BODY of STEEL- HEART of GOLD

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rUM^pEL » 15. Okt 2007, 20:46

emor píše:pes proti psovi nieje to prave game.pes proti celemu svetu je uz ine game :wink:

pes proti psovi - to v ziadnom pripade ja nemusim a nevidim v tom nic prinosne ani pre psov ani pre ludi.


no a sme doma...to je ako na ulici v tme ked na "brucea leeho" vyskoci dva a pol metrovy fero z hornej dolnej..jasne ze fero vyhra...ale skus ich postavit do ringu s rozhodcami a pravidlami...a skus zistit preco bol bandog vlastne "vyrobeny" aby mali "velkeho pita" ktory v hrubej sile ma mozno konkurenciu len malokde ale v ringu sa neosvedcil ako pit...respektive nikdy sa ziadne ine plemeno v ringu tak neosvedcilo...a prave pre game...
to ze strazi ako narodna garda zahradku neznamena ze ma game...

a nie je bandog ako bandog...hovorim o tom poslednom - "velkom pitbullovi"
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Re: BEST of BEST!

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 21:06

rUM^pEL píše:
HABAN'SBULLDOG píše:TU NAS MOZE PREKVAPIT SVOJIM GAME AJ YORKSHIRE!



snad tomu neveris...game je ako mozart a hra na klaviri...bud sa s tym narodis alebo...vies preco bullterieri neboli vhodne do ringu?lebo im klavirne kridla boli dost casto vzdialenejsie nez by sa zdalo...alebo bandog...dva/trikrat vacsi "pitbull" a aj tak klasicky do 30kg ho dal...preco?

ucit mozes vsetko ale geny nezmenis...

quote="rUM^pEL"]
HABAN'SBULLDOG píše:TU NAS MOZE PREKVAPIT SVOJIM GAME AJ YORKSHIRE!



snad tomu neveris...game je ako mozart a hra na klaviri...bud sa s tym narodis alebo...vies preco bullterieri neboli vhodne do ringu?lebo im klavirne kridla boli dost casto vzdialenejsie nez by sa zdalo...alebo bandog...dva/trikrat vacsi "pitbull" a aj tak klasicky do 30kg ho
dal...prec
ucit mozes vsetko ale geny nezmenis...[/quote]
COMU CI NEVERIM?
TI MYSLIZ ZE GAME JE CISTE NEJAKA PITBULLIA ZALEZITOST?
TO SI NA OMILE!
AK SI CITAL TIE MOJE VYPISOVACKY TAK SI TO NEPOCHOPIL!
GAME V PIT SPORTE A GAME napr. V BOJI V NORE Z LISKOV,TOJE JEDNO A TO ISTE LEN V INOM PREVEDENI!
AJ JAZVEC JE GAME VO SVOJOM PREVEDENI!
GENI SU DANE!- TO VIE AJ PRIEMERNE ZDATNY ZAHRATKAR.
TY SI ASI TIEZ LEN PISALEK A ANI NEVIES OCOM PISES!?!
VYBORNE GAME MAJU AL JAGDTERRIERI CI PATHERDALE TERRIERI ALE TO ASI TI NEVIES LEBO ANI NEVIES COJETO GAME!
PRECO NEBOLI VHODNI BULLTERIERI ?TO SOM TI TIEZ NAPISAL UZ PRED TYM=LEBO TO SU PSIKY NA POTESENIE!
BANDOGI ?TO SU PSI AKURAT TAK ZA PLOT STRASIT LUDI!
ALE URCITE NIE DO ARENY!
SUTO VELKE LEMRI COSA LEN NATAHUJU ZA KOZU!
GAME PITBULL JE ZAS DALSIA, ALE ABSOLUTNE ULTIMATNA OTASKA!
MUSI MAT GAME V SRDCI! AK JE ZBABELI TAK TIEZ MOZE MAT "GAME "ALE TO TREBA ZISTIT V RINGU- AKE! TO JE CIEL CHOVATELOV A TRENEROV.
OD TOHO ZAVYSI CENA PITBULA CI JEHO STAVKOVA CENA.
ALE DNES SU LINIE KTORE BOLI PRESLACHTENE DO INEHO"LEVELU'
TO SU PITBULI KTORI SA NIEKEDI NAZIVAJU POLHODINOVY-LEBO SA SNAZIA VYBAVIT VSETKO DO POL HODINY,VETSINOV SUTO PSI POCHADZAJUCI ZDANICH LINII PRAVE TIMTO ZNAMICH A TYTO PSI SU NAOZAJ VELMY AKTIVNY ROZOBERACI TAKZE PSA Z INIM STILOM MOZU NACAT ZA VELMI KRATKY CAS ,
JETO O ICH STYLE BOJA ,CHOVATELSKY PODCHITENOM A CHARAKTERISTICKM PRE DANU LINIU.
ALE TITO PSI VOBEC NEMUSIA MAT GAME AK SA IM DARI PRI ICH SPOSOBE BOJA TAK ICH GAME "NIKTO NERIESI"HLAVNE ZE SU USPESNY! OTASKOV JE ALE, COBY ,BOLO KEBY BOLI POSTAVENY ZO PSOM CO ICH PRVOTNY NASTUP ZVLADNE A PREIDE PO POL HODINE DO AKTIVNEJ OFENZIVY? ALE TO UZ ASI VOPRED OSETRI "MENEZMENT" A K TAKEMUTO SUPEROVY HO RADSEJ NEPOSTAVY :lol:
TAKZE TYMTO SOM SA ROZKECAL TAK AKO SOM NAOZAJ NECHCEL ALE STOHOTO JE ZREJME ZE AJ V PIT SPORTE MOZE BIT GAME "RELATIVNE". :lol:
AK SA TATO PRIPOMIENKA NIEKOHO DOTKLA TAK SORRY ALE MYSLIM ZE JE K VECI A MOZNO NIEKOMU POMOHLA NIECO "POCHOPIT" 8)
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Re: BEST of BEST!

Poslaťod rUM^pEL » 15. Okt 2007, 21:30

HABAN'SBULLDOG píše:GENI SU DANE!- TO VIE AJ PRIEMERNE ZDATNY ZAHRATKAR.


tak sa ma nesnaz presvedcit ze som napisal nieco ine...

a game nie je vylucne domena pitov...ale vylucne u pitoch je game o ktorom sa da hovorit ako u game...to ze sa najde svetla vynimka pri inych bull and terrier psoch neznamena ze bude leto...a to ze jazvecik z poslednych sil pobehuje po mojsovej z neho nerobi gamedoga...
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod rascal » 15. Okt 2007, 21:33

HABAN - no mozno niekedy bola moda tvrdyx ust ako mal napr. GrCh Adam s "ZEBO" ale hadam aj vies ako zebo linka dopadla a dnesne zebo psy sa xovaju len pre ped!!! :roll:
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 21:54

rUM^pEL píše:
emor píše:pes proti psovi nieje to prave game.pes proti celemu svetu je uz ine game :wink:

pes proti psovi - to v ziadnom pripade ja nemusim a nevidim v tom nic prinosne ani pre psov ani pre ludi.


no a sme doma...to je ako na ulici v tme ked na "brucea leeho" vyskoci dva a pol metrovy fero z hornej dolnej..jasne ze fero vyhra...ale skus ich postavit do ringu s rozhodcami a pravidlami...a skus zistit preco bol bandog vlastne "vyrobeny" aby mali "velkeho pita" ktory v hrubej sile ma mozno konkurenciu len malokde ale v ringu sa neosvedcil ako pit...respektive nikdy sa ziadne ine plemeno v ringu tak neosvedcilo...a prave pre game...
to ze strazi ako narodna garda zahradku neznamena ze ma game...

a nie je bandog ako bandog...hovorim o tom poslednom - "velkom pitbullovi"


rumpel. nejde o strazenie zahradky. tam by som ineho ako kaukazaka nechcel. tomu sa tam nevyrovna nic a hlavne koli dvom veciam. ze vie maximalne setrit energiu a je jedno ci je +30 alebo -30. kaukazak je stalo ON.

ide o ine veci kotre sa mne osobne u psov rataju a to je. je rychlost a schopnost striedania vzruchu a utlmu . vyska vzruchu spolu s odolnostou nepreklopit tento vzruch do extremu kedy uz nejde o ustalenu volbu v spravani. to su atributy ktore su v protiklade a ich rovnovaha pri co najvyssej moznej miere zvladnuteho zatazenia je to premna prave orechove "GAME"

prakticky vyznam chovu psov je mozno premna to najblizsie aj ked osobne pracovne psa nevyuzivam. sportujeme a hrame sa aj ked je to scasti vyuzitelne aj pre prax. no nie som v OZ.

asi som to vysvetlil prilis komplikovane ale ked sa oboznamis s tym ze pes musi byt tvrdy bojovny a odvazny a zaroven ovladatelny zrazu zistis pri treningu takeho psa ze ak nema to co som popisal tak moze mat SRDCE a pittovske SRDCE jak hovado ale je ti nanic. lebo ked sa zatiahne zaclona na ociach tak je to nula, alebo koniec zivota psa.

hry su hry . a zapas je zapas. a mozno sa do bandogov spolu s hmotnostou dostala aj ta schopnost striedania vysokeho kontrastu vzruchu a utlmu na vysokej urovni. aj ked . ... u ovciakov je tato schopnost vyssia. :wink: o tolko o kolko je vyssia sila u bandoga napr.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 22:00

rascal píše:HABAN - no mozno niekedy bola moda tvrdyx ust ako mal napr. GrCh Adam s "ZEBO" ale hadam aj vies ako zebo linka dopadla a dnesne zebo psy sa xovaju len pre ped!!! :roll:

RSCAL.... :lol: TVOJA 'PREZIVKA" MOZNO SVEDCI ZE SI ZNALEC?!
JA TO UZ TERAZ ANI NESLEDUJEM,ALE TVRDY KUSACI SU ZAKLAD TO URCITE NESPOCHIBNIS!?
:lol: http://www.gamedogs.com/
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod rascal » 15. Okt 2007, 22:05

HABAN - zaklad je kompletny balik
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 22:13

rascal píše:HABAN - zaklad je kompletny balik

DOBRE!!! :shock:
PEKNA PREDSTAVA :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 15. Okt 2007, 22:17

RASCAL.
JESSY x SAVON=2:47/ :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Nils » 16. Okt 2007, 8:11

emor píše:ide o ine veci kotre sa mne osobne u psov rataju a to je. je rychlost a schopnost striedania vzruchu a utlmu . vyska vzruchu spolu s odolnostou nepreklopit tento vzruch do extremu kedy uz nejde o ustalenu volbu v spravani. to su atributy ktore su v protiklade a ich rovnovaha pri co najvyssej moznej miere zvladnuteho zatazenia je to premna prave orechove "GAME"


emor, ale to nie je LEN o plemene, ale aj o povahe konkrétneho jedinca. ty ako športvý kynológ potrebuješ vyrovnaného psa s plynulým prechodom medzi podráždením a útlmom, sú však situácie, kde je vyslovene žiadúce, aby boli psy"prepnuté"- napr. niektoré väznice s najvyšším stupňom ostrahy/tým nemyslím, že musia hneď polovicu búriacich sa väzňov roztrhať, hlavný je psychologický efekt.../
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 16. Okt 2007, 8:30

Nils píše:
emor píše:ide o ine veci kotre sa mne osobne u psov rataju a to je. je rychlost a schopnost striedania vzruchu a utlmu . vyska vzruchu spolu s odolnostou nepreklopit tento vzruch do extremu kedy uz nejde o ustalenu volbu v spravani. to su atributy ktore su v protiklade a ich rovnovaha pri co najvyssej moznej miere zvladnuteho zatazenia je to premna prave orechove "GAME"


emor, ale to nie je LEN o plemene, ale aj o povahe konkrétneho jedinca. ty ako športvý kynológ potrebuješ vyrovnaného psa s plynulým prechodom medzi podráždením a útlmom, sú však situácie, kde je vyslovene žiadúce, aby boli psy"prepnuté"- napr. niektoré väznice s najvyšším stupňom ostrahy/tým nemyslím, že musia hneď polovicu búriacich sa väzňov roztrhať, hlavný je psychologický efekt.../


nuz coto o psoch ZVJS viem. ale aj tam treba to co v sporte. ak , tak sa opytaj tych co tam realne pracuju ako psovodi.
- este jedna vec. aj tam prevazuje ovciak. nemecky aj belgicky.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 16. Okt 2007, 8:51

...nemal som na mysli naše ústavy, ale niektoré v zahraničí. a s tými plemenami u nás - iste je to tak, aj keď je to dané z veľkej časti aj tradíciou a podmienkami.
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod rascal » 16. Okt 2007, 11:36

HABAN'SBULLDOG píše:RASCAL.
JESSY x SAVON=2:47/ :lol:


cas nemusi znamenat kvalitu - WORLD RECORD 6:47!!! DRAW
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod rascal » 16. Okt 2007, 11:42

emor píše:
ide o ine veci kotre sa mne osobne u psov rataju a to je. je rychlost a schopnost striedania vzruchu a utlmu . vyska vzruchu spolu s odolnostou nepreklopit tento vzruch do extremu kedy uz nejde o ustalenu volbu v spravani. to su atributy ktore su v protiklade a ich rovnovaha pri co najvyssej moznej miere zvladnuteho zatazenia je to premna prave orechove "GAME"

... ked sa oboznamis s tym ze pes musi byt tvrdy bojovny a odvazny a zaroven ovladatelny zrazu zistis pri treningu takeho psa ze ak nema to co som popisal tak moze mat SRDCE a pittovske SRDCE jak hovado ale je ti nanic. lebo ked sa zatiahne zaclona na ociach tak je to nula, alebo koniec zivota psa.


No1 - ozaj ok vystihnute
rascal
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 10. Sep 2007, 16:44

Poslaťod Kaca » 16. Okt 2007, 12:01

emor píše:pes proti psovi nieje to prave game.pes proti celemu svetu je uz ine game :wink:

pes proti psovi - to v ziadnom pripade ja nemusim a nevidim v tom nic prinosne ani pre psov ani pre ludi.

Absolutny suhlas. Psie zapasy naozaj nemusim... :(
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron