obliekanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod daga » 10. Sep 2007, 21:10

Jedna vec je trendové obliekanie pre parádu, druhá obliekanie psa, ked má len minimálnu podsadu (podotýkam v zime a pri mínusových teplotách). Mám dvoch psov, pri jednom netreba obliekať, pri druhom áno a podotýkam, že psa za hračku ani za dekoráciu nepovažujem.
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod oreganka » 11. Sep 2007, 10:13

definuj ´minimalna podsada´ - mozno mas na mysli plemena typu boldocek, boxer, no ale potom aj taky amstaf ... vo svetri :lol: . Nie vazne, obliekanie iba ak u nahaca a urcite u faraona, inak vazne neberiem, lutujem.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod daga » 11. Sep 2007, 11:48

Až budeš mať raz nízkopodvozkového psa s artrózou, tak rýchlo zistíš, že obliekanie je lacnejšie a šetrnejšie ako liečba u veta... a myslím, že každá hovoríme o niečom inom...ja nehovorím o bambulení psa do celozateplených oblečkov, ale skôr o ochrane pred mokrom.....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod oreganka » 11. Sep 2007, 12:40

draga, dufam ze este stale v pokoji diskutujeme, bez konfrontacneho tonu, mrzelo by ma ak by si to vnimala inak :? Vsetky moje prispevky na margo obliekania psov su pisane za predpokladu, ze pes je zdravy - a to moji psy su. Ak by boli moji kamarati ´nizkopodvozkovi´no zdravi - neobleciem ich ani tak a volim skor ine cesty, ako im vzhladom na specifika telesnej stavby plemena, udrzat dobre zdravie. Mokro vonku psom neskodi - nepotrebuju galose a prsiplaste, co im neprospieva je pasivita v necase a zanedbana starostlivost po navrate do sucha.
Ak ma pes artrozu, alebo apriory akukolvek nemoc, ci znevyhodnenie - treba tomu pochopitelne prisposobit starostlivost a ak by bolo nutne obliect, obleciem. Nemam vsak skusenost s chorymi psami a nie som vet - tam chodim len, ked je cas ockovat a na preventivky, takze neviem ako psa s artrozou setrit. Ak to robis, lebo je to zo zdravotneho hladiska potrebne, tak vies co robis.
Zelam tvojim psikom vela peknych vychadzok, ci uz v sustakoch, alebo bez :wink:
PEACE.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod rea » 11. Sep 2007, 13:49

Tak tak, je zbytočné sa hádať, tiež som proti skleníkovému chovu, ale u 9-ročného psa boxera s výrastkami na chrbtici, kde evidentne studené a mokré počasie zhoršovalo stav, som tiež pristúpila k nepremokavej ochrane chrbta psa, ide o to, aby sme zo zdravých psov nerobili zbytočne citlivky. Pred obchodom uviazané hladkosrsté šteniatko v chladnom daždivom počasí je takisto nevhodné, ako prehnané obliekanie.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod daga » 11. Sep 2007, 13:59

Nie nebolo to konfrontačne..to ja nerobím......roky ukázali slabinu jazvečíkov a tak sa vyhýbam zbytočnému navĺhaniu (v chladnom období), ale výlučne cez jesenné dažde a zimné člapkanice......malé výnimky sú ešte pri veľmi silných mrazoch....je to prevencia, ktorá sa mi vráti v starobe....bohužiaľ, fakt viem o čom hovorím...nie som však zástancom prehnaného babušenia psov (vídavam to okolo seba pomerne dosť často a myslím, že to je už na škodu)....našu kvázi malamutku by mi nikdy v živote nenapadlo do niečoho obliekať...svoj kabát má pomerne nepremokavý a teplý. :wink:
P.S.: Prajem ti, aby sa tvojim chlpáčom vyhýbali choroby :wink:
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod pagastanka » 12. Sep 2007, 13:55

Ja mam tiez jorka a myslim, ze pri tomto plemene je nutne obliekanie.
Skuste mrknut na: http://www.pt-yorky.estranky.cz/stranka/oblecenie
Dufam, ze to kazdemu, kto potrebujem pomoze alebo sa aspon inspirujete :D
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Fraga » 12. Sep 2007, 15:14

Daga ja som tiež proti obliekaniu, a tiež mam jazvece :P a kupila som im pršiplášte presne ako píšeš sú náchylní na chrbat a tiež nechcem nic riskovat.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 12. Sep 2007, 15:25

Fraga píše:Daga ja som tiež proti obliekaniu, a tiež mam jazvece :P a kupila som im pršiplášte presne ako píšeš sú náchylní na chrbat a tiež nechcem nic riskovat.

Akých jazvecov máš? ak teda môžem byť zvedavá :D
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 12. Sep 2007, 18:57

Trpasličích hladkosrstých :P
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 12. Sep 2007, 22:54

Fraga píše:Trpasličích hladkosrstých :P
Ja štandardnú dlhosrstú, aj ked momentálne pripomína hladkosrstú....dúfam, že sa zasrstí.... :D
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 10:36

Iste, davaš jej nejaké vitamínky?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 13. Sep 2007, 11:27

Fraga píše:Iste, davaš jej nejaké vitamínky?

teraz dostáva OSDS od FM, november-december bude na kúre Gelacanu...gelacan mám rokmi osvedčený, obsahuje všeličo a zároveň aj gluc.chondroitin.....pridávam to do jogurtu (kefír, acidofilné mlieko,...)
samozrejme dávam to obom (druhé mám kríženú malamutku)....ani jednu nemám od mala, jedna je z ulice, jazvečica cez útulok od množiteľa.....takže musím riešiť v akom stave sú momentálne a preventívne
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 13. Sep 2007, 12:58

No teda. Hm.

Ja davam biofaktory Canvit chondro 3r. ako prevenciu a zatial tiez spokojna. Ono im treba tie klbiky a spoje niečim premazávať :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 14. Sep 2007, 13:51

S biofaktormi mám skúsenosť len s biotinom H inak nie.....na kĺby sme skúšali viac vecí, ale Gelacan sa mi osvedčil najviac......používam ho od začiatku ako s ním prišli na trh a rokmi to vylepšovali....inak kým sa dal dostať aj pre ľudí, tak som ho používala aj ja, pokým som aktívne športovala.....jazvečíky sú super psy, ale na chrbticu sa musí fakt dať bacha....doma mám teraz jazvečieho skokana..tak dúfam, že to s chrbticou nespraví v budúcnosti nič..... :D mali by sme si tu asi spraviť tému o jazvečíkoch :wink:
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia