pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 13:03

kukni si historiu niekto to tu hovoril a nebol som to ja .z papierov sa nedozvies skoro nic.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 4. Júl 2008, 13:15

Bruno... "papiere" si buď nikdy nevidel, alebo sa v nich nevieš orientovať...popros nejakého chovateľa nech ti to vysvetlí...No a kedže nemáš príslušné doklady o pôvode psa, nemôžeš dokázať z akej línie pochádza, čiže ani to či je čistokrvný a nie niečím šmrncnutý... je to orech! Samozrejme že sa v chove rozmnožuje a nemodeluje ale pre prospech plemena, množitelia množia hlavne pre seba....a myslím si že toto slovo presne vystihuje to čo znamená!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 13:18

bruno píše:kukni si historiu niekto to tu hovoril a nebol som to ja .z papierov sa nedozvies skoro nic.


Bruno z papierov sa nedozvieš nič vtedy, ak nevieš, o čom sa tam píše, alebo sa spoliehaš len na to, čo sa tam píše, ale nevieš nič o danom chovateľovi, o jedincoch, skrátka ak vyberáš naozaj len podľa tých papierov. Ono aj medzi "chovateľmi" sa nájdu "množitelia", len sa radi schovajú za termín "chovateľ" len vďaka tomu, že majú psov uchovnených. Toto je to, s čím s tebou súhlasím. Ale ak máš naozaj o chov záujem, tak tento úmysel nájdeš, len sa treba presvedčiť na vlastné oči. Seriózny chovateľ si aj protistranu preverí. Súvislosti sú širšie, ako vidíš, alebo vlastne ako ty sám vidieť chceš. Načo pozerať za roh, ak by som mohla zbadať, že som vošla do zakázaného smeru? Radšej rýchlo prebehnem a dúfam, že ma nechytia.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 13:20

Tingri píše:Bruno... "papiere" si buď nikdy nevidel, alebo sa v nich nevieš orientovať...popros nejakého chovateľa nech ti to vysvetlí...No a kedže nemáš príslušné doklady o pôvode psa, nemôžeš dokázať z akej línie pochádza, čiže ani to či je čistokrvný a nie niečím šmrncnutý... je to orech! Samozrejme že sa v chove rozmnožuje a nemodeluje ale pre prospech plemena, množitelia množia hlavne pre seba....a myslím si že toto slovo presne vystihuje to čo znamená!


dokazat to nemozem z akej linie pochadza, ale, pozries na psa a vydis ci je seknuty alebo cistokrvny, to hadam dokazeme vsetci ktory plemeno pozname.

a to my chces povedat ze potom chovatelia mnozia pre druhych?ked mnozitelia mnozia pre seba?, aj kura hrabe k sebe - este som take kura nevydel ktore by hrabalo od seba.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Amaguk » 4. Júl 2008, 13:24

komu neni z hury dano...ergo kde nic nie je, ani smrt neberie :P

alebo: http://www.ceskylev.cz/images/jestevetsiblbec.jpg
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 13:31

Bruno chovatelia množia pre iných, pre seba, ale hlavné je, že množia pre plemeno.

Vieš o tom, že vlastnosti, ktoré navonok pes prejavuje, či exteriérové, alebo povahové, môže, ale nemusí prenášať? Vieš o tom, že v riadenom chove, kde máš naozaj o predkoch prehľad, si môžeš na základe istých vedomostí (u niektorých plemien ešte stále existujú zvody) zistiť, aká je hodmota daného jedinca v tomto smere? To, že pes vyzerá a správa sa tak, ako potrebuješ, ešte neznamená, že to isté odovzdá aj do šteniat. To je ten širší pohľad, ktorý je ale tebe zbytočný. Toto je práve o tom, čo zaujíma chovateľa na rozdiel od toho, čo zaujíma množiteľa.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Silwuska » 4. Júl 2008, 13:47

Amaguk píše:komu neni z hury dano...ergo kde nic nie je, ani smrt neberie :P

alebo: http://www.ceskylev.cz/images/jestevetsiblbec.jpg


Ses buch :lol: :lol:
(Btw. maco nieje z utulku, je od chlapika co ho chcel dat utratit-ale podstata ta ista...jo a lesenar ma zlozil pod stol :lol: :lol: )
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 14:06

rea píše:Bruno chovatelia množia pre iných, pre seba, ale hlavné je, že množia pre plemeno.

To, že pes vyzerá a správa sa tak, ako potrebuješ, ešte neznamená, že to isté odovzdá aj do šteniat. To je ten širší pohľad, ktorý je ale tebe zbytočný. Toto je práve o tom, čo zaujíma chovateľa na rozdiel od toho, čo zaujíma množiteľa.

