ponuka na krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod sylva » 15. Jún 2007, 7:38

Tak si skús úvodný príspevok prečítať ešte raz
Už nemám ako :lol: Napriek tomu, že išlo o krytie psov bez PP, nevidím dôvod pozastavovať sa nad požiadavkou majiteľky krycieho psa.
Ved, to by bolo divne, ked by pes bez vystav, uchovnenia a hlavne veterinarnych vysetreni (vsetko to stoji dost penazi) mal kryt za stena alebo za 500 euro
Ty si akože myslíš, že taký pes bude kryť uchovnenú šampiónku? :lol:
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod Nikka » 15. Jún 2007, 8:04

Pagastanka, vsak som to aj myslela ironicky.
Stale ma udivuje, ze su ludia ochotni za taketo psy zaplatit 7 500 Sk a viacej. Ved na uchovnenie netreba ziadne peniaze ani namahu. Ziadne vystavy, vysetrenia (potom sa cudujeme, ze polrocne stence maju luxacie patelly), cestovanie za krycim psom. Nic. A vzhladovo sa uz velmi zdaleka podobaju na papierove jorky, maltezaky... (hlavne tie maxi jorky :lol: ). Jorky su prevazne krizence silkacov, aspon tu u nas v ZA. Ale cest vynimkam!
Vsak staci najst nejaku menej znamu chovnu stanicu a chovatela, co tolko nevystavuje alebo ma D - ckove psy (ale iste su vzhladovo na tom stale lepsie) a kupit psika s PP. Jasne, ze PP nie su zarukou, ze zo stenata bude multisampion :D , ale aspon si je clovej isty, ze nekupuje macku vo vreci.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod sylva » 15. Jún 2007, 8:23

Či už 500 euro alebo 20 Sk, je to celkom jedno. :lol: Ak sa štence popredajú za 20 Sk, jedno, krycí pes si za krytie nechá jedno šteňa, kryl za 20,- Sk. Je to veľa?
sylva
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod pagastanka » 15. Jún 2007, 9:38

Ja si nemyslim, ze zato, ze moj pes je bez PP, nepotrebuje financne narocnu starostilivost. Aj ked uznavam, ze urcite to neni az tolko ako pri psovi s PP.
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Nils » 15. Jún 2007, 9:40

DKo píše:Je jedno aké jedno šteňa by to bolo :?:


Zmluvná voľnosť je základná zásada záväzkového práva. Žiadna kogentná úprava po vymedzení zákl. právneho rámca neexistuje. Takže obsah dohody si slobodne a z vlasnej vôle dohodnú zmluvné strany. A je len na nich, aké jedno alebo akých 10 šteniec to bude. :idea:

p.s. zadržiavanie vetrov spôsobuje, že plyny sa ti tlačia do hlavy - z toho sú tie nahovno nápady :twisted:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nikka » 15. Jún 2007, 10:47

Pagastanka, o tu zakladnu starostlivost nejde. Ved aj moje kamaratky maju psikov bez PP a aj bastardikov a uzasne sa o ne staraju. Maju super veterinarnu starostlivost, vyborne su krmene, cesane, maju dostatok pohybu... Proste, kazdy psik, by mal ma co najlepsiu opateru.
A ked sa ti niekto ozve na tvoj inzerat na krytie, tak sa proste ustne alebo aj pisomne mozete dohodnut na podmienkach. A kedze si si zadala ako tvoju podmienku, ze chces stena, tak nie je o com pisat. Proste chces stena, tak ta druha strana bude o tom vediet a tak budes mat nan aj pravo, ked sa narodia :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod pagastanka » 15. Jún 2007, 12:05

Ano Nikka, presne tak. Preto som svoju podmienku uviedla.
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Soreya » 15. Jún 2007, 20:02

Tak aby sme boli v obraze, ja mám psa s PP a nikdy som nekryla za šteňa, pretože aj šteňa yorka bez PP je drahšie ako krytie s PP psom. Neviem, pagastanka, či takto niekoho nájdeš. Ja nechcem zle, viem, že určite by sa šteniatko malo dobre u teba, ale takýmto spôsobom ho nezoženieš, pretože ľudia nie su hlúpi, a takí, čo chovajú suky bez PP, aby ich potom rozpredali, a nabalili sa, nepristúpia na takéto podmienky, lebo ked porozmýšľajú, nájdu si radšej krytie za peniaze, a to taký york bez PP môže kryť približne za 2000, a ak si pozrieš inzeráty, šteniatka bez PP sa predávajú okolo 6-9000!!!! A toľko si za krytie pýtajú kvalitní psi! Dúfam, že tu nevyvolám zase podráždené reakcie, ale podľa mňa je toto logické.
Soreya
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19. Sep 2006, 22:45

Poslaťod Nils » 15. Jún 2007, 20:11

Soreya píše:Tak aby sme boli v obraze, ja mám psa s PP a nikdy som nekryla za šteňa, pretože aj šteňa yorka bez PP je drahšie ako krytie s PP psom. Neviem, pagastanka, či takto niekoho nájdeš. Ja nechcem zle, viem, že určite by sa šteniatko malo dobre u teba, ale takýmto spôsobom ho nezoženieš, pretože ľudia nie su hlúpi, a takí, čo chovajú suky bez PP, aby ich potom rozpredali, a nabalili sa, nepristúpia na takéto podmienky, lebo ked porozmýšľajú, nájdu si radšej krytie za peniaze, a to taký york bez PP môže kryť približne za 2000, a ak si pozrieš inzeráty, šteniatka bez PP sa predávajú okolo 6-9000!!!! A toľko si za krytie pýtajú kvalitní psi! Dúfam, že tu nevyvolám zase podráždené reakcie, ale podľa mňa je toto logické.


Logické je, že každý sa snaží zarobiť čo najviac. Aj keď prax môže vo väčšine prípadov preferovať krytie za fin. odplatu, stále je to len vec hľadania a dohody...

p.s. tiež nechcem nikomu zle :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ponuka na krytie

Poslaťod Esona » 15. Jún 2007, 20:57

Poznám prípady ,že za krytie majiteľ suky nechce platiť,ale ponúka šteňa . Majiteľ psa to odmieta a dochádza ku sporom .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Re: Ponuka na krytie

Poslaťod Michaela » 16. Jún 2007, 8:59

Esona píše:Poznám prípady ,že za krytie majiteľ suky nechce platiť,ale ponúka šteňa . Majiteľ psa to odmieta a dochádza ku sporom .




No ak sa dohodnu na tom a ona sama si dala taku podmienku tak nemusia nastat spory :wink: a mozu pisomne podpisat dohodu a musi sa splnit dohoda.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

krytie

Poslaťod gabika » 16. Jún 2007, 14:38

Ja tiez poznam pripady kedy je za krytie ponuknute steniatko - ale jedna sa vacsinou o pocetne vrhy kedy ma majitel problem predat vsetky steniatka tak to riesi formou toho ze ponukne stena majitelovi krycieho psa. Ale v pripade malych plemien psov (york, maltezak, civava apod.) majitel suky urcite neda steniatko za krytie, kedze vrh ma len 2-3 steniatka.
gabika
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 4. Sep 2005, 19:33

Poslaťod Soreya » 16. Jún 2007, 14:47

Presne tak!!!!!
Soreya
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 19. Sep 2006, 22:45

Poslaťod ku » 17. Jún 2007, 11:01

Čo sa týka šteniatka za krytie-musia sa vopred dohodnúť./Hoci sa mi to zdá veľa/ Ale to čo tu čítam o yorkoch s PP a bez PP.Je mi z toho zle.Ja chovám yorkov s PP aj bez PP.Vrh bez PP predám bez problémov, to je každému jasné.Ale vrh s PP tu mám problém so všetkým, s nakrytím s predajom atď. Prečo by si niekto mal kupovať psa s PP, keď s ním nemieni chodiť na výstavy?A okrem toho porovnávam zdravotný stav s PP a bez PP - musím konštatovať -žiadny rozdiel. Nikdy nemám istotu či bude šteňa zdravé aj keď je s PP. A všade okolo nás behá veľa VEĽMI NÁDHERNÝCH yorkov-aj keď sú bez PP.
ku
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 4. Jún 2006, 10:03

Poslaťod Nikka » 18. Jún 2007, 8:07

Jaj Ku, to by si sa nemala ani k tomu takto otvorene priznavat, ze mas odchovy s PP aj bez. Ved v kazdom chovatelskom poriadku kazdeho klubu mas zakazane mnozenie, nie? A osobne si myslim, ze pri odchovoch s PP by malo ist o cest a o co najkvalitnejsie steniatka po zdravych a kvalitnych rodicoch. Nehovorim teraz o papierovych odchovoch po priemernych a podpriemernych zvieratkach. Bo ty si za svoj odchov zodpovedna a takto si vzdy vedena ako chovatelka. Mne vadi u bezpapierovych psikoch to, ze "chovatelia" su inkognito. Majitel nema casto s nimi ziadny kontakt, ziadna poradna, ziadny servis...Nic. U nas majitelia dlhosrstych psikov ani nedostali instrukcie, ze ako cesat, upravovat, cim krmit. Skoda. Tie psiky a ani ich majitelia za to predsa nemozu.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia