cvicak-treningy

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod sylva » 22. Feb 2006, 15:54

Keďže vedieme vlastný cvičák, nenavštevujem žiaden iný :D A vôbec mi nešlo o to, že bola vyslovená kritika na ten či onen cvičák. Veľkú väčšinu našej klientely tvoria nespokojní klienti iných cvičísk :wink: Len ma trocha zarazilo hodnotenie cvičáku pohľadom spoza plota. Máš pravdu, veľa ľudí sa riadi už spomenutým cenníkom príp. inými nepodstatnými kritériami (ktoré sú pokiaľ ide o laika skutočne často úplne od veci) a potom to dopadne tak, že vyhodíš prachy za cvičák a pes po roku na "lacnom" cvičáku nevie ani polovicu toho, čo pri odbornom prístupe zvládne za dva týždne. Ale človek sa učí na vlastných chybách. No niekomu sa to poriadne predraží :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 16:16

sylva - podla toho co pises, usudzujem, ze prevadzkujes cvicak v ruzinove, kedze branis ludi, ktori zaobchadzaju so psom tak, ze ho vytiahnu do vzduchu za voditko a nechaju ho tam za trest chvilu sa dusit, nemam sa co ucit, laske ku psom sa netreba ucit, pokial to ma clovek v sebe, ale ak to niekto nema v sebe a chodi na cvicak v prvom rade, by mu mali predcvicitelia vysvetlit ako sa k psovi spravat a pohladom spoza plota sa da vela veci odsledovat. Aj ten druhy cvicak som si bola najskor obhliadnut, aby som videla aky tam je pristup.
Chcela by som vediet co naucim psika za dva tyzdne. Uz len kvoli tomu sa prihlasim na tvoj cvicak, budem potrebovat naucit yorkshirsku slecnu stopu na skusku malych plemien. Ale nechcem take cvicenie, ze ti dam psa a potom si pre neho pridem a vycalujem 10.000. Cvicit chcem sama za asistencie predcvicitela, na inom cvicaku kam som chodila sa platilo clenske a rocny poplatok, pes dnes funguje ako hodinky, takze zaklad mal dobry.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod offca » 22. Feb 2006, 16:27

POdla toho, že opisuješ ludi mavštevujucich váš cvičak klientmi, berieš to celé presne tak, ako to nevyhovuje mne.
A presne toto je o tých prioritách.
Neberiem psa ako vec, za ktorú na kvalifikovanom cvičáku s bezchybnou povesťou zaplatím a do pol roka s nim maju ZM...toto neznášam.

Pokial ide o mna, poviem ti, ako to celé beriem.
Tiež nie som uplne mimo v týchto veciach, tiež sa mi pošťastilo zopárkrát stáť na čele začiatočníkov ni jedného, ale dvoch cvičákov.
Po absolútnom skazení charakteru "domovského" cvičáku kvôli ľudským blbostiam a mojom presťahovaní som sa rozhodla, že kedže čakáme na nový prírastok, oatrilo by sa zájsť na nejaký a venovať sa mu s patričnou vážnosťou a nakoniec...už mi to chýbalo.
Nehladám inštitúciu, kde síce môžu pracovať bezchybne, no nedá mi to nijaké pekné zážitky, na ktoré som zvyknutá.

Hladám niečo neuniformované, kde nebude presne vykreslený plán a cvičák bude otvorený a prístupný vždy vtedy, ked JA budem chcieť a budem mať chuť cvičiť a zájsť tam, hoci i každý den, nie len v STREDU a SOBOTU.
Kde budem môcť cvičiť ako chcem a čo chcem a nie to, čo máme v pláne...ostatne nechcem mať ani zo svojho psa stroj, chcem s ním len tráviť pekné chvíle a poprípade skúškovať a súťažiť.
Chcem to na dlhý dlhý čas, nie len na predplatený rok.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 22. Feb 2006, 16:29

chcem navštevovať cvičák, ktorý funguje ako klub, nie výchovný ústav na určitý čas.

Chápeš dúfam..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sylva » 22. Feb 2006, 16:31

Tvoj úsudok nie je správny, neprevádzkujem cvičák v Ružinove. A brániť ľudí, ktorí pri výcviku psa vytiahnu na škrtítku do vzduchu nepotrebujem. Je na každom, aby si podobné praktiky zdôvodnil. Len trocha nechápem, čo to má s láskou ku psom. Keď mama capne neposlušnému decku po zadku, znamená to, že ho nemá rada?
A čo sa naučí pes za dva týždne? Všetky základné povely.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 22. Feb 2006, 18:58

Anitram ver tomu ze Sylva vie o com hovori !!!!
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jaro » 22. Feb 2006, 19:05

Anitram nikto ta nenuti ist na ten ci onen cvicaka a pocitam ze toho yorka by ti tam zozral moj hafan , lebo by si ho pomylil asi z mackou a my teraz trenujeme ostrost :P
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 19:50

sylva - ale mama fenka neskrti svojich potomkov, ona ich iba potaha za kozu na krku a je to perfektny vychovny prostriedok a matka ked capne dieta po zadku, neznamena to to iste, akoby ho chytila pod krk.
a s laskou ku psom to ma vela, lebo take praktiky by spravny vycvikar nemal schvalovat ani tichym suhlasom.
Jaro - ja tiez nikoho nenutim neist do ruzonova, stalo sa to pred tromi rokmi a mne to vytvorilo takyto nazor.
Tvojho hafana sa nebojim a nemaj huste reci, lebo ho mozem aj ja pokusat a to vies, ze nie som ockovana proti besnote :twisted:
a poznas toho pudlika za 100.000 co roztrhal pitbula??
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 20:13

Ach jaaaaj v tomto suhlasim so sylvou, a anitram nehnevaj sa ale co si myslis ako chces vycvicit psa??? ked mu neukazes co ma robit??? Ako matka uci deti?? - ked neposluchaju dostane jednu, a ak nie tak potom su na svete take rozmaznane decka ze az. Ked pes nieco spravi zle , je za to patricne potrestany - nie bitkou ale vytiahnutim do vzduchu za stahovaci obojok. Ja viem ze pre tych co vlastnia mensie psi , to vyzera nepochopitelne a hrozne ale potom to tak vyzera. Ktori york poslucha na slovo??, Zavolas ho ku mne a ktori pride pred teba a pekne si predsadne??? Myslis si ze ludia co chodia po skuskach typu IPO ...... psov cvicia na obojkoch ake sa pouzivaju na chrty???
Prosim vas nebudte smiesne.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 20:16

Ja nesuhlasim s hromadnymi cvicakmi, kde sil udia myslia ze sa pocvici a vencia. Ja suhlasim s vycvikom max. 4 psov naraz najlepsie ak sa cvicitel venuje kazdemu osobitne , a to plati so sylviinym vycvikom - vela som sa od nich naucil a a sam len tak zo srandy som cvicil weimara v PK kamaratovi, lebo vyhodil tazke prachy za vycvik pes mal cez rok a hovno vedel. Zobral som si ho ja - potom som mu hovoril co a ako a pes posluch ana slovo.

A vazeny vycvik nieje o tom ze idem na cvicak mesiac pes poslucha apotom s nim nic nerobim. So psom treba makat cely zivot inak bude praca v riti
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 22. Feb 2006, 20:49

Joachim - cvicila som labradora, kym nebol vybehany bol problem odvolat ho od psa, dnes funguje na prechadzkach ako hodinky, lebo ma velky vybeh. A v zivote som ho netahala za obojok do luftu, stacila piskota alebo hracka. Ked neposluchal vytahala som ho za kozu alebo ked to uz bolo moc vazne, tak isiel na lopatky a pokusala som mu ucho. Cvicili sme kazdy den na prechadzkach preventivne povely, aport mal z celeho cvicaku zaciatocnikov ukazkovy, ale k tomu pomohla aj jeho chut aportovat, len som to dolatila s predsadanim, odovzdanim cinky, prisadnutim k lavej k nohe, OVVR spravil v prvej cene stratili sme len par bodov. Na cvicak som chodila len ziskavat dalsie informacie a hlavne aby sa pes vybehal a vyhral s inymi nekonfliktnymi psami. skusky som nerobila, lebo som nechcela u neho obranu. u yorkiny zatial ku mne funguje bez predsadanie a aportuje ako besna, sice este nie podla pravidiel a s nou chcem na cvicak tiez aby si zvykala na hocijakych psov a nereagovala tak ako reaguje vacsina malych psov.
Myslim si, ze u psa viac dosiahnes po dobrom ako po zlom, a to hlavne pri vycviku, ked chces aby bol 100% v kazdej situacii a nemal z teba skor strach a hrozu, ale aby povel vykonal s radostou s tym, ze tebe urobil radost. Ale to je kazdeho osobna vec aku formu vycviku zvoli, ti co chcu tu tvrdu nech sa paci, ja nikomu moj nazor nevnucujem.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 21:00

Anitram o akej tvrdosti tu hovoris??? Piskoty pouzivame aj mi. Lenze tie piskoty nebudem pouzivat stale. A ked ho chcem mat 100%neho tak nebudem riskovat ci sa mu zrovna teraz zachce piskotka. A anitram nehnevajsa aby som na ulici ked psa cvicim a neposluchne valal ho po zemi na lopatki a kusal ho do ucha sa mi zda trochu smiesne. A ty hovoris o rieseni ktore zabralo na tvojho psa. My hovorime o rieseni ktore zaberie na kazdeho psa - na kazdeho !!!
A nieje to nic nasilnicke , trochu ho vytiahnes no booze a co . My teraz nemusime pred prechadzkou chodit este kupovat piskotky.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Hosť » 22. Feb 2006, 21:40

Joachim píše:Anitram o akej tvrdosti tu hovoris??? Piskoty pouzivame aj mi. Lenze tie piskoty nebudem pouzivat stale. A ked ho chcem mat 100%neho tak nebudem riskovat ci sa mu zrovna teraz zachce piskotka. A anitram nehnevajsa aby som na ulici ked psa cvicim a neposluchne valal ho po zemi na lopatki a kusal ho do ucha sa mi zda trochu smiesne. A ty hovoris o rieseni ktore zabralo na tvojho psa. My hovorime o rieseni ktore zaberie na kazdeho psa - na kazdeho !!!
A nieje to nic nasilnicke , trochu ho vytiahnes no booze a co . My teraz nemusime pred prechadzkou chodit este kupovat piskotky.



chcem mat 100%neho ....... nerozumiem
My hovorime o rieseni ktore zaberie na kazdeho psa - na kazdeho! ......nerozumiem
Hosť
 

Poslaťod Joachim » 22. Feb 2006, 21:52

1, je to AK ..... NEBUDEM RISKOVAT NAD PISKOTAMI. - cvicim na piskotach ale neskor mu ich nedavam a ked nespravi co ma chytim ho za stahovacku a potiahnem - nehovorim ze vyvesim do vzduchu ale pekne po zemi ho taham - co ho sice trosku priskrti. ZNAMENA TO ZE SA NA NHO MOZEM SPOLAHNUT V KAZDEJ SITUACII A NEMUSIM STRESOVAT CI MA TERAZ POSLUCHNE, ALEBO DOPREDU CHYTAT NA VODITKO A POD.
2, tymto sposobom ukazes kazdemu psovi co ma robit, a v pokrocilejsom veku (2r. a nieco viac) - na piskoty sice posluchat bude ale nie stale iba ked mas piskoty. Co je na tom nechapave??

3, nerad pisem s anonymmi

4!, mimochodom nevim co je nepochopitelne na potiahnuti psa za stahovacku ??!! - je to uplne normalne vec ktora je uz zauzivana velmi dlho a neviem co sa nad tym podaktori tak rozplyvate.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod anitram » 23. Feb 2006, 8:34

Joachim ja uz len tak v kratkosti a naposledy, lebo vidim, ze aj ty sa chytas za slovicka. Na lopatky isiel v byte, lebo tam chcel preskocit zo svojej pozicie vyssie, na ulici bol na voditku a to som ho len mykla, ked neposluchol a hned mu to zaplo, ale aj vonku sme obcas museli vyzerat smiesne :lol: ale bud ide o to ako vyzeram pred ludmi, alebo o to akeho mam psa. Piskoty som pouzivala tak do 1 roka, hlavne to islo na naucenie a pochopenie, co po nom chcem, ak to spravil spravne, tak dostal piskot a potom to uz robil aj bez piskotu. Ked som chcela ucit nieco nove nejake triky, tak som zase isla na piskoty a ked to bolo vyborne tak zas bez piskotov.
A ja nepotrebujem riesit kazdeho psa, ja si netrufam cvicit cudzich psov, od toho su ini odbornici, ja som rada a spokojna, ked si vycvicim toho svojho, ze na neho mozem byt pysna. K tomu 100 % prvykrat u mna spomenutemu, bolo myslene obrazne, ziadny pes nie je 100 %
Uz aj ty pritakavas, ze ho nedvihas do vzduchu, takze sme sa dostali k zaveru a zbytocne sme zaplnili celu stranu. Este k tomu "a ked nespravi co ma chytim ho za stahovacku a potiahnem" to ked ta neuposluchne a vidi, ze urobil zle, tak pride k tebe a dobrovolne sa necha priskrtit??
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia

cron