pes nechce skocit na fenu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Eva K. » 19. Jún 2008, 15:40

Máš pravdu Silwuska. Možno Bruno má tiež len 14 rokov a nemôže si vrznúť,
tak to dopraje svojmu šteniatku :oops: Ale je to totálne nezodpovedné.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 19. Jún 2008, 15:56

Bruno: Ak pes odmieta nakryt konkretnu fenku, velmi casto sa jedna o jasny signal prirody - spojenie je neziaduce (zhodna geneticka vybava) - potomstvo z takehoto spojenia by malo s velkou pravdepodobnostou vazne az fatalne zdravotne poskodenia. Je na mieste to respektovat ! Ono samca k tomu prinutit ani nejde, ze ano. Pricina moze byt tato - tak len pre tvoju info.

Ak bolo psovi ´ponuknutych´ viacero feniek v rovnakom case a nic, tak bud tie fenky neboli spravne v ramci cyklu nacasovane (feromony, pachova stopa nie su ´tie spravne´pocas celeho harania ! ale len striktnych par v skutocnosti plodnych dni v ramci cyklu), alebo ma psik sam toho casu nejaky zdravotny problem (hormonalna porucha) - bolo by dobre zvazit jedno aj druhe a podla toho sa zariadit. Ak by pes predtym uspesne nekryl, povedala by som, ze sa moze jednat o problem monorchida (zostupeny len 1 semennik - hormonalna nedostatocnost ) Pokial ide o vek: U primladych suk hrozi, ze sa o stenata nepostara - nema este ´dozrety´ materinsky instinkt, mlade bude odhanat, alebo opusti porodnicu a vrh uhynie na podchladenie a od hladu. Pes je spravidla chovny po roku zivota, kedy je fyziologicky schopny pocat zdrave potomstvo. Nejake urychlovanie je minimalne chovatelsky neeticke.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod raky » 19. Jún 2008, 23:49

Ester píše:aháá, chcelo sa mu ...
tak takému zodpovednému majiteľovi už netreba odpovedať...
5 súk - tomu sa hovorí prirodzený výber - super kontrolovaný chov...


ano a nie je to to chovateľsky neetické - je to úplne choré..... :evil:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Jana K » 20. Jún 2008, 12:26

kokos, tiez ma presla chut do jedla..to je fakt trosku skoro, nie? bez ohladu na dnesnu dobu a paracie sa nastrocne decka, to neznamena, ked to tak funguje, ze je to ok.. :shock:
ale HLAVNE sa mu moc do toho nechce, tak to je ten najjasnejsi signal pre majitela. teda, aspon pre mna by to tak bolo.

a hlavne vyjadrujeme svoj nazor, nemusime sa urazat :roll:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod bruno » 20. Jún 2008, 22:06

aj ked paris cistokrvaka s papiermi s cistokrvku s papiermi nebudes mat nikdy v zivote vsetky papierove cistokrvne stence . silvuska ja do vykupu nedavam, vsetko predam po slovensku, dokonca mam na vsetkych co kupili este aj telefonne cisla...
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod bruno » 20. Jún 2008, 22:12

hej hej , bruno som neni ja , bruno sa vola moj pes, konkurencia pomohla bruno to ma uz za sebou , dakujem vsetkym matkam terezam co tu drkotali. rozpustam poradu, majte sa...
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 20. Jún 2008, 22:14

aj ked paris cistokrvaka s papiermi s cistokrvku s papiermi nebudes mat nikdy v zivote vsetky papierove cistokrvne stence...

Toto nejak nechápem, môžeš to bližšie špecifikovať? To akože čo by malo vzniknúť spárením feny a psa s PP, štvorhlavý drak?
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod bruno » 22. Jún 2008, 1:23

stence idu na posudenie, ked nesplna stena urcene podmienky plemena psa, papiere nedostane. nastuduj kinologiu.cau.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod lucik » 22. Jún 2008, 10:55

bruno, keby si aspon netrepal sprostosti..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Tingri » 22. Jún 2008, 13:41

Veď práve že mám tú kynológiu ako to ty voláš naštudovanú! Ale množitelia to presne takýmto spôsobom vysvetľujú prečo nemá štendo PP...a je ešte milión iných tomuto podobných výhovoriek. A máš pravdu čau, lebo toto nikam nevedie!!!
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Danaka » 22. Jún 2008, 20:06

Pozdravujem.
Opravte ma niekto, ak mám zlé info.
Šteniatka som ešte neodchovala, ale chystám sa. No a keďže sa informujem dopredu, tak som si našla, že aj neštandratné šteňa dostane PP. Len má napísané v PP, že je neštandartné a tým pádom sa nedá uchovniť. Ale doklad, že je po papierových rodičoch má. Aj keby bolo dvanáste. Dúfam, že to je fakt.

Ah jaj. keď vidím tých chudákov psíkov s vypadávajúcimi kolennými jabĺčkami, vybočenými lakťami, neurotickou povahou a ďalšími rôznymi neduhmi je mi doplaču. Ľudia sa dajú oklamať a doplácajú na to zvieratá a majiteľové peňaženky. :evil:
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod bruno » 22. Jún 2008, 21:00

dobre teda povedz mi preco existuju cistokrvny psy bez papierov, keby vsetci potomkovia rodicov mali papiere , ja doma nechovam bezpapierovych, ako je to mozne. vysvetlis mi to?
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Tingri » 22. Jún 2008, 23:24

A kde máš istotu že máš čistokrvného psa keď je bez PP...práve pre toto. V našom klube tibetských plemien dostávajú PP všetky šťeňatá z vrhu, ÚPLNE VŠETKY!!! PP nemá nič spoločné s tým či je psík chovný alebo nie, je to jeho "občiansky preukaz" alebo niečo také. Podmienky na chovnosť musí psík splniť a tie si určuje takisto klub.
Aj neuchovnený psík má PP!!! A podľa toho čo som stihla prečítať vo viacerých kluboch je to takto, výnimku tvoria iba niektoré poľovné plemená kde sa vrh selektuje. Záleží len na ľuďoch čo ďalej množia!!! Ak nechováš bez PP tak daj webku klubu ktorého si členom, zaujímalo by ma kde majú povolené kryť 9 mesačné šteňatá, alebo to nebola tvoja otázka?
Tingri
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Eva K. » 23. Jún 2008, 13:01

[quote="bruno"]aj ked paris cistokrvaka s papiermi s cistokrvku s papiermi nebudes mat nikdy v zivote vsetky papierove cistokrvne stence .
To sú mi teda novinky. Vidím, že sa v tej kynológii určite veľmi vyznáš.
Ani v gramatike sa veľmi nevyznáš - viď kinologii
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bruno » 23. Jún 2008, 16:46

Tingry z pohladu psieho 9mesacny pes ma okolo 13 ludskych rokov. kde maju povolene xxxxx 12 rocne ludske deti.. A predsa to robia.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia