Kto mi vie poradiť s bíglom? :)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 8. Mar 2006, 7:53

Jaro, ako ktorí ľudia o tom nemajú páru, čo znamená mať doma duriča. Ja než som kúpila bígla, preštudovala som si veľa kníh a prešla na internete veľa chovateľských staníc, kde som sa pýtala na problematiku. Vedela som, čo to znamená dať do bytu bígla. Ráno s ním chodí priatel von, lebo on má pohyblivú pracovnú dobu, takže s ním je vonku aj hodinu, kde s ním lieta, zamestná sa vonku tak, že naháňa vtáky, mačky, aj padajúce lístie, keď snežilo, tak naháňal snehové vločky, doma nábytok síce okusuje, ale to viem, že je naozaj z nudy, lebo ako sme doma, tak ho zamestnávame. A offca, keď som doma, som s ním niekedy aj 3 hodiny vonku-ver že v zime to pre mňa nebolo lahké, lebo ja som bola zmrznutá na kosť. celé tie 3 hodiny behal s labradorom a stále behal, labradorka už nemohla, už len ležala a on jej nedal pokoj. Prišli sme domov, lahol si, zaspal na 2 hodiny a po 2 hodinách mohol ísť zase von, lebo bol odpočinutý a lietal po byte. Keď ho chcem vybehať trochu aj doma, hádžem mu doma loptičku.
A veja, keď nie si doma, zabráň jej v prístupe do izby. My keď nie sme doma, pes môže byť len na chodbe a v kuchyni, čo je spojená s chodbou. Tak sa ti k nábytku v izbe nedostane. Ja mám na chodbe skrine a v kuchyni stôl, stôl okusuje, ale skriní sa ešte ani nedotkol, počítam, že to bude ďalší chod, ke´D stôl zlikviduje :P
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 8. Mar 2006, 7:59

Jaro a ešte niečo k tým žuvacím kostiam-u nás to, že sú najlepšie neplatí-on ich totiž rozdrtí a zožerie, takže by som mu musela kupovať aj 5 za deň každý deň :lol:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 8:48

Bigla by som si nekupila :D (ako nepolovnik)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 9:20

Dobré ráno, no pekne vám dakujem za všetky rady, ale bohužiaľ doma chodbu nemám, lebo je to byt bez chodby a tým pádom ju nemám kam zavrieť takže prístup má všade úplne, jedine kúpelka a wc je uzavretá a tam ju veru nezavriem lebo si myslím že to je malé miesto na to aby tam bola zavretá ale vyskúšam ten sprej proti kúsaniu a možno to zaberie :)
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 9:59

ešte mám nejaké alternatívy, no sú trošku krutejšie.
Ked si spominala tu kupelnu, tá sa použiť nedá, kvoli "neprístupu" denneho svetla...a nevetrania.
Ale čo sa mi teda zdá tiež celkom kruté, môžeš kupiť viacuholnikovu ohradku, su rozne velkosti a na tych zopar hodin ho nechavať tam.
Hej, príde mi to dosť pre psa ne...toto (neviem najsť spravne slovo), no vela šteniec je v bytoch odchovavanych prave v tejto ohradke a ak môže byť mnohokrát volierovy pes zavretý celé dni (pritiahnute za vlasy, ale naschval), myslim, že ohradka sa zvladnuť da.

Alebo ďalšia vec - daj mu nejaký starý matrac, ktorý mu porozšklbavať dovoliš...a budeš pravdielne kupovať novy a v škole/robote sa modliť, aby sa nepúšťal aj do niečoho ineho. :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 10:04

hmmm no len aká je vysoká taká ohrádka a dá sa poskladať ked som doma? lebo ona je ako cirkusový pes a dokáže dosť vysoko skákať ak sa jej zachce a neviem či by si ešte teraz na takú ohradu zvykla ked už je dosť veľká
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 10:23

zvyknuť asi ťažšie, ale postupne sa to musi podariť.. tie maju rôzne velkosti, teda aj rôzne výška, hornu hranicu teda neviem, ale okolo metra výšku kludne zoženieš... daju sa kupiť aj s horným dielom, aby pes nepreliezol a sú skladatelne...
ak chceš, inde na nete som to nevidela: www.mujpes.cz --> naľavo nájdeš "internetový obchod" --> znovu naľavo "klece, ohrádky" --> a tam už v strede klikneš konečne na "ohrádky" a hotofo.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 10:41

Dakujem pekne za radu a pozriem to teda a skúsim to s tou ohrádkou či to nepomôže a skúsim aj to s týmy hračkami že ich dostane až ked budem odchádzať
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 11:12

nie je zač...ale tu ohradku až na posledne miesto, ozaj mi to pride dosť slobodu-obmedzujuce.

Veľa zdaru :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 11:47

to určite hej, najprv skúsim tie hračky a ž pri odchode dávať, sprej proti kúsaniu a nejakú starú topánku a ohrádku až na koniec ak ani toto nezaberie
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod susie » 8. Mar 2006, 13:03

Ahoj veja,
jaro a offca maju pravdu,bigel je huzevnaty pes,ktory potrebuje vela pohybu a DOSLEDNU vychovu od prveho dna nadobudnutia.Samozrejme zvladnutu zakladnu poslusnost. Hovorim zo skusenosti - moja fenka bigla bola extremne hyperaktivna- pomohol dosledny vycvik a vela pohybu. Kedze pises,ze ma teraz 9 mesiacov,tak este asi v puberte. Musis ju riadne zamestnat - cvicak,agility,beh za korculami,prechadzky v lese - odporucam na stopovacke,lebo predsa len pokial neposlucha, moze zmiznut. :wink:
No ja som pri mojej fenke zhodila 4 kila,tak sme obe makali.Nedala by som ju chuderku za nic na svete :lol: no a teraz co jej niet mi veru chyba :(
susie
 

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 13:21

no hej už som to pochopila že to inak nejde a teda idem nájsť nejaký cvičák u mňa v okolí nech nemusíme veľa cestovať, ak by ste o nejakom vedeli budem rada, bývam v podunajských biskupiciach :)
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 8. Mar 2006, 13:35

Veja miesta na vyblaznenie je vsade dost - Vlcie hrdlo napr.
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Veja » 8. Mar 2006, 13:40

Jaro, no vyblázniť sa má kde to nieje rpoblém ak sme vonku, ale neviem kde tu nablízku sú nejaké cvičiská, kde by mi aj poradili, lebo v živote som žiadneho psa necvičila takže ani neviem ako na to, i ked neviem ako ale sa mi podarilo naučiť tu moju potvorku na povel sadnúť že si aj sadne xixi :lol:
Veja
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 7. Mar 2006, 11:30
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 8. Mar 2006, 14:55

kuk moju stranku - ale bude to vyzerat ako ze si robim reklamu !
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron