas velkeho psa. V zime zabudni. Vsetko, co sa nezmesti do kabelky je neziaduce. Takze ak nemas civavu, yorka alebo cosi ine kabelkovite, velmi ako v civilizovanom meste sa necitis.
A tych nedostatkov je tu viac, ktore mozno vidime len my, co sme tu a zdialky sa zdaju, ze nie su. Podla mna je to v tomto na slovensku vsade viac menej rovnako.

Ale fakt je, ze BA nema az tak zlu polohu, co sa vencenia psov tyka (jasne, na hory sa to nechyta, ale staci), len clovek musi chciet, su tu obrovske luky pri hradzi, v blizkosti jazera na kupanie, lesopark, kobyla, autom, ci vlakom to nie je daleko do karpat na zahorie, proste da sa...len treba chciet. Z vacsiny casti (snad len petrzalka to ma horsie alebo dalej od ruky) je mozne polahky sa dostat na venciacu plochu, ci uz do lesa alebo na pole, luky, takze naozaj nie je nutne cestovat cez cele mesto,ako si to mnohi myslia.
Naposledy upravil Van dňa 23. Nov 2007, 1:29, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Amaguk » 23. Nov 2007, 0:59

do Auparku so psom mozes, ale inde je to fakt bieda...
lenze na druhej strane, co s takym psom v podniku, vsakze? :wink:
ja nasho radsej poriadne vybeham a unavim, pekne doma napapaneho ulozim a mozem sa ist socializovat zase ja :wink: :D
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 23. Nov 2007, 1:29

[quote="Amaguk"]do Auparku so psom mozes, ale inde je to fakt bieda...


Aj s velkým? Viem, že Baumax a Hornbach sú v pohode... a ak povieš yes, tak hop a už som tam...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod ...repr^zent » 23. Nov 2007, 2:15

Van píše:Do osady ti psa mozno cigani neodvlecu, ale by si sa divila, ze ukradnutie/odvlecenie psa ti tu hrozi rovnako ako na tebou spominanom vychode...len s tym rozdielom, ze tu sa to robi pre vyvoz a dost rafinovane...je vela psickarov (ano psickarov, lebo psiar :D si na to da pozor) ....
:lol: :lol: :lol:
Mudro pises Van, ale na tomto sa budem smiat hodne dlho. :wink:

Zabudli ste na Shopping Palace, sice prdinec, ale boli sme pred mesiacom a bol to skor Shocking Palace. :lol:
Ked bol krpaty malinky, tak sme boli zoparkrat obcurat Aupark, a teraz akoby zabudol co je to chaoss. :shock:
Ale po hodinke spacirovania sa uz nudil. :wink:

raky aupark by nemal byt problem, len neviem aky mas velky. :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 23. Nov 2007, 7:53

no jo,pes a podnik,nic moc :) neviem si predstavit tahat psa do nejakeho zafajceneho podniku.... a niezeby som mala nejake ambicie strcit psa do kabelky (hlupy priklad,moj pes by nevosiel ani do cestovky :D :twisted: ) a obehavat butiky v auparku - islo mi o to, ze ked bola mala drobec, povedala som si,ze treba zazit vsetko, tak preto som ju bravala VSADE. podnik,restika,obchodak, Hlavna ulica /to boli cirkusy :D/ a vzhladom na jej strachopudstvo to bol dobry napad. dnes si uzivame les s dobre socializovanym psom.
ps: no jo, hornbach a baumaxx,tam by by ta mali pustit aj v kosiciach,minule som tam videla psika, v pohodicke.ale prave vtedy ked som socializovala stena mi ziadne srubky nebolo treba kupit :P

V kazdom pripade, zda sa mi,ze bratislava je na tom s pristupom ku psom o cosi lepsie ako kosice, ale v podstate asi len o par vynimiek. je to cele o mentalite naroda, v inych krajinach si mozes psa zobrat vsade....a preco nie...myslim si,ze ak mas prisposobiveho psa, preco by mal trcat sam doma,ked moze ist s tebou na nakup, do prace, alebo len tak na spacir po Hlavnej.....
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod raky » 23. Nov 2007, 9:09

[quote="...repr^zent


Ked bol krpaty malinky, tak sme boli zoparkrat obcurat Aupark
[quote]


už sa mi tam nechce ísť, ke´d tam chdíš čúrať :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod anet » 23. Nov 2007, 11:41

janka_b píše:pustas psa do jazera cez leto kupat?

Uprednostnujem skor nieco tecuce, takze Hornad. I ked sa ma zvacsa "mala" nepyta, tej to je jedno, leto ci zima, voda je super. :D
Obrázok užívateľa
anet
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 29. Nov 2005, 17:26
Bydlisko: Vyšná Hutka

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron