Kňučanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Hosť » 26. Feb 2006, 16:42

Andrea píše:Pes je výnimočný a absolútne im je jedno či bude kňučať alebo skákať saltá. Ak je zdravý nič iné nie je podstatné.



Podstatne okrem zdravia je aj radost psovoda zo psa. Niekde si pisala ze z neho salies. Ja uprednostnujem spokojnost paru mozno aj pred zdravim. Ale to je len moj nazor.
Hosť
 

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 11:27

Podstatne okrem zdravia je aj radost psovoda zo psa. Niekde si pisala ze z neho salies. Ja uprednostnujem spokojnost paru mozno aj pred zdravim. Ale to je len moj nazor.[/quote]

Tak toto je naozaj pravda. Je taký krásny ale ak sa to nezlepší bude musieť zmeniť majiteľa. Možno dospeje. Ale veľkú nádej tomu nedávam. :cry:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

kňučanie

Poslaťod Marissa » 12. Mar 2006, 12:41

Ja som mala tiež ten problém.. Pes zdravý, veselý, ale kňučí..
Skoro stále..
Ked sme na prechádzke, alebo cvičíme, pracuje na stope, abo spí tak nie. Akonáhle sme na prechádzke na vodítku a ja zastanem a 2 minúty sa rozprávam s kamarátkou - pes píska.. Ked sme chodili na cvicák a nebola zamestnaná, ale sme len tak stáli - pískala.. Proste je to velmi aktívny pes, akonáhle nemá čo robit - spí, alebo si píska.. Za 12 rokov som si zvykla.. Nešteká, neotravuje, len si kňučí.. V lete, ked najradsej chrápe na slnku, je ticho. Fakt si myslím, že je to taká povaha, velmi hyperaktívna bola odmalička. Donedávna sa bláznila jak štena. Teraz uz zacala odchádzat na nohy, ale píska si stále..
Marissa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Mar 2006, 12:46

Poslaťod Andrea » 13. Mar 2006, 11:32

Zobrala som si voľno a zavenovala sa len tomuto problému. Nie je jednoznačne preč ale je to na prijeteľnej miere. Vyskúšala som viacej vecí a niečo zabralo. Takže sa teším na jarné cvičenie. :lol:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 13. Mar 2006, 12:18

Ale veď sa pochvál...čo ho to dalo do pohybu? :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 13. Mar 2006, 12:59

Je to náročné na techniku. Zvolila som postup jedného angličana čo to vyskúšal na mačkách v zoo. Takže, vysokofrekvenčný vysielač tónov. Ty to nepočuješ, pes v poho. Tón ktorý mu bol nepríjemný som použila pri kňučaní. Je to náročné na čas a poznanie psa. Vždy keď začal mraučať pustila som ten tón. Po troch dňoch si to dal konečne do spojitosti. Vonku pri práci, pomohla malá vysielačka a prijímač čo mal na krku. Pracujem s vysielačkami cca 15rokov takže to trošku ovládam.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Marissa » 14. Mar 2006, 12:25

Dobréé
Marissa
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 7. Mar 2006, 12:46

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron