prosim potrebujem to surne vediet!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Hosť » 13. Jan 2006, 21:25

Naozaj neviem,ako si môžete myslieť,že niekto vám predá silkyho pod cenu.je ich ozaj veľmi málo na Slovensku a vyzerá úplne inak ako nepodarený york.Treba si len lepšie preštudovať štandard obidvoch plemien a uvidíte ten rozdiel
Hosť
 

Poslaťod aja » 13. Jan 2006, 21:38

Ale no tak anonym,nebuď ješitný,samotní chovatelia a majitelia silkov tvrdia,že je ako nepodarený jork.Ty si porovnaj nie štandard,ale samotných psov,živých :D
aja
 

Poslaťod Joachim » 13. Jan 2006, 22:35

aja ano mozu to hovorit a aj tak vyzera ale kazde plemeno je niecim specificke. A to neznamene ze ked si kupim nevydareneho yorka budem ho povazovat za silkiho, len preto ze je nepodareny. Yorkovia su na tom uz tak zle ze sa tie niePP uz premnozil do takeho extremu ze ked si postavime vedla seba 15 yorkov tak ani jeden sa nebude podobat na tych ostatnych 14.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod aja » 14. Jan 2006, 0:13

Na silkyho prekrstia svojho jorka tí "uvedomelí" majitelia,lepšie povedané tí,ktorí vidia,priznajú si,že ich psíček sa na jorka podobá iba vzdialene.Oveľa viac je však takých,ktorí nechcú,alebo nevidia,že ich pes je "trošku" iný ako pravý,štandardný jorkšír :wink:
aja
 

Poslaťod Joachim » 14. Jan 2006, 11:03

No bohužial. Viac je takých ktorí si to nepriznajú, lepšie povedané nechcú si uvedomiť čo si to domov doniesli. Tvrdia že ho kupili ao yorka tak on je a hovorim že takto ale york nevyzera. Na to mi ide vačšinou odpoveď že má dlhú srsť do šeda a je malý, že či york vyzerá inak? :D :D Alebo lepšia odpoveď, ktorá sa mi tiež dostala: To je iný druh yorka. :D :D :D :D Tak taketoodpovede ma vždy dostanú a skvele pobavia
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod aja » 14. Jan 2006, 14:25

Joachim,fakt super odpovede,to si ma pobavil :lol: :lol: :lol:
aja
 

potrbujem to vedieť

Poslaťod Ayrin » 14. Jan 2006, 15:41

Ten anonym som ja ,a som chovateľkou LHASA APSO už niekoľko rokov.Viem o čom hovorím.Vy bežní neinformovaní ľudia ste ochotní dať za šteniatko YORKA bez PP aj 8.000 a viac korún a neviete,čo vám z toho vyrastie a napr.za šteniatko Lhasy s PP nie a ešte sa snažíte zjednávať.Hoci šteniatka majú výborný pôvod.Tak len toľko.Anonym som bola len preto,že som sa zabudla prihlásiť.
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Poslaťod Joachim » 14. Jan 2006, 19:24

Presne tak. Vsetki plemena stoja priblizne rovnako - tych 10 -15 - 20 tsisic. Neviem preco by mali yorkavia stat viac. Za bezPP yorka by som v zivote nedal ani 5000 a nie to 10 000 :!: :!:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod misu_lienka » 15. Jan 2006, 14:15

Joachim píše:Presne tak. Vsetki plemena stoja priblizne rovnako - tych 10 -15 - 20 tsisic. Neviem preco by mali yorkavia stat viac. Za bezPP yorka by som v zivote nedal ani 5000 a nie to 10 000 :!: :!:


preco?? :? ja chcem yorka len neviem ako si ho mam obstarat, ked kazdy chovatel zanho pyta najmenej 13-15 tisic :( :cry: tolko mi nanho rodicia urcite nedaju...a chcem ho len pre potesenie...a je mi na dve veci akych perfektnych mal rodicov a kolko cien vyhrali :( poraadte mi prosim aka je optimalna cena yorka s PP a bez. a este aky je rozdiel medzi steniatkami s PP a bez...neviem ci chcem psa s PP alebo nie... PROSIM O POMOC :cry:
misu_lienka
 

Poslaťod Ayrin » 15. Jan 2006, 14:26

misu_lienka píše:preco?? :? ja chcem yorka len neviem ako si ho mam obstarat, ked kazdy chovatel zanho pyta najmenej 13-15 tisic :( :cry: tolko mi nanho rodicia urcite nedaju...a chcem ho len pre potesenie...a je mi na dve veci akych perfektnych mal rodicov a kolko cien vyhrali :( poraadte mi prosim aka je optimalna cena yorka s PP a bez. a este aky je rozdiel medzi steniatkami s PP a bez...neviem ci chcem psa s PP alebo nie... PROSIM O POMOC :cry:


Tak len taký malý rozdiel,že zo šteniatka ktoré má PP vyrastie väčšinou zdravý jedinec a taký aký má byť.Cena je síce vyššia ale chovateľ neponúka vám šteniatka z veľkochovov ale tie malé plemená sú väčšinou odchované v bytoch v priamom kontakte s ľuďmi.Ničoho sa väčšinou neboja a zodpovedajú štandardu,nakoľko otca šteniat si vyberáme len
dobrého.Tí tiežchovatelia " množitelia" zarábajú na počte predaných šteniat.Aj keď niekedy ich ponúkajú po rodičoch s PP, musí v tom byť nejaký háčik,že prečo potom neuchovnili sučku a psa.Iste majú nejakú vadu a do chovu neprešli,z dôvodov ,ktoré sa vy nikdy nedozviete.Keďže som chovateľkou lhasa apso a nie množiteľkou,viem čo to stojí uchovniť sučku,aby mohla mať šteniatka s PP.Neviem koľko máš rokov a každý túži po yorkovi ale ak nemá pevnú ruku,vyrastie z neho tvrdohlavec,lebo prečítaj si najprv literatúru a terier zostane terierom aj keď má 2 kg.Upriam sa radšej na nejaké spoločenské plemeno.Pes patrí ku dieťaťu do starostlivosti aj keď nie celej najskôr od 12 rokov.
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Poslaťod dara » 15. Jan 2006, 15:04

Ja len tolko na zaver,ze dakujem vam za vase prispevky..a podla mna niektori ste to tu dost prehnali,lebo ja som sa len informovala o cene a nie o tom ci je vyhodne kupit psa za tolko a tolko,ci s papiermi a ci bez...ja som psa nechcela na to aby som s nim chodila po vystavach(nic proti tym nemam ktory to robia,ved kazdy sa rad pisi so svojim psikom ked je krasny)a tak mi vobec nezalezi na tom ci ma papiere a ci je vydareny,atd...ale ja mam z neho strasnu radost,lebo je krasny,hray a strasne vela lasky rozdava je to ako clovek pre mna,a dostala som ho ako darcek takze na vyber som nemala,ale keby som zila v rodinnom dome urcite si k sebe vezmem nejakeho psika z ulice lebo oni maju fakt psi zivot a len kvoli tomu ze nemaju rodicov sampionov tak su menejcenne a pri tom su take iste zvieratka ako ostane,su mile,hrave a urcite davaju taku istu lasku ako cistokrvny psik. :P :D :lol:
dara
 

Poslaťod offca » 15. Jan 2006, 15:19

DARA, nechcem, aby somm vyznela ako nejaka zadubena preferantka psikov s PP, no vieš, PP nie su len o vystavach (vela ludi to vnima paradoxne len v tomto svetle), no je to uplne o niečom inom.
Že chceš mať psika len pre radosť, to je pekne, pokial ti ten zamer vychadza, tiež je to ešte pekne, ale ked sa začne ukazovať, že tento nepapierovy psik "vznikol" s psikov papierovych, no vyradenych z chovu nie pre exterier, ale pre zdravotnu vadu (čo sa často stava) a začne sa to prejavovať na tvojom psikovi, radosť može vystriedať velky smutok. Mapriklad moja sesternica si zadovažila yorka od "chovatelky" a psičkovi sa začali nabalovať zdravotne problemy - precitlively žaludok, cely život nežral mäso, epilepsie a nakoniec mu to bolo osudnym..
Nechcem privolavať zle veci, ale toto je na dennom poriadku vela vela psikov a ich panikov.
PP nie su o vystavach. Je to akasi zaruka aj exterieru, aj povahy a vo velkej miere zdravia. Samozrejme pokial naďabiš na seriozneho chovatela.
No medzi nepapierovymi "chovatelmi" taky nie je ani jeden.
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 9:11

Achhh bože niektorí ludia su nepoučitelný. Ja ti to to vysvetlovat uz nebudem. Pozri si fora kde sa taketo veci rozoberali PP a nePP a ked nepochopis premna za mna si kup aj bytové prasiatko :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 18. Jan 2006, 9:18

A jeste jedna vec. Keby "chovatelia" nerobili to čo robia, nemáme ani tolko psikov v utulkoch.
Nevie kde si dosla na to ze psi z utulku su menejcenny. Toto ti kto zas nahovoril do hlavy???Su rovnako cenny. Ked chces psika bez PP tak si zober toho z utulku. Spravis 100x lepsie ako ked kupis yorka od nejakeho.....!

No a druha vec potom su tu ludia ktori sa snazia plemeno stale "vylepsovat" t.j aby boli psi vo vrhu viac a viac vyrovnanejsi a lepsi ci uz v povahe alebo exterieri, zdravi. Samozrejme aj pri chovateloch sa najdu .... - nazvy me to nemilovnici ktori to maju len na peniaze. Je sialene odcovat na fene 6 vrhov - NAPRIKLAD
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod offca » 18. Jan 2006, 9:20

Joachim píše:Achhh bože niektorí ludia su nepoučitelný.:


mamkina dobra kamaratka si chcela kupiť yorka bez PP - tak som tam bola nahnaná, nech to vysvetlim. Vysvetlovala som dosť dlho, odozvy: "mhm..mhm...ahaa..."
A o mesiac mala bezpapieroveho krpca doma :shock:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia

cron