plemena

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 9:40

offca- mozno mas pravdu, ze to nemam hned takto hovorit...
ale aj baluma- viete mna uz pokusal taky pes, takze preto som mozno odmeranejsia.....
A poznam jednu pani, ktora mala dogy- mozna aj ma,lebo s nou nebivam... a ked mala jej sucka steniatka tak tie dogy pokusali aj ju..! A mala ruku v sadre, lebo to bolo az do kosti...... Ved by ju mali posluchat na slovo? co dovtedy aj robili......
takze asi tak....
Ako ja majitelom tychto plemien verim, ze su k nim mile.. ale k ostatnym asi tazko, keby tam nebol majitel.... Alle zase su to strazne plemena..!!!
Na to tiez netreba zabudat.
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 9:51

Myslim si, že v takychto pripadoch sa netreba vôbec pozerať na plemena, ale na pristup majitela ku psom. To je ten kamen urazu.
Neexistuje nebezpečny pes, len neschopny majitel a preto sa o žiadnom zo psov neda povedať, že by mal byť trhačom od malinka.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:09

o malom psovi sa neda povedat, ze bude trhac, ale ked vyrastie je vacsia pravdepodobnost ze ta prave pokuse strazny pes ako zaprahovy.....aspon ja si myslim...Ja si radsej poviem, ze ten pes je pre mna nebezpecny a potom sa presvedcim, ze je dobry ako riskovat...
Ale moze to zalezat aj na tom majitelovi.... to je jasne...!
Ale ja som poznala aj psa,ktr. mali ako maznaka a necvicili ho na strazenie alebo co a predsa pokusal... a nie jedneho.!!!
Takze.... no neviem...mozno len ja mam take skusenosti.....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:11

bohuzial som nemala este ziadnu dobru skusenost... takze asi preto su moje nazory ake su
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod Naty » 18. Apr 2006, 10:11

SH a perzska macka:) píše:o malom psovi sa neda povedat, ze bude trhac, ale ked vyrastie je vacsia pravdepodobnost ze ta prave pokuse strazny pes ako zaprahovy.....aspon ja si myslim...Ja si radsej poviem, ze ten pes je pre mna nebezpecny a potom sa presvedcim, ze je dobry ako riskovat...
Ale moze to zalezat aj na tom majitelovi.... to je jasne...!
Ale ja som poznala aj psa,ktr. mali ako maznaka a necvicili ho na strazenie alebo co a predsa pokusal... a nie jedneho.!!!
Takze.... no neviem...mozno len ja mam take skusenosti.....


Cudujem sa, ze psickar ako ty este nepochopil, ze to nezalezi na psovi.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:13

mozno nie, ale keby si mala taku skusenost ako ja mozno by si bola tiez odmeranejsia....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:14

lebo je tiez tazke pochopit ako ta moze pokusat pes, ktory posluchal aspon do isteho okmihu na slovo?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:16

a mozno keby som chovala taketo plemeno, tak by sa moj nazor zmenil...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:17

zmenila
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 10:26

A zasa na inu nôtu:

Moje skusenosti, ako majitelky nie celkom doverčiveho psa, su take, že jeho spravanie sa meni priamoumerne so spravanim človeka, s ktorym sa stretne.
Ak sa k nemu bliži človek, ktory si nie je isty sam sebou, nie to ešte psom, ma ine pohyby, vyžaruje inu energiu, inak sa sprava, reaguje a tym padom aj pes nevie, čo od neho čakať, citi, že človek sa k nemu sprava inak a očakava niečo zle.
Uplne inak je to pri stretnuti, väčšinou s psičkarom, ktory psy pozna, ktory vie, ako k nemu pristupovať, ide nebojacne, čupne si, nahodi mily ksichtik a so psom sa vyšanti.....vtedy je moj "krvilačnik" v siedmom nebi.

Viem, že prvy pripad, kedy pes nevie, čo čakať a reaguje nedoverčivo, mam na svedomi vo velkej miere aj ja. Mala som ho na take situacie viac privykať a krotiť, mal sa stretavať s väčšim hufom ludi, je to moja chyba.

ALE velka hromada psov nema ani zdaleka taku vychovu ako moj pes a cudzi človek nemože vedieť, čo od psa čakať.

V takych chvilach zohrava obrovku rolu spravanie človeka, nie plemeno psa.

Kym by sme preluskavali všetky dovody, prečo by mal alebo nemal pes zautočiť, prebrali by sme straaašne vela bodov, kym by sme sa dostali k plemenu.
...a to by bolo v konečnom dosledku uplne nepodstatne.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 10:40

ofcca- dik za tvoj dlhy "roman" :D teraz to uz chapem lepsie :D
Lebo niektore odpovede ako psickar ako ty este nepochopil, ze to nezalezi na psovi, mi nic nevysvetlia...
Lebo niekto nechape, ze taka skusenost ako som mala aj ja, vie dost zmenit a potom sa aj clovek sprava k takymto temam inak....
Ale dik ofcca, lebo si mi to aspon lepsie vysvetlila a moj nazor sa moze zacat menit...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 10:46

SH, aj nabuduce.
V zaklade si treba uvedomiť, že pes nič nerobi len tak, na všetko ma svoj, dosť padny dôvod. Ked sa nad tym človek zamysli, dôjde mu to. A vie sa dovtipiť, že robil niečo zle, čo keby urobil trošičku inak, nič by sa nebolo stalo.
Ale je jasne, že velka väčšiina vie o psoch len to, že ma 4 nohy a ak vie aj to, že ho treba krmiť, je to velke plus...a vyžadovať od ludi, aby ovladali spravanie psa v takych a takych situaciach je ako žiadať od "polusovej pipky" prednašku o chode CDI-čka :wink: :D

Plemeno je nepodstatna vec.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod SH a perzska macka:) » 18. Apr 2006, 11:03

ozaj!!!! v podstate NATY nikto neodpovedal na jej otazku..!
Take ofcca ty vies nieco o tom prvom pare psov co tam napisala??
Lebo ja som nowofulanda videla len na vystave....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod offca » 18. Apr 2006, 11:46

Landseer je inak sfarbeny Newfoundland.
Je otazka, kde.
FCI ich ma za dve rôzne plemena, AKC myslim za jedno.
Potom si myslim, že povahy sa nijak odlišovať nebudu.

No a SH a AM - SH je športovejši pes, šidlovitejši, pravda, že na kratšie trate a rychlejší,
AM je mohutnejši, silnejši, v porovnani s huskym taky akoby menej ohybny, kludnejši, na dlhe trate sa využiva, lebo je podstatne masivnejši, vydrži viac, no nie je rychly. Malamuty sa pravidelne umiestnuju na weight-pullingovych pretekoch, su to silaci.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 19. Apr 2006, 12:44

offca píše: Malamuty sa pravidelne umiestnuju na weight-pullingovych pretekoch, su to silaci.


No to je pravda,ale len dokial nenastupia piti!!!
Hosť
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron