Krutá realita dnešného Slovenska

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Michaela » 30. Apr 2007, 12:08

no viem minule som kricala taky 12 rocny chalan vencil psa a jeho kamarat toho psa drazdil, lebo behal okolo psa a pes zurivo stekal keby mu tak odhryzol zo zadku
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod beira » 30. Apr 2007, 12:30

Nam sa neraz vratil domov postreleny kocur, jeden nas sused v okoli vypichoval maciatkam oci, viem aj o tom, ze chalaniska na okoli hadzali macky do vriacej vody...
Decka, co chodia denne okolo dvorov, drazdia psy, pluju na ne, hadzu kamene, kopu do bran a niektori rodicia sa len prizeraju a este aj smeju... ale samozrejme, ked takyto vydrazdeny pes nahodou kusne decko, je na vine on. Viem dokonca o jednom pripade, ked sialena stara matka posielala 5-rocne dievcatko pravidelne hadzat do susedovho psa v koterci sutre... pes nakoniec zaskratoval a v amoku pohryzol vlastneho majitela, ktory sa ho snazil upokojit.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Jana K » 30. Apr 2007, 13:20

pocula som tu spravu o vlciacikovi od mamy...uz som nemala chut nadavat, ale vrazdit od jedu a hlavne bezmocnosti...

Beira, to nie je normalne, co sa deje. v zivote nepochopim, kde sa berie ta nenavist v tych ludoch a deckach obzvlast..Jaro by ma zaradil k tym, co zvierata - obzvlast psov - poludstuju..ale sorry, ked vidim, co sa deje okolo, tak si myslim, ze aj takych, ako ja je treba.

Miška, ak mate tu moznost, tak zoberte tym haj****, teda ciganom/neciganom tych hafanov, lebo dopadnu rovnako ako vlciacik alebo na pekaci..a daj vediet, ako dopadla akcia.
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Lenka Mikšová » 30. Apr 2007, 13:40

Ahojte,fakt je človeku smutno,keď počuje,čo všetko "ľudia" dokážu urobiť bezbrannému tvorovi. My chovatelia,čo psíkov chováme ako v bavlnke,venujeme sa im a vychovávame ich s láskou je až do plaču. Prečo takáto zlota tým chrapúňom prejde? Kde sú kompetentný?
Je to strašné....
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Jana K » 30. Apr 2007, 13:46

ano Lenka, si zober, v akej dobe zijeme, a toto sa deje bez akohokolvek postihu.. :?: :idea: .to je az neuveritelne...zial, neviem preco som presvedcena, ze za mojho zivota sa ziadnej zmeny nedockam..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Lenka Mikšová » 30. Apr 2007, 13:51

Avoj Janka, mám rovnaký názor,v správach to prebhne minútovým spotom a tým to vlastne aj skončí. Milujem psov,lebo vlastne aj keď nehovoria ústami,očami povedia viac. A ja si neviem,fakt ani predstaviť ako takýto týraný psík pohľadom sleduje ľudí. Mojim hafanom,keď niečo je,hneď im to vidím na kukadlách. Ale týranému psíkovi bude veľmi dlho trvať,kým znova začne dôverovať ľudom a hlavne keď bude mať to šťastie a zoberú si ho hlavne ľudia s dobrým srdiečkom....
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Lenka Mikšová » 30. Apr 2007, 13:53

Ozaj,máš nádherného psíka - tuším weimarský stavač,že? Nádherný a máme podobný vkus
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Jana K » 30. Apr 2007, 15:24

AHoj Lenka este raz, t

tak teraz mi neuveris, ale od zaciatku, co chodim na forum, obdivujem tvojho Arthura..mna nemecka doga pri vybere anilen nenapadla, ale ked som sem zacala chodit a zbadala Arthura, tak som fakt rozmyslala, ci mojmu Amigovi nevyberieme prave takehoto fesaka do partie..ano, my mame weimaraka, taka mala velka opica s tvrdou hlavou..aj preto si davam este cas na toho druheho hafana, lebo mam co robit s tymto.. :lol:

a k tym tyranym zvieratkam - mozem s tebou len suhlasit..je to moja velka slabost..aj ja sa vtedy pozriem na mojho stenca, ked nieco take bezi v telke /ak to dokazem pozerat :cry: /, a nemozem uverit...ja som dokonca v zivote nebola v utulku, lebo by mi to zlomilo srdce..mozno raz, ked vyhram sama nad sebou..a som strasne rada, ze su ludia ako Miška, ktori to zvladnu....
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Michaela » 30. Apr 2007, 18:13

no ano my mame v utulku amona - chudacik pohryzol jednu pracovnicku asi v decembri a este teraz je na marodke. amonovi sa ludia nevenovali a este ho drazdili - v zivote nebol ockovany, ked ho pracovnicka brala tak bol zo zaciatku mily(mala aj rukavice) a potom ked mu dala obojok vtedy skocil a zahryzol do ruky a pracovnicke potrhal na ruke svaly. ale mne a kamoske sa ho podarilo skrotit. ale casto si hryzie chvost do krvi. alebo napriklad riki on je strasne ostry psik - priviazali nam ho o branu je strasne velky a nam sa ho podarilo skrotit. respektuje iba mna, kamosku a pracovnika. uz si ho niekto vzal a vratil ho - s kamoskou sme tam neboli aj to neviem pochopit ako ho vzal
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Jana K » 30. Apr 2007, 20:46

no mate to tam pestre Michaela..vsetko, co hafani robia, je len odrazom ich minulosti, preto sa nemozem divit tomu pokusaniu...chudacik, musi byt velmi nevyrovnany, ked kuse sam seba az do krvi..uz to hovori samo za seba - ze v zivote nebol ockovany... :roll:
Miška, kolko tam mate teraz zvieratiek?
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod Michaela » 30. Apr 2007, 21:22

asi okolo 60 -70 neviem neratala som ich. mame aj cistokrvne a prave mame nejako viac labradorov a ich krizencov. mame novu labradorku, je strasne pekna. pokusim sa ich poratat. inak nechce niekto krizenu belgicku ovciacku? alebo labradora alebo rotlajvera? inak mame krizenca rotlajvera s bernskym salasnickym psom a ma krive nohy a krivu chrbticu - nevie ani sediet ked si sadne tak zacne podavat lavu labku a na pravu stranu pada a chodit tiez nevie dobre. doniesli ho jeho majitelia (hafanek ma 9 mesiacov) ich fena mala malicke a ostatne umiestnili a toto si nechali, ale ze sa im zdal velky - ale to klamali. chudak prinesli ho na voditku mal nahubok a hned na ceste spadol :cry:
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Michaela » 30. Apr 2007, 21:25

a 5 maciek -a z toho su 3 skrotene
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Lenka Mikšová » 1. Máj 2007, 7:56

Ahoj Janka,dík za pochvalu nášho Arthurka. Milujem nemecké dogy a preto výber bol u nás jasný. Máme ďalšiu dogoušku,možno si si na stránke všimla... nechceli sme,aby Arthurko bol sám,tak k nám pribudla Sellinka. Weimarské stavače sú úchvatné psy,taktiež sme s manželom ešte nad nimi uvažovali,len tí naši hafani musia trochu vyrásť,lebo venčenie dvoch psov zaberie dosť času a hlavne ich udržať. Inak nemecká doga má perfektnú povahu,takže s nimi inak problém nieje. S tými útulkami som na tom rovnako ako ty,najprv by som si poplakala a chcela by som všetkým hafanom dať domov ako sa patrí,lebo by mi trhalo srdce. Obdivujem ľudí ako je Michaela,ktorá so zvieratami žije telom aj duchom a skláňam sa pred ňou..... Bárs by bolo viac takých dobrých ľudí ako je ona. Chystám sa do útulku pozrieť a niečo im aspoň vypomocť s granulami a pod-
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Michaela » 1. Máj 2007, 9:11

to by bolo super Lenka, inak do ktoreho utulku? do nitri alebo do zm? u nas v zm je jedna pani taka starsia ona je vzdy nervozna vola sa buranska ona ma na starosti vyplaty a tak a ked su otvaracie hodiny tak pri psoch vydava doklad o zaplateni. ale ked sme tam my s kamoskou tak nedavame, lebo tie papiere su zamknute a vacsinou ich posleme postou aj obcas preukazy. hlavne vtedy ked tam nie som ja alebo kamoska ja byvam v bb a kamoska v ba. ona ma babku priamo v zm a ja jednu mam v tekovskych nemciach a druhu v zitavanoch a k tym preukazom no veduci psov nepozna po mene a jeden pracovnik co je tam od 16:00 do pol desiatej tak ani on. tak preto.
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Jana K » 1. Máj 2007, 12:34

Miška, som prekvapena, kolko zvieratiek tam mate...a to, co si pisala s tym 9mesacnym hafanom, tak to je krute...o to viac, ze ich ten psik potrebuje, a oni maju to srdce dat ho prec..aspon trosku ludskosti v sebe nasli, ze ho tam k vam aspon priniesli /mozno vycitky svedomia.. :?: /, a nevyhodili ho niekde na ulicu..

Lenka, ja som si Sellinku nevsimla, az teraz...ta je nááááááááááádherná!tak toto mi neuveris, a ja sama neviem,ako je to mozne, ale ona mi pripomina tou tvarickou nasho maleho este tak pred cca 2 mesiacmi...asi mi fakt tvoja stranka pomaha pri vybere druheho hafana..uz len spracovat moju polovicku... :wink: ..
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia

cron