Staford či pitbul

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Hosť » 21. Feb 2006, 12:08

Urcite sa prid pozriet na pretek weight p. Je to v Jaklovciach a pre vsetky plemena. Na vystave pitbulov moze startovat aj pes bez PP. Takato vystava je na Pit bull show v CZ Brno a Hlboka n. Vltavou.
Hosť
 

Poslaťod Andrea » 21. Feb 2006, 14:01

AST sú najúžasnejšie zvieratá z triedy teriérov. Moja Alica mala 11skúšok z výkonu. Vypracovala 3hodinovú stopu ako malinu. Umrela na zvláštnu chorobu ktorá vraj postihuje len AST. Zväčšil sa jej mozog tak že sa nezmestil do hlavičky. Začalo to neudržaním rovnováhy a tackavým pohybom v 3rokoch. Celou touto chorobou a príčinami sa zaoberá JAGOklinika v Brne. Vet. mi povedali že nie je istota že to ďaľšie šteňatá aj inej línie nebudú mať! Takže aj keď výnimočné plemeno ale bez istoty zdravia. Fena bola s PP.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 22. Feb 2006, 12:33

Andrea píše:AST sú najúžasnejšie zvieratá z triedy teriérov. Moja Alica mala 11skúšok z výkonu. Vypracovala 3hodinovú stopu ako malinu. Umrela na zvláštnu chorobu ktorá vraj postihuje len AST. Zväčšil sa jej mozog tak že sa nezmestil do hlavičky. Začalo to neudržaním rovnováhy a tackavým pohybom v 3rokoch. Celou touto chorobou a príčinami sa zaoberá JAGOklinika v Brne. Vet. mi povedali že nie je istota že to ďaľšie šteňatá aj inej línie nebudú mať! Takže aj keď výnimočné plemeno ale bez istoty zdravia. Fena bola s PP.


Tvojej fenky je mi naozaj luto. K dosiahnutym skuskam blahozelam.
A k vynimocnosti plemena len tolko, oddelilo sa od pitbulov v 30-40 rokoch 20 st. Ked vznika nove plemeno malo by sa k povodnemu nieco primiesat napr. pre vylepsenie vlastnosti, vzhladu atd. AST vsak vzniklo len zmenou nazvu plemena a pre mna osobne je to stale pitbull bez niektorych povodnych vlastnosti. Takze AST oddelenim nic neziskal, ale naopak stratil a bohuzial aj po zdravotnej stranke. Aby som nezabudol ziskal uznanie FCI.
Je super ze su ludia ako ty, co dokazu s tymto plemenom dosiahnut take veci a tym aj urobit najlepsiu moznu reklamu pre toto plemeno.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 23. Feb 2006, 0:21

ja mam doma pol rocnu pitbulku a nemenila by som, je to krasne a inteligentne zviera.....a to som videla vela steniat....aj ked som zistila ze keby mala ineho majitela rychlo by sa prejavila horsia stranka jej povahy, ktora je v nich ukryta....mam s nou ale jeden problem mozno niekto poradi...zacala stekat ked niekto stoji pri dverach a kedze byvam na prizemi je tam stale pohyb...a susedom to zacina vadit......
Hosť
 

staford ci pitbul

Poslaťod clody » 23. Feb 2006, 1:33

No ja neviem.
mam doma cosi zakazaneho!-misung= pitbul x staford,ale je to ta naj-najmilsia a naj¨!!! senzitivnejsia sucka¨ mixu bojovych plemien.
Skusme to=nech hodi kamenom kto ....a sme doma!!!!!!!!!!!
DoKAZEME tO-pes je pes=ja som ja.Inak to nejde,pes uzna za vhodnych okolnosti ze:
pan ma na viac ...a maka aj o dusu!!!
A celkovy moj nazor na Pitbuly??????????????????????????Hajaja hahaha
doma mam pitbulku ktora sa hadze na zem vopred!!!A to pred psom velmi rychlo!!a pred suckami? tak naoko!!! A su to BOstonky Teriery,!A je macher,lebo v prihodnej chvili je to ona kto je sef!!Asi tak.Kto je proti zakazanym plemenam!!!!Civava,maltezak,japanchin,schi-tzu,pekinez,krysarzik???ratlik,???zeby pudel od A do Z????prosim chovatelov -zaoberajme sa dolezitejsimi vecami pre nase stastie a stastie nasich psov-.........
clody
 

staford ci pitbul

Poslaťod clody » 23. Feb 2006, 1:45

No ja neviem.
mam doma cosi zakazaneho!-misung= pitbul x staford,ale je to ta naj-najmilsia a naj¨!!! senzitivnejsia sucka¨ mixu bojovych plemien.
Skusme to=nech hodi kamenom kto ....a sme doma!!!!!!!!!!!
DoKAZEME tO-pes je pes=ja som ja.Inak to nejde,pes uzna za vhodnych okolnosti ze:
pan ma na viac ...a maka aj o dusu!!!Nemenila by som ju-Tigru nasu!!
A celkovy moj nazor na Pitbuly??????????????????????????Hajaja hahaha
doma mam pitbulku ktora sa hadze na zem vopred vzhliadnuti Bostona!!!A to pred psom velmi rychlo!!a pred suckami? tak naoko!!! A su to BOstonke Teriery,!A je macher,lebo v prihodnej chvili je to ona kto je sef!!Asi tak.Kto je proti zakazanym plemenam!!!!:Civava,maltezak,japanchin,schi-tzu,pekinez,krysarzik???ratlik,???zeby pudel od A do Z????prosim chovatelov -zaoberajme sa dolezitejsimi vecami pre nase stastie a stastie nasich psov-.........Prilis velkym mozgom?pohybom?energiou?nic ine mi neostava len drzat palce!!!Poznam male plmeno ktore sa nezmestilo do kyn. poriadku.
clody
 

Poslaťod Hosť » 23. Feb 2006, 11:54

Anonymous píše:ja mam doma pol rocnu pitbulku a nemenila by som, je to krasne a inteligentne zviera.....a to som videla vela steniat....aj ked som zistila ze keby mala ineho majitela rychlo by sa prejavila horsia stranka jej povahy, ktora je v nich ukryta....mam s nou ale jeden problem mozno niekto poradi...zacala stekat ked niekto stoji pri dverach a kedze byvam na prizemi je tam stale pohyb...a susedom to zacina vadit......



pitbull miluje vsetkych ludi a zmenu majitela prijme v pohode - takze ziadna horsia stranka by sa neprejavila
stekanie v byte mu treba zakazovat kym to nepochopi - ako si napisala je to inteligentne zviera
Hosť
 

Poslaťod Mary » 24. Feb 2006, 22:06

Andrea je mi luto tvojej fenky :( .Prvykrat som počujem o tomto umrti a som z toho mimo. Je to strašne...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 24. Feb 2006, 22:16

Anonymous píše:ja mam doma pol rocnu pitbulku a nemenila by som, je to krasne a inteligentne zviera.....a to som videla vela steniat....aj ked som zistila ze keby mala ineho majitela rychlo by sa prejavila horsia stranka jej povahy, ktora je v nich ukryta....mam s nou ale jeden problem mozno niekto poradi...zacala stekat ked niekto stoji pri dverach a kedze byvam na prizemi je tam stale pohyb...a susedom to zacina vadit......

tak s tymto ti neviem poradiť.Zrejme sa snaži chraniť teritorium.Ja som mala opačny problem,naučiť moju štekať na povel...

Zistila som že sa moja fenka boji deti,ale tomu nerozumiem,kedže jej žiadne dieta neubližilo.Sice ešte byva taka vylakana nejakych veci,možno je to tym že je mlada(ma 7 mesiacov) :?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 26. Feb 2006, 16:12

Mary je pravda ze piti neradi stekaju. Na fenku davaj teraz pozor lebo sa blizi do obdobia strachu 8-10 mesiac. Bud velmi, velmi opatrna a na tvrdost pri vycviku radsej zabudni. Ono to rychlo prejde, ale fakt sa treba vyvarovat tvrdsiemu zaobchadzaniu. Ked prejde kratke obdobie stachu budes za vodou. Ale potom pozor na ich nesmiernu odvahu - nicoho sa nebude uz bat a pojde s tebou aj do najhorucejsieho pekla ak tam budes chciet ist.
Hosť
 

Poslaťod Mary » 26. Feb 2006, 17:47

aj cvičiteľ mi povedal že ťažko ju naučim štekať,ale šteka pokial niesom na cvičisku tam mi na povel nezašteka a ked hej tak raz a to ju popri tych psov neni počuť.
Som velmi rada že som sa dozvedela,že ju ten strach prejde, bo barzčoho sa zlakne či boji.Mimochodom za 4dni ma 8mesiacov.Nemusiš sa bať,pri vycviku nemusim použivať tvrdosť :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 26. Feb 2006, 21:44

Mary píše:aj cvičiteľ mi povedal že ťažko ju naučim štekať,ale šteka pokial niesom na cvičisku tam mi na povel nezašteka a ked hej tak raz a to ju popri tych psov neni počuť.
Som velmi rada že som sa dozvedela,že ju ten strach prejde, bo barzčoho sa zlakne či boji.Mimochodom za 4dni ma 8mesiacov.Nemusiš sa bať,pri vycviku nemusim použivať tvrdosť :wink:



Piti neradi stekaju na povel , ale ked uz zacnu ziaden problem. S obranou je to podobne, ked zistia ze je to len hra tak ziadny problem.
Ja mam skor obavu z toho jej strachu, lebo piti maju 2 obdobia 8 - 13 tyzden a 8 - 10 mesiac, ale medzi nie. Nemohlo sa nieco pokazit cez prve obdobie?
Hosť
 

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 12:06

Ďakujem všetkým za prejav ľútosti. Bola to nádherná fenečka s dosiahnutým titulom CACIB. Pracovala s nesmiernou radosťou. A viem že takýto psy sa rodia možno raz za život psovoda.
To: štekanie: pes sa naučí štekať najlepšie pri žrádle. Posaď si ju pred seba do ruky kúsok pamlsku a skúšaj. Musí byť ale hladná. Daj jej malinký kúsok, keď bude chcieť ešte daj povel štekaj jasavým hlasom. Možno sa to podarí. Úspech som mala aj pri napr. hydrantoch. Večer keď sa stmieva a sú aktívne, vyjdi si na prechádzku. Niekedy zo strachu štekajú na tmavé, veľké predmety. Daj povel štekaj a vychváľ. Skús, :lol: ak to nepôjde vymyslíme niečo ďaľšie. :D
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Mary » 27. Feb 2006, 21:56

Anonymous píše:Piti neradi stekaju na povel , ale ked uz zacnu ziaden problem. S obranou je to podobne, ked zistia ze je to len hra tak ziadny problem.
Ja mam skor obavu z toho jej strachu, lebo piti maju 2 obdobia 8 - 13 tyzden a 8 - 10 mesiac, ale medzi nie. Nemohlo sa nieco pokazit cez prve obdobie?


Nie nemohlo, aj som nad tym parkrat rozmyšlala ale jej nikto neubližil ani doma a ani vonku,nikdy by som nedopustila aby sa jej niekto dotkol.Čo viem že čoho sa od malička bala bol štekot psa,ale už to ustupilo.
Na Silvestra sa bala,triasla sa,som ju musela ukludnovať,zapchavať jej uši....
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 28. Feb 2006, 12:26

No chyba bola ze si nedovolila ju pohladkat ludom, detom co mali zaujem ju pohladit, len vysvetlit ako a v pohode.
Ak ma reakciu na strelbu skus toto. Natahuj sa snou o hracku, peska a kamarat- kamaratka nech hadze petardy tak 50 - 70m od vas. Ked uz nebude vobec reagovat moze sa hadzat blizsie,ale stale pri hre. Potom ju skus dat do odlozenia ale ostan pri nej tak na 1m a ked buchne a nebude mat reakciu, chvalit. Tak za 1-2 dni by uz reagovat nemala. Potom aspon 2-3 x do tyzdna pri prechadzke treba hodit petardu a za nereagovanie pochvala.
Stekanie- skus ju vyhecovat na hracku, peska, jedlo a dat az potom ked stekne. Neodporucam ju to ucit na stekanie zo stachu, lebo ju budes chvalit za reakciu ktora nieje ziaduca. Drzim palce aby si ju to naucila.
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia

cron