Kto si to zase odskáče?!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 1. Okt 2007, 18:38

Eva.K tak nedavaj vsetkych Zahorakov do jednoho pytla, ja som Zahorak a psov zboznujem-bez pekaca :) ano sice o Brodskom sa hovori, ze tam jedia psov, ale si myslim, ze teraz uz je to len ohovaracka. Psi neznasaju smrad neumyvanych a opilych, preto tak reaguju...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod korra » 1. Okt 2007, 19:06

myslim ze jedenie psov je skor vysada ineho etnika na slovensku a hlavne na inej casti SK....
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Nils » 2. Okt 2007, 8:40

veru, klobásky vo Valaskej nerobia enem len z bravčovinky... :roll:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Eva K. » 2. Okt 2007, 9:33

Rybička prepáč, neber to na seba, ja mám rada všetkých ľudí bez ohľadu
od kiaľ pochádzajú, len nemám rada takých, čo jedia /pardón žerú/ psíkov, lebo ten psík si to nezaslúži, je to priateľ a spoločník a nie bravčovina, alebo kuracina.
Ospravedlňujem sa všetkým Záhorákom, čo to nerobia.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 2. Okt 2007, 10:05

Eva.K OK :D v pohode,
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fraga » 2. Okt 2007, 11:09

Ja to vidim podobne, ale okrem iného ked "žerú" kone alebo kupujú psom krmivo z mäsa koní! Kôň je tiež priateľ a prečo priateľovi psovi servírovať priateľa koňa? Je to nechutné!
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 2. Okt 2007, 11:21

...radšej nechcime vedieť, čo nám ázijských reštikách servírujú tí usmievaví šikkmookí chlapíci...

Ako vám povie každý Francúz: "Dobrá omáčka zakryje nejden hriech"...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Kaca » 2. Okt 2007, 11:36

:) Aby sme sa vratili k teme: ak bol ten straznik taky "psovod" akych su u nas v SBS stovky, tak sa tym psom vobec necudujem. Zazila som "psovodov", ktorych som pustala do ich vlastneho objektu, lebo mali strach pred vlastnym sluzobnym psom...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rybicka » 2. Okt 2007, 14:04

Nils preco azijske jedla nejem :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 2. Okt 2007, 14:12

rybicka píše:Nils preco azijske jedla nejem :lol:


prečo, vieš aké dobré su mačacie prsíčka v sójovej omáčke :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod miimiam » 3. Okt 2007, 11:33

Kaca píše::) Aby sme sa vratili k teme: ak bol ten straznik taky "psovod" akych su u nas v SBS stovky, tak sa tym psom vobec necudujem. Zazila som "psovodov", ktorych som pustala do ich vlastneho objektu, lebo mali strach pred vlastnym sluzobnym psom...


Kaca mas pravdu.
Vo firme, kde som pracovala,mali na starosti strazne psy vratnici. (striedali sa dvaja). Krmili ich, vypustali, a rano zase zatvarali do voliery. (Boli to NO) Je pravda, ze nie je clovek, ako clovek, preto bol jeden z nich agresivnejsi a psy bez zjavnej priciny bil. Videla som to na vlastne oci a ked som sa zastarela, tak mi povedal, ze ho pes predsa musi posluchat! Lenze tito psy nemaju pana, resp. maju panov niekolko. Jeden od nich vyzaduje to, druhy ine atd. Preto je len otazkou casu, kedy nastane v ich hlave skrat a zautocia. Mozu mat psy vycviky poslusnosti, ale ked ten vratnik (straznik), nema o zakladoch vychovy a vycviku psa ani paru, tak vlastne iba kazi psa a to co sa pes naucil a este si pri tom mysli ze hrubou silou (bitkou) ho donuti posluchat. A potom sa vsetci cuduju ako mohli strazne psy dohryzt straznika!!
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod Kaca » 3. Okt 2007, 12:32

miimiam píše: Mozu mat psy vycviky poslusnosti, ale ked ten vratnik (straznik), nema o zakladoch vychovy a vycviku psa ani paru, tak vlastne iba kazi psa a to co sa pes naucil a este si pri tom mysli ze hrubou silou (bitkou) ho donuti posluchat. A potom sa vsetci cuduju ako mohli strazne psy dohryzt straznika!!

Najhorsie je, ze mnohi z tych "sluzobnych" psov nikdy v zivote nevideli cvicak a poznaju len kotec a vybeh... a o ovladatelnosti si myslim svoje. Pokial ti hlupaci psov bez zjavnej priciny biju, tak je to len otazka casu. Takisto som videla straznikov pod vplyvom alkoholu - tam staci psovi takisto malo...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod rea » 3. Okt 2007, 17:00

Kaca píše::) Aby sme sa vratili k teme: ak bol ten straznik taky "psovod" akych su u nas v SBS stovky, tak sa tym psom vobec necudujem. Zazila som "psovodov", ktorych som pustala do ich vlastneho objektu, lebo mali strach pred vlastnym sluzobnym psom...


Kačka toto bol presne ten prípad, ako píšeš, ešte pár perličiek k tomu koluje. V rámci porekadiel "bez vetra sa ani lístok nepohne" a "jedna pani povedala" to nechávam tak, ale svoju vinu na tom mal iste majiteľ psov, strážnik, okolnosti, ktoré vytvorili a na ktoré psi reagovali. Kým budú zákony také, aké sú, tak bude takýchto prípadov stále dosť, bohužiaľ. Česť výnimkám, ale poznám ich veľmi málo.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Kaca » 3. Okt 2007, 21:48

rea píše:Česť výnimkám, ale poznám ich veľmi málo.

Presne tak. Par vynimiek poznam aj ja, ale, zial, je ich strasne malo... :(
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 8:10

Ak počúvate dnešné "Dobré ráno Slovensko!" v SRo, tak už viete o téme dňa: "patria bojové plemená psov na ulicu?" Moderátor - Romanko Bomboš a p. Kardošová.

už je to tu: "verejnoprávne" médium s tendenčným pohľadom....

v krátkych vstupoch zostrihaná nahratá anketa, ktorú robi s najväčšou pravdepodobnosťou nejaký praktikant. Napr. otázka - "Keby váš sused mal vo dvore bojového psa,nebáli by ste sa pustiť deti hrať na ulicu?? Odpovede boli jasné - 80% sa pravdaže bojí/ale nikoho nenapadli/...

V telefonických odkazoch navrhol jeden z "odborníkov" - vydávať k "bojovým" plemnám zbrojné pasy - podľa kategórií A,B,C,D...

najviac ma však potešil samotný moderátor Bomboš, ktorý v krátkom zahlásní uviedol: parafrázujem - možno aj vy v týchto ranných hodinách venčíte svojho psíka a stalo sa vám, že naňho zaútočil väčší pes bojového plemena. Aký máte názor....

napísal som tam mail, tak som zvedavý, či z neho niečo použije...


zatiaľ sa im podarilo vytvoriť obraz voľne pobiehajúcich "bojových psov" na uliciach a po sídliskách, ktorí ohrozujú ľudí.

ešte jeden často opakovaný výrok našich "profesinálov":"množiace sa útoky bojových psov na ľudí"...

...a to som V SRo nejakú dobu v redaktorskej a moderátorskej pozícii pracoval...hanbím sa :oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :oops: :cry: :cry:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť

cron