obliekanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Fraga » 14. Sep 2007, 14:59

jj spravme ;o)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod krista » 20. Sep 2007, 15:21

jednoznačne si myslím ,že obliekanie je individuálna vec.Novofulandského alebo Kuvasza nenavlečiem do tepláčiku.Ale napr.brat chová chrty ( Whippet ) a ten sa bez ochrany nezaobíde,nemá nad obličkami ochrannú vrstvu (je to geneticky dané) a už pri mrholení potrebuje pršiplášť.V zime niečo teplejšie.A to mi verte on ich nemá na hrajkanie :wink: Dokonca si myslím že bradáča ktorého som doteraz neobliekala,ale ide mu na 7mi rok,keď je ostrihaný je mu zima a kýcha......tak neviem aj keď doteraz "neužíval podobné etrá.
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Sarah » 20. Sep 2007, 16:56

no pokiaľ viem tieto malé plemená by sa mali obliekať.Ja mám maltézáčika a vždy keď je chladnejšie ho oblečiem.Samozrejme tých šiat má viac, svetríky bundičky ovelčeky(tie sú asi najvďačnejšie).Radšej svojho yorka obleč!Nám sa to tiež zdalo zo začiatku divné no keď naša krásavica párkrát prechladla uvedomili sme si, že to obliekanie malých psíkov nie je pre srandu.
Sarah
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 31. Aug 2007, 23:02
Bydlisko: galanta

Poslaťod FLEUR » 23. Okt 2007, 19:44

ja Fleur obliekam tiež.Musim lebo na bruchu nema takmer žiadnu srsť a nemá takmer ziaden tuk.Oblečenie znáša v poho.A toho Yorkšira by som urcite zacala obliekat uz teraz.
Dogs aren´t our whole lives but they make our lives whole.
Obrázok užívateľa
FLEUR
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 31. Mar 2007, 20:07

Poslaťod FLEUR » 23. Okt 2007, 19:46

Nebojte sa Fleur neni borderka. :wink:
Dogs aren´t our whole lives but they make our lives whole.
Obrázok užívateľa
FLEUR
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 31. Mar 2007, 20:07

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 20:47

Moj pit burku a dazd miluje, na rozdiel odomna. :twisted: Jak zacne vonku lejak uz somruje vychadzku. Ale pamatam si, ze prvych par vychadzok, ked bol malinky tak nadseny nebol.
Chcel som aby sa nebal hrmenia, tak som sa s nim blaznil v lete v najvacsich lejakoch. Svetrik na zimu nestrikujeme. :)
tigricka, ako ti radila oreganka. Chce to hoodne pohybu a dovod, aby sa do dazda tesil. Pri minutovej zastavke na prechode pre chodcov sa zacne klepat aj ten moj, ale to uz je hodinu na dazdi a premoceny kompletne.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tigricka » 23. Okt 2007, 20:52

repr^zent,
ahoj, dnes zase prší a je to čím ďalej tým horšie a horšie. Ráno vybehol mladý ako šampión a skoro ma povláčil, keď zistil, že prší. Snažím sa robiť všetko preto, aby sa cítil aj v daždi príjemne, ale zatial bez úspechov. Normálne mám panický strach, ked nasneží... Teraz si ako taký suchý flek nájde, no hned mastí domov ako o dušu. Ale čo ked nasneží??? To bude komédia. Ved potom sa ozvem a dám vedieť.Šatečky nemá, to bola len taká núdzová zúfalosť... Ešte chcem skúsiť ísť von s jeho kamošom labradorom, ten vodu miluje, čiho nezaučí.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 23:23

Labrosa odporucam, sak vies ked su okolo kamosi aj posluchat zabudaju, tak co je to oproti tomu zabudnut na dazd. :lol:
A suchym miestam sa vyhybaj, nech pochopi, ze mokro je vsade a sucho nema vyznam hladat. :twisted:
A bat sa onho naozaj nemusis, ked ho doma do sucha vydrhnes uterakom a par minut sa este poblaznis aby doschol, tak sa mu nema co stat. Akurat bude otuzilejsi, zdravsi.
Sneh bude pohoda uvidis, psy ho miluju.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Okt 2007, 23:27

Sarah píše:no pokiaľ viem tieto malé plemená by sa mali obliekať.Ja mám maltézáčika a vždy keď je chladnejšie ho oblečiem.Samozrejme tých šiat má viac, svetríky bundičky ovelčeky(tie sú asi najvďačnejšie).Radšej svojho yorka obleč!Nám sa to tiež zdalo zo začiatku divné no keď naša krásavica párkrát prechladla uvedomili sme si, že to obliekanie malých psíkov nie je pre srandu.

:roll: maltezaka som mal a bundu mal teda dobru, ani mu nesla dat dole. :lol:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod krista » 24. Okt 2007, 8:07

U nás prechádzka po daždi je niečo podobné ako u tigricky....S elánom sa vrháme zo schodov ale po ocikaní dvoch kríkov sadne,sklopí uši a očami zagúla :roll: ( čo je v jeho reči asi tolko : TRPÍÍÍM) Ja sa vtedy zohnem,poškrabkám za ušami,reku sme na to dvaja......Hodinu sa motáme a mokrí ako bezdomovci vraciame sa k uteráčikom.Ale po vysušení tie premety a saltá by mohol závidieť hociktorý cirkusant.... :lol: ....V zime tieto saltá robí na snehu.....vtedy nevadí že je mokrý ako myš :wink:
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod sonča » 24. Okt 2007, 9:19

podľa mňa malé a hlavne hladkosrsté plemená, treba v každom prípade dobre obliekať aj do dažďa (pršipláštik), a do zimy ani nehovorím. Väčšie plemená hladkosrsté ak uvidíte, že v zime začnú kašľať alebo kýchať, treba tak isto obliecť. Keď havino žije v byte, nie je tak zvyknutý na nečas ako ten, čo býva vonku v búde, to je jasné.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod emor » 24. Okt 2007, 9:25

ked sa jedna o plemeno ktore nezvlada chlad a dazd tak jednoznacne obliect treba.ked sa tak vyslachtilo tak sa musi aj slachetene chovat. uchrtov sa neda cakat ze budu tak rychli, zaroven z vybavou kavkazaka prisposobneho na T od -30° do +30°C bez budy a doplnkov. kazde plemeno si pyta to svoje.
:roll:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Kaca » 24. Okt 2007, 17:54

Poznam par ludi, co chovaju husky(ov alebo ch???) a ti v zime vynasaju v kybloch sneh na balkon, aby bol psik v dobrom prostredi... :D
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod lucik » 24. Okt 2007, 18:44

no nas byvaly civko prezil cely zivot bez oblecenia aj bez nachladnutia.. neviem, ci by som obliekala teraz, vtedy ma to ani nenapadlo..

ja som rozmyslala o prsiplasti pre labradorku - ked mala operovanu packu, tak by sa jej cosi na laket zislo (prsalo po oboch operaciach), ale robila som len take provizorne rukavy..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod zuzupes » 25. Okt 2007, 8:04

krista píše:U nás prechádzka po daždi je niečo podobné ako u tigricky....S elánom sa vrháme zo schodov ale po ocikaní dvoch kríkov sadne,sklopí uši a očami zagúla :roll: ( čo je v jeho reči asi tolko : TRPÍÍÍM) Ja sa vtedy zohnem,poškrabkám za ušami,reku sme na to dvaja......Hodinu sa motáme a mokrí ako bezdomovci vraciame sa k uteráčikom.Ale po vysušení tie premety a saltá by mohol závidieť hociktorý cirkusant.... :lol: ....V zime tieto saltá robí na snehu.....vtedy nevadí že je mokrý ako myš :wink:


to mas fajn ze sa hodinu potulujete. ja by som bola stastna aj keby sme sa motali aspom 15min. ale ta moja sa vycura a horsa domov. nepomahaju kamosi, zradlo, nic. proste neznasa vodu. ked prsi cely den ani sa nevykadi. uz som z toho zufala.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron