žiarlivosť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod zopz » 4. Dec 2007, 23:59

Inak zacina sa mi zdat, ze ta BO tomu zacina sefovat. Zatial sa hara, takze to moze byt sposobene tym, ale dufam, ze jej to zostane, to novonadobudnute sebavedomie - lebo bez Alfa 2 to tu vyzera strasne ( kazdy vrci po kazdom/ pokial nebude mlatit mensich psov ,ale asi na uvod treba aby pochopili.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod raky » 5. Dec 2007, 0:23

Nemáme klasickú svorku, ale napr.kocúr spí kľudne s fenkou, do jedla si ho ale nepustí a on to už ani neskúša, inak žiadny problém a nevšimol som si ani žiarlivosť, ak sa viac venujeme niekomu inému.
Naposledy, ale bol zasran drzý na dalšiu kočku, tak som ho zrušil a len som naňho zatieskal, fenka ho okamžite tak prehnala, že prišiel až na druhý deň. Som si na 100% istý, že pred pár mesiacmi by to nespravila, takže bude to dospievaním. Hádam to takto zostane...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod zopz » 5. Dec 2007, 0:53

Macky su potvory - tam kde je macka / som niekde citala/ ze sa bude snazit sefovat psovi. Ale asi sa im to malokedy dari.

My ked sme byvali este v byte a mali len 2 psov, tak nas vtedy asi 1,5 rocny kocur zrazu zacal utocit na tu moju krasavicu na obrazku. Na psa nie, ale na nu lebo aj nad psom ona sefovala / vlastne od prveho dna co prisla ako rocna z utulku k nam do rodiny prevzala miesto hned za mnou/.

Ale kocur to vzal celkom vazne a vrhal sa na nu s pazurmi a sykotom. Najprv stala ako obarena, ze to co je? Potom sa zacala rehotat az sa valala po chrbte / obrazne povedane/. Az ked ju ten maly domylsavec skrabol do cumaka, az ju to zabolelo, povedala si - tak to teda nie - a vyletela po nom s takym hukotom, ze kocur ma dodnes nocne mory.

Uz na druhy den sa jej zacal liskat v zmysle - nie je zle mat silnu kamosku albo - ked nie prvy, tak aj druhe miesto je dobre.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod raky » 5. Dec 2007, 0:58

Máš pravdu, vždy keď príde kocúr z výletu a potrebuje sa z toho trocha dostať, tak sa jej ani nepustí a cudzí kocúr do dvora skúsil len raz...
Kocúr mazaný.... :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Re: žiarlivosť

Poslaťod vilko200 » 5. Dec 2007, 23:05

Fanny píše:Tak aby tu nebolo tak dusno, pridavam temu :wink:
Ziarli vas pes na partnera ? Alebo na cudzich ludi ? Alebo ked venujete svoju pozornost cudziemu psovi ?

Moji neziarlia, ale viem ze znami maju psa ako ucinnu antikoncepciu :lol:
Alebo kamarat si pozval k sebe slecnu a ked sa zacali ozyvat nezvycajne zvuky zo spalne, pes si otvoril dvere a skocil medzi nich do postele :lol:

Mam este dost maleho hafkaca(Argentinska doga) ale s takou ziarlivostou z akou som sa tretol pri susedovom RR som sa este nestretol je to 8r. fenka az sa cudujem,len male pohladkanie mojho psika sa u nej prejavuje az neadekvatnym spravanim :roll:
Obrázok užívateľa
vilko200
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 4. Dec 2007, 16:12
Bydlisko: Bratislava-Karlova Ves

Poslaťod beira » 6. Dec 2007, 1:12

No nam takto na navsteve nepristojne ziarlil na Beiru ako stena slovensky cuvac. Ja som ju sla pohladkat a on za to po nej vystartoval...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod ...repr^zent » 6. Dec 2007, 3:17

Je to vec vychovy, ako vlastne skoro vsetko. Moj zacal kmasat po konkurentoch, niekedy v 4-5 mesiaci, nepamatam presne. To som mu zatrhol okamzite, ale tie odtlacacky teraz v nom nepotlacam. Pokial cudzieho psa "napada" len telom, je to IMHO v poriadku. Nie?
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Kaca » 6. Dec 2007, 13:41

Ja mam so psami "dohodu", ze veci riesim JA a nie oni. Takze u nas, pokial som pritomna, sa zvyknu vsetci spravat pristojne, ked tam nie som, nastupuje Gia. Ale aj ona je naucena, pokial ju niekto napadne, prist ku mne (z nasich ju nenapadne nikto, myslela som cudzieho psa). A co sa tyka ziarlivosti - ked je vo svorke 5 stalych a obcas nejaky dalsi pes, kazdy si musi uvedomit, ze ziarlivostou nedosiahne nic.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia