Kynologia v BB kraji

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod offca » 29. Sep 2007, 9:54

Argentinky su milačikovia. Hlavne tie fenky. Pre nich typický znak je pusinkovanie. Ešte som nevdela psa, ktorý by pusinkoval viac a s väčšou precíznosťou. A celkovo sú dosť dobre zvládnuteľné, hoci ak sa "zadarí" trhnutejší jedinec, aj fenka vie byť ako britva. Psy sú prirodzene dominantné. No ak sa zadarí taká fena, prirodzene dominantné psy sa môžu skryť.
No a že by som ... teda chcem porovnávať, len pre zaujímavosť. S Čertom mám oveľa väčšie problémy ako pri výcviku, tak pri manipuácii na vôdzke. On je utrhnutý z reťaze. On ťahá, trhá, strečkuje, pletie sa pod nohy a to všetko s ohromnou silou...buldozer (tá polská stanica má trfefný názov). S Kimom toto nikdy nebolo, hoci s jeho ťahaním som mala tiež dosť čo robiť a vracala som sa so spálenými a mozolnatými dlanami. No Čert v tomto vedie.
Ono je to celkovo o tom, ktorá povaha ti k tej tvojej sadne viac. Aj spôsob, akým treba na psa pri výcviku. Z vlastnej iniciatívy by som si to terierate megero nikdy nezaobstarala....dogeny sú zlaté povahy. Nechcem ale, aby to vyznelo tak, že Čerta nejak zatracujem!!! On je naše malé milé blbé ňaňátko.

Na túto tému by som vedela písať dllhee novely :)

Takú Riušku by som brala. Ja som Peťa taak lámala, nech si neberie psa, že sám neskôr pochopí, ako dobre spraví, ked sa rozhodne pre fenu. Už pochopil :D
No ale počkaj, ked už budete tvoriť tú čuba-farmu, ked sa zadarí pár šiši fien, ako veselo bude :twisted:
Na SBT stretnutia chodila šialeá fena Sheila. Ju sa nedalo zastaviť. Vrtula v zadku aj ked ostatné psy už padali únavou.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: Kynologia v BB kraji

Poslaťod Brix » 1. Okt 2007, 11:14

julieta píše:Ahojte, potrebujem zamestnat dvoch stafordsirskych bulterierov. Viete o niecom v BB kraji najlepsie okolo ZV kde by sa dalo pracovat so psom? Napr. cvicak, agility, coursing, weight pulling, obedience a pod. ďakujem.


Ahojcek, som velmi rada, ze sme sa konecne stretli na cvicaku. Hafanovia su velmi zlati a Brixikovi sa obaja velmi pacili. Neviem preco som si myslela ze staforsirsky bulici su aspon o 10 cm vacsi. V kazdom pripade su to take zlate zive valiace sa gule. Uz sa tesim na sobotu. Snad nas bude menej. Tuto sobotu to bol riadny naval. Pa 5-ka a Brix
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Poslaťod julieta » 1. Okt 2007, 12:25

Ahoj Peti,

aj ja som rada ze sme sa stretli. Brix je tiez velky krasavec.
Veru, tolko psickarov na cvicaku som nezazila ani minuly rok, ked sme obcas chodili iba s Bugim.
Ja som uplne nadsena z toho cvicaku. Ria sa pekne predviedla aj v sobotu. Celkom jej to posluchanie ide. :) Bugi to je pravy chlap - tvrdohlavy :)
Ale aspon po cvicaku maju psici dost a do vecera spia.

Tuto sobotu nejdeme. Musime ist ku svokrovcom. Ale buducu sobotu sme na cvicaku ako na koni. Zatia som si dala zavazok ze do buducej soboty budeme s Riou precvicovat k nohe- pretoze nejako dlho nevydrzi este zotrvat pri nohe. :)
julieta
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 2. Okt 2005, 0:31

psie športy

Poslaťod Brix » 2. Okt 2007, 14:30

Ahojček kynológovia a milovníkovia psov.

Včera som objavila super český časopis Psí sporty. Začal vychádzať
v tomto roku a je to dvojmesačník. Možno to pre niektorých nie je novinka, ale možno sa táto info zíde iným. Momentálne je v predaji č.5. Dnes som si objednala aj jeho starišie čísla. Škoda, že č.1 sa už nedá zohnať.

Ak by niekoho zaujímal obsah tak tu ho máte: nejaký ten rozhovor, working testy..., stále rubriky: agility, tanec so psom, dogfreesbee, dostihy a coursing, flyball, mushing a dogtrekking, obedience, pasenie, športová kynológia, záchranári (ruiny).

5-ka
Obrázok užívateľa
Brix
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 19. Jún 2007, 16:24
Bydlisko: BB

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron