Može pes nakryt svoju dcéru?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod lucik » 10. Feb 2008, 19:11

HABAN'SBULLDOG píše:-LUBIJA SA MY TVOJE RIDGEBACKY- TERAZ NEVIEM CI SOM TO DBRE NAPISAL :lol:


no zatial nic, co si kedy napisal, nebolo dobre :blaaa:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 10. Feb 2008, 21:34

lucik píše:
HABAN'SBULLDOG píše:-LUBIJA SA MY TVOJE RIDGEBACKY- TERAZ NEVIEM CI SOM TO DBRE NAPISAL :lol:


no zatial nic, co si kedy napisal, nebolo dobre :blaaa:

ASPON MAS CO" RIESIT" :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 9:14

No ahoj, som rada , že som mala hlúpu otázku :-) a že ste mi poradili. Nie som chovateľka, ani nechcem byť chovateľkou.Nechcem ani šetriť, ani ubližovať mojmu psovi ani nikomu. Bola u nás jedna sučka, náš pes ju nakryl, asi budú šteniatka, a tá fenka bola veľmi krásna, a moj budúci svokor chce kúpiť šteniatko. Pýtal sa, že či psa, alebo fenku, takže som nevedela, či by nebol problém mať fenku.Ja som počula, že by nebol problém- to plemenitba- ako sa tomu hovorí.Možno to bol niaký idiot, kto to povedal, neviem, nerozumiem tomu, práve preto som písala sem, lebo ste mi tu už veľa krát pomohli.Nemyslela som si, že z toho tu buďe niaká slovná vojna :-) Ale dobre, keď sa to nedá, tak si kúpime psa, alebo si budeme dávať pozor pri háraní.
P.S: A keď niekto sa na niečo pýta, alebo niečo nevie, tak to ešte neznamená, že je xxxxx......
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod mmseltie » 11. Feb 2008, 9:40

Angie, keby tu bol smailík s palcom hore, tak je jednoznačne tvoj. :P
Nech Vám šteniatko robí iba radosť.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod sylva » 11. Feb 2008, 10:02

Dať sa to dá, ide o to, či je to dobrý nápad. A dávať pozor pri háraní, keď je v jednej domácnosti pes i fena je super nápad :twisted: Nemám dojem, že by som Ťa bola niečím urazila. To som v úmysle nemala. A mmseltie - palec hore??? Za čo konkrétne, za množenie bezpapierových šaprejov?
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod yetti007 » 11. Feb 2008, 10:27

HABAN'SBULLDOG píše:
sylva píše:Jasne, človek sa učí na vlastných chybách, ale v chove ide o živé tvory, tak by nezaškodilo pridŕžať sa porekadla, dvakrát meraj a raz rež. OK, ja fičím so psami von.

TAK MAM POCIT ZE TERAZ TO NABRALO INI LEVEL - :lol:
JETO OK!
HLAVNE NECH SI KAZDY ROBI CO CHCE A NECH SI NENECHA NIKYM PRIKAZOVAT A DIRIGOVAT-LEN VTEDI MOZE BYT SO SEBOV PLNE SPOKOJNY!
PREDPOKLADAME ZE SME SCHOPNI POCHOPIT CO JE PRENAS VHODNE A CO NIE - NIESME SKOLACI.
DOST NAM DIRIGOVALI-AZ SA TO PRENIESLO AJ DO ZALUB LUDI-DAKUJEM PEKNE-POTOM JE STOHO PILITIKA A DRAMA.
CELE TO JE O ZABAVE !
PES JETU PRE OBRAZ CLOVEKA A NIE NAOPAK!
AK TO NIEKTO TAKTO NEVNIMA TAK JE ASI TROCHU ROZLADENY :wink:
http://habansbulldog.ambull.hu/

....vysledkom tychto rodinnych koktejlov je
http://habansbulldog.ambull.hu
ch :D :D :D :D
neviem, ale takato blizka pribuzenska plemenitba urcite nicomu nepomoze, jedine tak k zaciatku degeneracie chovu ako v tvojom pripade :victory: :victory: :victory:
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Amaguk » 11. Feb 2008, 11:15

angi, vzdy je samozrejme lepsie sa poriadne informovat, ako uverit kadejakym reciam typu JPP.
Blizka pribuzenska plemenitba je osemetna a potencialne problematicka - nakoniec, staci sa trochu zamysliet a uvedomit si ako je to u ludi - kedy vznika najvacsie riziko vzniku a prenosu roznych genetickych chorob a degeneracii :idea: :?:
:wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 11:18

No sylva vieš čo, ti si to nepochopila. Ja nechcem množiť, ani chovať Shar-pei-ov, ponúkala som psa na krytie a aj teraz ponúkam, a veľmi veľa ľudí to aj využíva.A nemožem za to, že ti neuznávaš psov bez PP. To je tvoja vec. Ako keby na svete neboli zvieratá bez PP.To je smiešne!!!!Napriek tomu, že nemá papiere povodu, ešte može byť-a aj je- čistokrvný. Dosť veľa ludí už ho pochválil, že je krajší, ako hociaký šampion, a to na výstave, kďe sme sa len išli pozrieť. A čo? podľa teba ešte nevynašli voliéru alebo čo???? Bývame na dedine, tak by to nebol problém!!! Neviem na čo tam dávaš čertíka, keď to píšeš.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 11:23

Amaguk, ano, práve preto sa najpr pýtam. Ale niektorý ludia to už beru za hotovosť. Nerozumiem tomu. Jedna naivná otázka, možno aj velmi hlúpa, a už je z toho vojna. Chcela som si byť istá , ja som to niekde počula, už ani neviem kde a kedy, a nechcela som s tým nič zlé.Už viem, že to je hlúpe a sa to nedá. Horšie by bolo, keby som to najprv vyskušala a potom by som sa pýtala. No ale vidím, že darmo tu budem vysvetlovať tie veci....niekto to nepochopí.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 11:26

mmseltie ty si jediný, kto mi rozumie. Ty si to asi pochopil :)
Maj sa
pekný deň
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 11:38

a ešte niečo na záver:
Cieľom spájania príbuzných jedincov bola vždy snaha upevniť v potomstve žiadané vlastnosti spoločného predka. Či už šlo o kvalitu a farbu srsti, postavenie uší, nasadenie chvosta, úplnosť chrupu, mimoriadnu povahu. Až donedávna, a u mnoho plemien je tomu tak aj dnes, prebiehal chov v takzvaných líniách - líniová plemenitba. Tento postup doporučovalo mnoho svetových odborníkov ako spoľahlivú a rýchlu metódu pre získanie potomkov s požadovanými vlastnosťami. Výsledkom bol istý charakteristický typ, typ chovateľskej stanice (podľa Angličanov "affix type").

Každé plus však vždy so sebou, či už chceme alebo nechceme, prináša aj nejaké mínus. Niekedy sa neprejaví a navonok je všetko v poriadku. Inokedy zostáva skryté po mnoho generácií a objaví sa až po dlhej dobe, naraz a nečakane, keď si už chovatelia neuvedomia patričné súvislosti. Nedôjde im, že to malé mínus predstavuje genetický problém spôsobený nevhodným chovateľským programom, čiže spájaním nevhodných rodičov. Príbuzenská plemenitba šancu, a teda aj riziko, že sa existujúce "škodlivé gény" spoja v potomkovi a ochorenie sa prejaví, dosť zvyšuje. Čím sú si jedinci príbuzensky bližší, tým je riziko spojenia dvoch recesívnych alel vyššie. Podobne sa však dedia aj požadované vlastnosti, takže v prípade príbuzenskej plemenitby bude vyššia aj pravdepodobnosť prejavu žiadaných vlastností. Je na chovateľovi, aby zvážil, či získanie a upevnenie chcených vlastností u potomkov nie je na úkor ich zdravia a prejavov negatívnych stránok tohoto chovateľského postupu.

Aké teda môžu byť následky príbuzenskej plemenitby?

Záleží na stupni príbuznosti daných jedincov a na tom, ako dlho je táto príbuzenská plemenitba prevádzaná. Ak spojíme príbuzných jedincov iba raz a ich potomkov budeme páriť so zvieratami absolútne nepríbuznými, bude riziko škodlivých vplyvov oveľa menšie


To je len výnatok z článku, pravda je , že sú tam uvedené aj negatívne stránky plemenitby.
Asi to nebola až taká hlúpa otázka
:P
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod sylva » 11. Feb 2008, 11:51

Pochopila som to veľmi dobre. Myslím, že ten, kto tu nechápe si Ty. Inak by si nemohla napísať toto
Ja nechcem množiť, ani chovať Shar-pei-ov, ponúkala som psa na krytie a aj teraz ponúkam, a veľmi veľa ľudí to aj využíva
So psami bez PP problém nemám, horšie je to s ľuďmi, ktorí nevedia, kde je sever.
PS: Smila tam dávam preto, že sa mi chce. A aj preto, aby som tým vyjadrila svoj názor, v tomto prípade konkrétne na "alebo si budeme dávať pozor pri háraní". To by totiž malo byť v domácnosti s viacerými psami samozrejmosťou.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 12:12

sylva si na seba veľmi pyšná. asi si taká múdra od narodenia, a nikdy v živote si sa nič nemusela učiť. všetko od začiatku ti bolo jasné o chovatelstve, nikdy si sa nemusela pytať na nič ,ako ja som sa pýtala teraz. To je moj názor.
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod sylva » 11. Feb 2008, 12:28

O tom, aká som,vieš asi dosť málo. Nemám pocit, že sa poznáme. Ani zďaleka nemám dojem a netvrdím o sebe, že viem všetko. Len prístup mám trocha iný.
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod angi » 11. Feb 2008, 12:38

no podľa toho, aké ponaučenie mi tu dávaš si veľmi múdra. Už som ti to vysvetlovala. Ja som mala len jednu otázku, na ktorú som nevedela odpoveď. Ale už viem. A aký prístup??? Veď som nič nerobila, len som sem napísala jednu otázku a to je všetko!!!!!! ešte stále to nechápeš, je to zbytočné sa tu s tebou o tom komunikovať.pekný deň
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 4 hostia

cron