----------------------------------------------------------------------------------
a este sirsi pohlad hovori ze to tak nemusi byt ani u cistokrvnych psov s papiermi.malo by to zaujimat aj mnozitelov co si hovoria chovatelia, jaka si si ista ze ich to zaujima.
osobne poznam takych chovatelov a psov chovaju v podmienkach daleko horsich ako ja..

neboj silvuska nezabudol som na teba
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 14:50

Veď ja nehovorím, že každý chovateľ je anjel. Ale sú za ním PREUKÁZATEĽNÉ a DOKÁZATEĽNÉ výsledky a dlhú životnosť takýmto štýlom nemá. Aj ja poznám chovateľov, ktorí majú psov v zlých podmienkach. Takýto človek je ale ľahko dohľadateľný a robí svojmu chovu reklamu sám sebe. Ak si od neho vezme niekto šteňa, znamená to, že aj ten záujemca o šteňa má málo informácií a vedomostí. Poznám chovateľov, ktorí mali kvôli tomuto pozastavenú činnosť, to znamená, že sa im dá klepnúť po prstoch pomerne úspešne. Ty sa tomu zas úspešne vyhneš.
Ale ako som písala, ty máš priority jasne dané. Ľudí bez informácií je dosť, teda záujemcov o šteniatka tiež, nech sú aké sú. Podmienky chovu u teba nikto neskontroluje a to, že sa do teba pustí pár ľudí, ktorí vedia o čom to je... V kľude sa im vysmeješ. Stačí sa vrátiť na začiatok a prečítať si prvú tvoju otázku. A ľudia si môžu vybrať, od koho si vezmú šteňa... Máš v tom skrátka jasno. Hlavne sa nezabudni prezentovať, nech sa o tebe vie.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod bruno » 4. Júl 2008, 15:11

mudra, ked mi volaco neni jasne tak sa radsej opytam aby som nerobil chybu nie? niektori ani to neurobia.Co ty si sa mudra uz narodila?
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Silwuska » 4. Júl 2008, 15:18

Reus nehaj...nema to zmysel... 8)
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod rea » 4. Júl 2008, 15:24

Bruno nie, nenarodila som sa múdra, ale asi mám brzdu, aby som mala otázku takého typu, ako si začal ty a aby som sa potom prezentovala ako niekto, kto si trúfa psúdiť kvalitu psa do chovu tým, že na neho pozrie. Asi by som sa opýtala a šúchala by som potom nohami, poďakovala a išla sa učiť ďalej.
Ale len sa prezentuj. Každý tvoj príspevok svedčí o tvojich kvalitách.

Silwus prší tu. Už sme zmokli tri krát. Okrem prezentácie kvality chovu na Slovensku to má význam taký, že sa pri tom suším. :D
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod bruno » 5. Júl 2008, 8:31

jaj tak ty posudzujes psov nie podla pohladu nanho, ale ked ho rozpitvas a zistis ake velke organy ma ze.. potom ho zosijes a povies si, aha tatento jedinec je vhodny do chovu..

nehaj je teda velmi spisovne slovo
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Hanka 1 » 5. Júl 2008, 12:05

Bruno, ono není zase tak těžké se na psa podívat, sledovat, jak se chová, tváří, pohybuje a posoudit, jestli je aspoň podle povahy vhodný do chovu. Má to háček v tom, že se musíš umět dívat a musíš vědět, kam se dívat. A chtít se dívat a vnímat toho psa jako živého tvora, ne "kus" využívaný pro lidské plány. Podle toho, jak jsi se prezetoval v téhle diskusi si myslím, že by to tobě asi dělalo dost velké potíže.
Je dobře, že ten pejsek má rozum a brzdu, když jinde chybí.
Hanka
Hanka 1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Júl 2008, 11:55

Poslaťod korra » 5. Júl 2008, 19:52

Amaguk,

/teraz off topic/, k tomu hot spotu, ak by to boli len atb, ale musime byt aj na prednisone :cry: sme apaticky, nic sa nam nechce - ale niet divu.
az po vyholeni srsti sa to ukazalo cele. Stale to mokva, oplachujeme betadinom zriedenym s fyziolakom. A susime. pomohaju studene obklady.
atb mame tiez. Hadam to cele dopadne dobre.
vetka predpokladala ze by to mohlo byt po postipani blchou, alergia, a jak si to skriabal, tak si to rozpindril. Ale neviem, pozivame spoty, aj obojky...ach jo, to budeme mat "prazdniny" :?
[/quote]
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron